Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Tarih ve Saati Ayarlamak

Ayarları Değiştirmek

Tarih ve Saati Ayarlamak
AYARLARI DEĞİŞTİRMEK

Denetim Masası'nda bulunan "Tarih, Saat, Dil ve Bölgesel Seçenekler" penceresini açtığınızda ve buradan da ilgili satırı seçtiğinizde, karşınıza çıkan pencerenin ikiye ayrılmış olduğunu göreceksiniz. Sol kısımda güncel ay, gün ve yıl ayarlarını yapabilirsiniz. Sağ tarafta ise saat ile ilgili düzenlemeleri yapmak mümkündür. Saat ayarlarını değiştirmek için alt taraftaki kutudan saat, dakika ya da saniyeye çift tıklamalı ve doğru zamanı klavyeden girmelisiniz. Dilerseniz aynı işlemi kutunun yanındaki ok tuşlarıyla da gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz değişiklikleri yapmayı bitirdiğinizde "Tamam" düğmesine tıklayın. Böylece bilgisayarın saati yeni ayarlara göre çalışmaya başlayacaktır.
DEVAMI:Saat Dilimi
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Lütfen saat ayarları için yol gösterin

  Ziyaretçi
  02 Nis 2014 05:04

 • bu saat dilimi bende yok sadece uluslar arası var

  Ziyaretçi
  27 Oca 2014 12:48

 • tarih saat ayarlarını giriyorum.bu görevi gerçekleştirmek için izniniz yok.yardım için bil.. yöneticinize başvurun yazıyor .yardımlarınızı bekliyorum.arkadaşlar.

  Ziyaretçi
  20 Ara 2013 22:52

 • @20 Ara 2013 22:52 aynen biri bilgi verirse çok ii olur

  Ziyaretçi
  05 Kas 2014 14:59

 • Arkadaşlar Bilgisayarınızı Yeniden Başlatırken 'Bios' ayarlarına Girin Yani Bilgisayar başlarken 'DELETE' Tuşu veya 'F12' Tuşu Veya 'F10' Tuşuna basarak Girebilirsiniz Girdiğinizde İlk Karşınıza Çıkan Saat Ve Tarih Olur. Ordan ayarLaya bilirsiniz Bu Bilgi Umarın İşinize Yaramıştır.

  Ziyaretçi
  25 Kas 2013 09:05

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar