Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Bitmap Grafik Programları

Photoshop'un Özellikleri

BITMAP GRAFİK PROGRAMLARI
Photoshop'un sunduğu önemli özelliklerden bir diğeri ise, "layer" adı verilen katman yapısıdır. Bir resim dosyası, ayrı ayrı işlenebilen, gerektiğinde saklanabilen veya ayrı bir resim olarak kaydedilebilen çok sayıda katmandan oluşur. Katman kullanımı, özellikle kolaj yapmak isteyenler için son derece yararlı bir tekniktir. Elinizde bir manzara resmi; örneğin Kuzey Kutbu'nun resmi olduğunu düşünün... Sabit diskinizde bulunan kendi resminizi, ayrı bir katman olarak Kuzey Kutbu'na monte edebilirsiniz. Hatta tüm ailenizin resimlerini ayrı katmanlar olarak bu resme eklemeniz bile mümkündür. Çok kolay olmasa da, bu işlemi başardıktan sonra arkadaşlarınıza aileniz ile birlikte Kuzey Kut-bu'nda geçirdiğiniz tatilin fotoğraflarını gösterebilirsiniz...

Photoshop son derece kapsamlı bir programdır ve bu programı kullanarak yapılabilecekler sadece ve sadece hayal gücü ile sınırlıdır. Tabii tüm bu gelişmiş özellikleri kullanabilmek için sizin de bazı fedakarlıklarda bulunmanız gerekecek... Çünkü programı düzgün bir biçimde çalıştırabilmek için güçlü bir sisteme ihtiyacınız olacak. Özellikle bilgisayarınızda bulunan bellek miktarının yüksek olmasına dikkat etmenizde yarar var.

Eğer bilgisayarınızın yeteri kadar güçlü olmadığını düşünüyorsanız, programın daha ekonomik ve "hafif" sürümünü, yani PhotoDeluxe'ü denemenizi öneririz. PhotoDeluxe çok karmaşık bir grafik programı değildir; ancak kişisel kullanım için son derece uygundur.
DEVAMI:Herşey İçin Tek Program
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • bu alanda birçok program var artık sadece insanlar değişiklikten ve yenilikten habersiz okadar...

  freekays
  20 Ara 2012 11:51

 • "Ziyaretçi yazmış:
  işletim sistemi içinde kontrolü ele alıp fotoğrafları kontrol eden programları sevmiyorum,picasa bunlardan biri diye düşünüyorum"

  ben de aynı düşünüyorum özellikle picasa çok saçma ne var ne yok göz önüne seriyo:)

  bezginbekir90
  14 Tem 2011 16:17

 • işletim sistemi içinde kontrolü ele alıp fotoğrafları kontrol eden programları sevmiyorum,picasa bunlardan biri diye düşünüyorum

  Ziyaretçi
  30 Nis 2010 18:15

 • photoshop iyice bozdu son sürümlerde tat alamıyorum

  nolopy
  19 Eyl 2009 20:54

 • acd see + photofiltre studio kullanıyorum photoshopa gerek kalmıyor.

  slayerbaris
  09 Ağu 2009 22:35

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar