Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Bilgisayarla Yazı Yazmak

Bir Kelime İşlemcisinin Sunumu

Bilgisayarla Yazı Yazmak
BİR KELİME İŞLEMCİSİNİN SUNUMU

Bir kelime işlemci yazılımıyla çalışırken monitör, üstüne metin yazılan ve şekiller ile diğer nesnelerin yerleştirildiği gerçek çalışma bölgenizi gösterir. Bu durumu, örneğin bir mektup yazmak için önünüze aldığınız boş sayfa gibi düşünebilirsiniz. Ok tuşları sayesinde metin boyunca her yöne hareket edilebilir. Aynı işlem ekranın sağında (dikey olarak hareket etmek için) ve tabanında (yatay olarak hareket etmek için) bulunan "kaydırma çubukları"nın yardımı ile de gerçekleştirilebilir.

Ekranın üst kısmında ise "Menü çubuğu" ve "Araçlar çubuğu" bulunmaktadır. Birinci çubukta yatay olarak programla ilgili tüm menülerin isimleri sıralanır. Bu isimlerden herhangi birini seçtiğinizde ilgili menü açılacaktır.

Araç çubuğunda ise programın başlıca işlevlerine karşılık gelen bir dizi grafik semboller bulur. Bunlar arasında karakter (alfabenin harflerini temsil eden şekiller) seçimi, stil seçimi (koyu, italik, altı çizili), boyut seçimi, renk seçimi, metnin yerleştirilmesi vb. işlevler yer alır.

Kelime işlemcilerin bir diğer çok faydalı aracı ise, yazım ve dilbilgisi düzelticisidir. Burada belgedeki yazım ve dilbilgisi yanlışlarını belirleyebilen bir işlev kullanılır.

Özetle, metinleri bir kelime işlemcisiyle yazmak ve düzenlemek, sonuca en az hatayla ve en kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır.
DEVAMI:Bilgi: Otomatik Yazı Denetimi
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • ben açabildim :) :) :) çok kolayyy hemde indirmeden

  Ziyaretçi
  03 Oca 2015 15:52

 • @03 Oca 2015 15:52 nereden giriş yaptınız

  Ziyaretçi
  21 Mar 2015 14:56

 • yaa arkadaşlar nasıl açılıyo çok merak ettim

  Ziyaretçi
  03 Oca 2015 15:51

 • BEN DE MERAK ETTİM NASIL AÇILIR

  Ziyaretçi
  30 Eki 2014 20:19

 • nasıl açılır

  Ziyaretçi
  15 Eki 2014 16:52

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar