Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Bilgisayarla Yazı Yazmak

Bir Kelime İşlemcisinin Sunumu

Bilgisayarla Yazı Yazmak
BİR KELİME İŞLEMCİSİNİN SUNUMU

Bir kelime işlemci yazılımıyla çalışırken monitör, üstüne metin yazılan ve şekiller ile diğer nesnelerin yerleştirildiği gerçek çalışma bölgenizi gösterir. Bu durumu, örneğin bir mektup yazmak için önünüze aldığınız boş sayfa gibi düşünebilirsiniz. Ok tuşları sayesinde metin boyunca her yöne hareket edilebilir. Aynı işlem ekranın sağında (dikey olarak hareket etmek için) ve tabanında (yatay olarak hareket etmek için) bulunan "kaydırma çubukları"nın yardımı ile de gerçekleştirilebilir.

Ekranın üst kısmında ise "Menü çubuğu" ve "Araçlar çubuğu" bulunmaktadır. Birinci çubukta yatay olarak programla ilgili tüm menülerin isimleri sıralanır. Bu isimlerden herhangi birini seçtiğinizde ilgili menü açılacaktır.

Araç çubuğunda ise programın başlıca işlevlerine karşılık gelen bir dizi grafik semboller bulur. Bunlar arasında karakter (alfabenin harflerini temsil eden şekiller) seçimi, stil seçimi (koyu, italik, altı çizili), boyut seçimi, renk seçimi, metnin yerleştirilmesi vb. işlevler yer alır.

Kelime işlemcilerin bir diğer çok faydalı aracı ise, yazım ve dilbilgisi düzelticisidir. Burada belgedeki yazım ve dilbilgisi yanlışlarını belirleyebilen bir işlev kullanılır.

Özetle, metinleri bir kelime işlemcisiyle yazmak ve düzenlemek, sonuca en az hatayla ve en kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır.
DEVAMI:Bilgi: Otomatik Yazı Denetimi
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • nasıl yirdim söyleyin

  Ziyaretçi
  10 Ağu 2014 18:08

 • acaba nasıllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

  Ziyaretçi
  10 Ağu 2014 18:06

 • reçete bentolin

  Ziyaretçi
  05 Tem 2014 17:23

 • Bnde siz katılıyorum çok güzel bir yazı okumaya doyamıyorum

  Ziyaretçi
  09 Haz 2014 16:21

 • @09 Haz 2014 16:21 şapkalı adam

  Ziyaretçi
  11 Haz 2014 19:07

Siz de yorumunuzu yazın
Dijital Hayat İpuçları

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar