Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Her Kablo Kendi Yerinde

Bağlantı Noktaları

PARALEL BAĞLANTI NOKTASI

Paralel bağlantı ile çalışan yazıcı ve diğer donanımları sisteme eklemenizi sağlar. Veriler, seri bağlantının aksine, eşzamanlı olarak ve birden fazla yolla iletilir. Boylece bağlantı hızı da çok daha yüksek değerlere ulaşır.

USB GİRİŞLERİ

USB (Universal Serial Bus), bilgisayarın bu arabirimi kullanan donanımlarla diyalog kurmasını sağlayan bağlantı tipidir. Yeni nesil bilgisayarların hemen hepsi bu standardı destekler. Çünkü yazıcı, tarayıcı (resimleri yüklemeye yarar), harici CD yazıcı (CD'lere kayıt yapmak için), video kamera ve dijital fotoğraf makinesi gibi aygıtların tümü USB girişleri yardımıyla PC'ye bağlanabilir. Ayrıca seri bağlantı noktası yerine USB girişlerini kullanan fare ve klavyeler de son zamanlarda oldukça yaygınlaşmış durumda.

VİDEO BAĞLANTISI

Bütün bilgisayarlarda monitör bağlantısı için video girişi bulunur. Ayrıca bazı modellerin televizyon gibi analog cihazları bağlayabilmek için diğer bir video girişi daha vardır. Bu girişler direkt olarak anakart üzerine entegre edilmiş olabileceği gibi, ayrı bir ekran kartı üzerinde de bulunabilirler.
DEVAMI:Ses Bağlantısı
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • öğrendiğim iyi oldu

  Ziyaretçi
  25 Kas 2014 15:45

 • gerilim değiştiriciyi bilgisayar kapalıyken değiştirdim kasada ses geldi sizce ne olmuştur

  Ziyaretçi
  11 Şub 2014 23:31

 • @11 Şub 2014 23:31 Bilgisayar kapalı da olsa fiş takılıysa güç kaynağına gerilim gider, bu durumda güç kaynağınız bozulmuş olabilir.

  Ziyaretçi
  17 Şub 2015 15:23

 • teşekkürler çok şeyler öğrendim

  Ziyaretçi
  16 Nis 2011 17:21

 • Bildiklerimizi güncel tutmasından dolayı çok yararlı oluyor tebrikler chıp

  usb13
  08 May 2010 18:40

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar