Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Tarih ve Saati Ayarlamak

"Tarih ve Saat Özellikleri" penceresini kullanarak güncel tarih ve saat ayarlarını yapabilirsiniz.

Tarih ve Saati Ayarlamak
Bilgisayarınızda size özel bir saate ve takvime sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Üstelik bu saat ve tarih bilgileri, sizden çok bilgisayar tarafından kullanılan temel bilgilerdir. Örneğin, nereye kopyaladığınızı hatırlamadığınız bir belgeyi veya dosyayı bulmanıza yardımcı olabilirler. Eğer bu dosyayı ne zaman oluşturduğunuzu veya en son ne zaman açtığınızı hatırlıyorsanız, aramanızı o tarihe göre yapabilirsiniz. Arama sonucunda belirttiğiniz tarihte oluşturulan tüm dosyalar listelenir ve siz de bu listeden kaybettiğiniz dosyayı bulabilirsiniz. Dosya arama konusuna gelecek sayımızda ayrıntılı olarak değineceğiz.

Her dosyan in özellikleri arasın da yaratıldığı tarih ve saat de yer alır. Eğer bilgisayarınızın sabit diskinde farklı düzenlemeleri ayrı ayrı kaydedilmiş bir mektubun son halini arıyorsanız, belgelerin yaratılma tarihlerini ve saatlerini karşılaştırarak en son kopyalanan belgenin hangisi olduğunu anlamanız mümkün. Bir belgenin özelliklerini görmek için belge üzerinde farenin sağ tuşunu tıklamanız ve açılan menüdeki "Özellikler" seçeneğine girmeniz yeterli olacaktır.
Başlamadan önce son bir hatırlatma... Saat taşımayı sevmiyorsanız ve bilgisayarınızın başındayken saatin kaç olduğunu öğrenmek istiyorsanız, yapmanız gereken sadece görev çubuğuna göz atmak. Çünkü saati orada görebilirsiniz. Ancak doğru bilgiye ulaşmak için saatin doğru olarak ayarlanmış olması gerekir.
DEVAMI:Tarih ve Saat Ayarlarını Yapalım
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • sistem saatini değiştirmek için gereken yetkiye sahip değilsiniz diyo bunun için lütfen bana yardımcı olun.

  Ziyaretçi
  14 Mar 2015 17:23

 • @14 Mar 2015 17:23 bendede aynısı var

  Ziyaretçi
  16 Mar 2015 13:30

 • @14 Mar 2015 17:23 bende de aynı sorun var yardım edin pls

  Ziyaretçi
  06 Nis 2015 16:00

 • Lütfen saat ayarları için yol gösterin

  Ziyaretçi
  02 Nis 2014 05:04

 • bu saat dilimi bende yok sadece uluslar arası var

  Ziyaretçi
  27 Oca 2014 12:48

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar