Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Geri Dönüşüm Kutusunun Kontrolü

Geri Dönüşüm Kutusu'nu verimli kullanabilmeniz için bikaç küçük ipucu.

GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSUNUN KONTROLÜ
Geri Dönüşüm Kutusu'na gönderilen bir dosyanın daha sonra geri alınabileceğini zaten öğrenmiştiniz. Ancak bu küçük kutunun içerisinde çok sayıda dosya birikmişse, aradığınız dosyaları bulmanız da zorlaşabilir.

Çalışırken hata yapmak normaldir. Ancak bazı hatalar, geri dönüşü imkansız olan sonuçların doğmasına yol açabilirler. Bu yüzden bazı güvenlik önlemlerinden yararlanmanızda büyük yarar var. Geri Dönüşüm Kutusu da, aslında bu tip bir güvenlik önlemidir. Bir dosyayı sildiğinizde, o dosya tamamen silinmez ve Geri Dönüşüm Kutusu'na gönderilir. Bu durumda yanlışlıkla sildiğiniz bir dosyayı geri alma şansına da sahip olabilirsiniz. Ancak eğer Geri Dönüşüm Kutusu çok doluysa, dosyalar arasından aradığınızı bulmanız zorlaşacaktır. İşte bu gibi bir durumda işinizi kolaylaştıracak küçük öneriler...

1- Masaüstündeki simgesine çift tıklayarak Geri Dönüşüm Kutusu'nu açın. Karşınızdaki pencerede silinmiş olan tüm dosyaları göreceksiniz. Dosyalar, pencere içerisinde simge şeklinde görüntüleniyor olabilirler.

2- Sadece simgelerin gösterildiği görünüm şekli çok pratik değildir. "Görünüm" menüsünden "Ayrıntılar" satırını seçerseniz, listede bulunan tüm dosyalar hakkında silinme tarihi, türü ve boyutları gibi ek bilgilere ulaşabilirsiniz.
DEVAMI:Silinen Dosyaları Geri Yüklemek
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • geri dönuşum nasıl alırım

  Ziyaretçi
  29 May 2014 22:19

 • Faceboota yanlışlıkla fotaraflarımı sildim tekrar getire bilirmiyim.

  Ziyaretçi
  21 May 2014 01:00

 • geri dönüşüm kutusu boşalttım ve içindeki dosyaların işime yaradıgını fark ettım nasıl gerı getıre bılırım

  Ziyaretçi
  29 Oca 2014 13:38

 • ya benim bilgisayar bazi sitelerde kendiligin den kapaniyor bide 6 yada 7 gibi site actigim da da kapaniyor kendiligin dünüstürcü video yatigim da da kapatiyor bilgisayar lütfen yardimci olurmusunz bu konuda ne yapmam lazim tsk

  Ziyaretçi
  13 Haz 2013 04:51

 • Nasıl geri dönüşüm kutusunu bulabilirim

  Ziyaretçi
  16 Nis 2013 15:45

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar