Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Word Sayfalarını Numaralandırmak

Word'de Sayfalara Numara Vermek

WORD SAYFALARINI NUMARALANDIRMAK
WORD'DE SAYFALARA NUMARA VERMEK

1- Word programını çalıştırın ve ekranın üst bölümünden "Ekle" menusunu açın. Bu menünün içerisinde "Sayfa Numaraları" seçeneğinin yer aldığını göreceksiniz. Bu seçeneğin üzerine tıklayın. Böylece sayfalarınızı numaralandırmak için ilk adımınızı atmış olacaksınız.

2- "Sayfa Numaraları" isimli yeni bir diyalog penceresi ile karşılaşacaksınız. Öncelikle sayfa numaralarını sayfanın neresine yerleştirmek istediğinize karar vermelisiniz. "Konum" menusunu kullanarak "Sayfa altı" ya da "Sayfa üstü" seçeneklerinden birisini seçin. Numaraların solda mı, sağda mı, yoksa ortada mı olacaklarını ise "Hizalama" menusunun yardımıyla belirleyebilirsiniz. Numaranın ilk sayfa üzerinde görünmesini istemeyenler, "Numarayı ilk sayfada göster" kutusunun işaretli olmamasına dikkat etmeliler.

3- "Biçim" düğmesine tıkladığınızda, yeni bir pencerenin açıldığını göreceksiniz. Bu pencerede sayfa numaralarının nasıl görüneceklerini belirlemeniz mümkün. Örneğin Romen rakamlarını kullanabilir ya da sayı yerine harfleri tercih edebilirsiniz. Numaralandırma işleminin hangi sayfadan başlayacağına da yine bu pencerenin yardımıyla karar vereceksiniz.
DEVAMI:Sayfalara Üstbilgi ve Altbilgi Eklemek
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • sayfa numarasının rengini nasıl değiştirebilirim acill yardım!!

  Ziyaretçi
  19 Ara 2014 00:11

 • sayfa numarası eklerken 1 tanesini değiştirmek istediğimde diğerleride değişiyor hepsi aynı numara oluyor bir türlü isteğim sırayı oluşturamıyorum.

  Ziyaretçi
  01 Eki 2014 23:02

 • ben her sayfaya bir sonra ki günün tarihini atmak istiyorum nasıl yapabilirim. örnek; ilk sayfada 15.06.2014 ikinci sayfa 16.06.14 üç 17.06.2014 .....

  Ziyaretçi
  15 Haz 2014 15:42

 • kesme atma nerden oluyo bi de sonraki sayfa hangi kısıımda

  Ziyaretçi
  06 May 2014 01:04

 • arkadaşlar acil yardım :S ilk 16 sayfama roma rakamı yapmam lazım 17.ci sayfam 1 den başlamalı ama programım otomatik atıyor ve değiştirme yaparsam hepsine aynı sayfa nosunu uyguluyor.. :S

  Ziyaretçi
  02 Haz 2013 21:39

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar