Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

İnternette Virüs Taraması

Sisteminizi koruyan bir antivirüs programına sahip değil misiniz? İnternetten yardım alın...

İnternette Virüs Taraması
Bilgisayarımızı zararlı virüslerden temizlemek için anti-virüs programlarından yardım alıyoruz. Ancak henüz güçlü bir programa sahip değilseniz, bu durum virüsler karşısında çaresiz kaldığınız anlamına da gelmez. İnternet, her zaman olduğu gibi yine yardımınıza koşuyor.

Virüs konusundan daha önce defalarca bahsetmiştik. Bilgisayarımıza ciddi zararlar verebilen bu küçük yazılım parçacıklarına karşı koymak isteyenler, sistemlerine mutlaka bir anti-virüs programı kurmak zorundalar. Bu programlar sistemi sürekli olarak gözlem altında tutarlar ve virüs tehlikesini minimum seviyeye indirirler.

Ülkemizde kullanılan bilgisayarlara şöyle bir göz atarsak, ne yazık ki bu bilgisayarların büyük bir kısmında anti-virüs programı bulunmadığını görürüz. Bu tip bir programa sahip olan kullanıcılar ise, çoğu zaman güncelleme yapmayı ihmal ederler. Her gün yeni virüslerin geliştirildiğini düşündüğümüzde, güncelleme işleminin önemini de net bir biçimde anlayabiliriz. Eğer 6 ay önce bir anti-virüs programı kurduysanız ve bu programı hiç güncellemediyseniz, geride kalan süre boyunca ortaya çıkan yeni virüslere karşı çaresiz kaldınız demektir.

Eğer sisteminizde herhangi bir anti-virüs programı yüklü değilse ya da güncelleme yapmak gibi bir şansınız yoksa, virüs taraması için "online" servislerden yardım alabilirsiniz. Bazı program üreticileri, internete bağlı bilgisayarları virüs taramasından geçiren özel hizmetler sunmaktadırlar. Bu bölümde, Panda Software'in "ActiveScan" adını verdiği "online" virüs tarama hizmetine birlikte göz atacağız. Ancak dilerseniz, diğer üreticilerin internet sayfalarına göz atabilir ve böyle bir servis sunup sunmadıklarını kendiniz de öğrenebilirsiniz.
DEVAMI:Online Virüs Taraması
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • daha iyi alternatifler var...

  Ziyaretçi
  13 Oca 2015 18:13

 • olmadı asdasdasdas

  Ziyaretçi
  03 Tem 2014 18:10

 • dikkat edin

  Ziyaretçi
  02 Tem 2013 17:12

 • zaararlı dikkat

  Ziyaretçi
  02 Tem 2013 17:11

 • Multi-Engine Antivirus Scanner - Services - NoVirusThanks.org

  saygıyla

  Ziyaretçi
  02 Tem 2010 00:22

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar