Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Geçici İnternet Dosyaları

Ayarlar

GEÇİCİ İNTERNET DOSYALARI
AYARLAR

"Temporary Internet Files" başlığı altındaki "Ayarlar" düğmesi, son derece önemli bir işleve sahiptir. Sisteminize kaydedilecek olan geçici internet sayfası dosyalarının hangi koşullara göre saklanacağı buradan ayarlanabilir. Herşeyden önce, bu pencerenin üst kısmında bulunan dört seçenek arasından "Otomatik Olarak" seçeneğini kullanmanızı tavsiye ederiz.

"Kullanılacak Sabit Disk Alam" seçeneği, geçici dosyalar için Internet Explorer'ın sabit diskiniz üzerinde ne kadar alanı kullanacağı ile ilgilidir. Eğer sabit diskinizin kapasitesi çok büyük değilse, 50-100 MB'lık kapasiteler arasında bir seçim yapmanız son derece iyi olacaktır. Ancak daha büyük bir sabit diske sahipseniz, 200 MB'lık bir alanı bu işe ayırmanızda yarar var. Çünkü bu sayede internet hızınız da gözle görülür bir biçimde artacaktır.

"Dosyaları Görüntüle" düğmesi ile, bilgisayarınızda kayıtlı olan geçici internet dosyalarının ekrana getirilmelerini sağlayabilirsiniz. Geçici dosyalar, yukarıda da belirttiğimiz gibi "C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adı'\Local Settings\Temporary Internet Files" klasöründe toplanırlar. Ancak "Klasör Taşı" seçeneği ile başka bir klasörü bu iş için atamanız da mümkündür. "Nesne Görüntüle" seçeneği, Internet Explorer'ın internet sitelerindeki multimedya dosyalarını hangi eklentileri kullanarak açtığını ekranda listelemek için kullanılır.
GİRİŞ:Geçici İnternet Dosyaları
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • salaklar yeni uyanıyorlar

  Ziyaretçi
  18 Tem 2013 15:11

 • ya şmdi iyi diyosnuz da google chrom'dan girdiklerimiz ve gizli pencereden girdiklerimiz de kaydoluyor mu bunlar gibii ?? acil cevap verin lütfen :(

  Ziyaretçi
  11 Ara 2012 17:49

 • şifremi abim burdan ele geçiriyor ben bu dosyada kayıtlı olan şifreleri nasıl bulabilirim?yardımcı olurmusunuz?

  Ziyaretçi
  19 Şub 2012 16:16

 • win 7 deki Temporary Internet Files klasörünü nasıl genişletebilirim en fazla 1024 oluyor 2-3 gb yapmak istiyorum bilen versa yardım

  Ziyaretçi
  20 Kas 2011 02:01

 • iyi oldu öqrendiqim

  Ziyaretçi
  28 Eyl 2011 17:18

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar