Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

İnternet Üzerinden Telefon Görüşmeleri

Bilgisayar yardımıyla telefon görüşmesi yapmanın püf noktaları.

İnternet Üzerinden Telefon Görüşmeleri
İnternete bağlanarak dünyanın herhangi bir noktasında bulunan bir telefonu veya diğer bir bilgisayarı arayabilirsiniz. İşte bu imkanı sağlayan teknolojiler.

Internet ağı, aslında dünyanın farklı köşelerindeki bilgisayarların birbirleri ile iletişim kurmaları anlamına gelmektedir. Bu iletişim genellikle telefon hatları üzerinde gerçekleştirilir.

Telefon hatları üzerinden iletişim kurmanın çağrıştırdığı ilk şey ise, hiç kuşkusuz telefon görüşmeleri olacaktır. Peki ama bilgisayarınızın yardımıyla telefon görüşmesi yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu servisin tek dezavantajı, aramayı yapmak ve çağrıyı almak için iki kullanıcının da aynı anda internete bağlı olmalarının gerekmesidir.

Sesli iletişim için tek gereksinimiz, bir internet bağlantısı ve mikrofon donanımlı bir kulaklık. Eğer internet bağlantısına ve bahsettiğimiz tipte bir kulaklığa sahipseniz, kendi bilgisayarınızdan yurtdışındaki tüm ülkelerin sabit telefon şebekelerini aramak için de hazırsınız demektir. VOIP (Voice Over IP - IP üzerinden ses iletişimini sağlayan internet protokolü) adıyla da tanınan bu iletişim teknolojisinin pek çok avantajı vardır.

Bu hizmet bir süre öncesine kadar tamamen ücretsizdi. Ancak bugün, internetteki reklam krizinin de etkisiyle ("online" servis sunanların tek gerçek gelir kaynağı) nerdeyse hiçbir şey bedava değil. Tabii bu durumun telefon görüşmelerini etkilememesi de beklenemez. Yine de internet üzerinden uluslararası telefon görüşmeleri yapmak, bağlantı maliyetlerine rağmen normal telefon ile yapılan görüşmelerden çok daha ucuz. Yani VOIP, yüklü faturaların sonu anlamına geliyor.
DEVAMI:Bilgisayardan Sabit Bir Telefonu Aramak
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • hHahahhahah

  Ziyaretçi
  23 Eyl 2014 13:53

 • arkadaslar sizce guzelmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  Ziyaretçi
  31 Tem 2014 16:34

 • adem tedik

  Ziyaretçi
  13 Mar 2014 14:57

 • @13 Mar 2014 14:57 ya arkadaş boştur girmeyin arama falan yapılmıyo

  Ziyaretçi
  25 Mar 2015 10:20

 • ooo güzel degim bu

  Ziyaretçi
  28 Şub 2014 20:20

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar