Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Lazer Yazıcılar

Özellikleri, işlevleri, avantajları ve dezavantajları.

LAZER YAZICILAR
Lazer yazıcıların özellikleri ve avantajları nelerdir? Hangi amaçla kullanılırlar? Satın alırken nelere dikkat etmek gerekir? Tüm bu soruların cevaplarını öğrenmek için okumaya devam edin...

Mürekkep püskürtmeli yazıcılardan daha önce ayrıntılı olarak bahsettik. Ancak kullanabileceğiniz tek yazıcı tipinin mürekkep püskürtmeli yazıcı olmadığını da bilmelisiniz. Lazer yazıcılar, özellikle hızları ile pek çok durumda iyi bir seçim olabilirler. Üstelik baskı maliyetleri de, diğer yazıcı türlerine oranla son derece düşüktür. Kullanacağınız tek bir toner (toz mürekkebi barındıran ünite) ile binlerce sayfa basabilirsiniz.

Lazer yazıcıların fiyatları, mürekkep püskürtmeli yazıcılardan daha yüksektir. Ancak bu durum gözünüzü korkutmamalı. Aralarındaki fiyat farkı, yukarıda bahsettiğimiz sayfa maliyetleri sayesinde avantaj haline dönüşecektir.
DEVAMI:İlk Sayfanın Baskısı
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Toner gerekiyor mu ?

  Ziyaretçi
  08 Haz 2014 12:11

 • LOMOND EVOJET OFFICE kullanıyorum.Ürün Lazer ve Inkjet'in avantajlarını kombinlemiş.Ürünü ilk alırken fiyatı yüzünden tereddüt ettim, fakat sayfa başı renkli çıktı maliyetleri çok uygun olduğu için aldım. Makina İNANILMAZZZ HIZLI VE BİR O KADAR DA EKONOMİK. Dakikada 60 sayfa tam dolu renkli baskı çıkartabiliyo. Ayda 1000'in üzerinde renkli baskı alıyorum, daha önceleri ayda 200-400 tl toner dolumu yaparken sayfa başı maliyetlerim RENKLİ çıktı the 15 kuruşa denk gelirken, şu anda SAYFA BAŞINA 3 KURUŞ ödüyorum. Dakikada 60 baskıyı the eklersek makina ferrari gibi çalışan bir arabanın, tüplü bir araba kadar az yakması gibi.. Ben print tuşuna basıyorum, masamda printer'ın bulunduğu alana gidene kadar çıktıları almış oluyorum :)

  Ziyaretçi
  06 Ara 2012 10:43

 • @06 Ara 2012 10:43 uzaylı görmüş masum köylü ....

  Ziyaretçi
  21 Kas 2013 14:17

 • iyi oldu ,sağolun varolun

  Ziyaretçi
  15 Kas 2012 19:00

 • ben yazıcı kullanmıyorum ama lazer yazıcıyı öneririm
  irem

  Ziyaretçi
  12 Kas 2010 12:50

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar