Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Word Sayfalarını Numaralandırmak

Word'de Sayfalara Numara Vermek

WORD SAYFALARINI NUMARALANDIRMAK
WORD'DE SAYFALARA NUMARA VERMEK

1- Word programını çalıştırın ve ekranın üst bölümünden "Ekle" menusunu açın. Bu menünün içerisinde "Sayfa Numaraları" seçeneğinin yer aldığını göreceksiniz. Bu seçeneğin üzerine tıklayın. Böylece sayfalarınızı numaralandırmak için ilk adımınızı atmış olacaksınız.

2- "Sayfa Numaraları" isimli yeni bir diyalog penceresi ile karşılaşacaksınız. Öncelikle sayfa numaralarını sayfanın neresine yerleştirmek istediğinize karar vermelisiniz. "Konum" menusunu kullanarak "Sayfa altı" ya da "Sayfa üstü" seçeneklerinden birisini seçin. Numaraların solda mı, sağda mı, yoksa ortada mı olacaklarını ise "Hizalama" menusunun yardımıyla belirleyebilirsiniz. Numaranın ilk sayfa üzerinde görünmesini istemeyenler, "Numarayı ilk sayfada göster" kutusunun işaretli olmamasına dikkat etmeliler.

3- "Biçim" düğmesine tıkladığınızda, yeni bir pencerenin açıldığını göreceksiniz. Bu pencerede sayfa numaralarının nasıl görüneceklerini belirlemeniz mümkün. Örneğin Romen rakamlarını kullanabilir ya da sayı yerine harfleri tercih edebilirsiniz. Numaralandırma işleminin hangi sayfadan başlayacağına da yine bu pencerenin yardımıyla karar vereceksiniz.
DEVAMI:Sayfalara Üstbilgi ve Altbilgi Eklemek
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • arkadaşlar acil yardım :S ilk 16 sayfama roma rakamı yapmam lazım 17.ci sayfam 1 den başlamalı ama programım otomatik atıyor ve değiştirme yaparsam hepsine aynı sayfa nosunu uyguluyor.. :S

  Ziyaretçi
  02 Haz 2013 21:39

 • Hangi sayfadan itibaren numara verecekseniz oraya Kesme atın. Sonraki Sayfaya seçeneğini tıklayın. Bundan sonrası istediğiniz gibi olur, ancak sayfa numaraları ayarlarını tıklayıp kaçtan başlatacaksanız onu girin. Önceki bölüme numara attıysa onları da silin.

  Ziyaretçi
  30 Mar 2013 09:31

 • Elinize sağlık

  Said63
  03 Mar 2013 15:45

 • Sayfalara numara veriyorum ama sırayla gitmiyor 2'den 18' e atlıyor bazı sayfalara numara vermiyor bile yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

  Ziyaretçi
  24 Kas 2011 12:57

 • sayfa numaraları hep sağda yada solda değilde kitaplardaki gibi nasıldış köşelerde nasıl yapabilirim bilen varsa yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

  Ziyaretçi
  05 Nis 2010 09:57

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar