Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

PC ile Sesleri Kaydetmek

Bilgisayarınızla ses kaydı yapmak istiyorsanız, sadece basit bir mikrofona sahip olmanız yeterli.

PC İLE SESLERİ KAYDETMEK
Bilgisayarda ses konusu, artık sizin için bir bilinmeyen değil. Şimdi de bir mikrofon, bir bilgisayar ve biraz da sabırla nasıl kayıt yapabileceğimizi görelim.

Windows'un standart donatıları arasında, ses kaydı yapmak için kullanabileceğiniz "Ses Kaydedicisi" isimli küçük bir program yer alır. Bu programı çalıştırmak için Önce "Başlat" menüsünden "Tüm Programlar" satırını seçmeli; daha sonra da "Donatılar" / "Eğlence" yolunu takip etmelisiniz. Ses Kaydedicisi; en fazla 60 saniye uzunluğunda ses kaydı yapmanıza izin veren basit bir programdır. İnternette veya ses kartınız ile birlikte gelen CD'de bulabileceğiniz bazı programlar ise, zaman sınırlaması olmadan kayıt yapmanızı sağlayabilirler. Eğer Ses Kaydedicisi'ni kullanmayı biliyorsanız, bu programları kullanırken de zorlanmazsınız.

Sesleri bilgisayara aktarmak için, doğal olarak bir mikrofona ihtiyacınız olacak. Bilgisayar ürünlerinin satıldığı büyük mağazalarda bulabileceğiniz mikrofonlara, çoğu zaman çok düşük bir ücret karşılığında sahip olabilirsiniz. Bu mikrofonu, ses kartınızın mikrofon girişine bağlarsanız, kayıt işlemi için de hazırsınız demektir.
DEVAMI:Sesin Kalitesi
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • arkadaşlar ben ses kaydediyorum ama kendi sesimi dinliyemiyorum çözümünü bilen varsa söylesin lütfen

  Ziyaretçi
  09 Ara 2014 11:51

 • @09 Ara 2014 11:51 eğer tabletten yapıyorsan file manager diye bir yer var oraya gir ve müzic e tıkla orda bulabilirsiniz ses kaydını

  Ziyaretçi
  05 Oca 2015 20:41

 • @09 Ara 2014 11:51 evet bendede öyle oluyo neden acaba

  Ziyaretçi
  17 Oca 2015 17:06

 • Merhaba arkadaşlar, ben şiir yazmasını ve okmasını çok seviyorum. beni istedigim fon miziği ile birlikte kayıt yapa bilmem ve uyumlu olması için bilgisayara nasıl bir mikrofon tafsiye edersiniz.şimden teşekkürler

  Ziyaretçi
  21 Haz 2014 13:47

 • teşekkürler,

  Ziyaretçi
  13 May 2014 21:33

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar