Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Masaüstündeki Kısayol Simgeleri

Kısayol Nasıl Oluşturulur?

MASAÜSTÜNDEKİ KISAYOL SİMGELERİ
KISAYOL NASIL OLUŞTURULUR?

Kısayol simgesi oluşturmak için yardım alacağınız başlıca araç faredir. İşaretçiyi istediğiniz dosyanın ya da klasörün üzerine getirin ve sağ tuşa basın. Ancak tuşu bırakmayın. Şimdi, bu simgeyi masaüstüne doğru sürüklemeniz gerekiyor.

Sağ fare tuşunu bıraktığınızda, küçük bir menünün açıldığını göreceksiniz. Bu menü-den "Buraya Kısayol Oluştur" satırını seçin. Kısayol simgeniz, kısa süre içerisinde masaüstünde belirecektir.

Eğer bir klasör kısayolunun üzerine çift tıklarsanız, o klasörün içeriğine ulaşırsınız. Bir programın kısayoluna tıkladığınızda ise, program otomatik olarak açılacaktır.

Bir simgenin kısayol olup olmadığını anlamak, küçük ok işaretlerinin yardımıyla mümkündür. Eğer simgenin sol alt köşesinde, içinde ok işareti bulunan beyaz bir kutucuk varsa, onun bir kısayol olduğu anlaşılır. Bu kutucuk ile işaretlenmeyen simgeler ise gerçek bir dosyaya ya da klasöre ait demektir. Eğer bir dosya simgesini kısayol sanıp silerseniz, dosyanızı da kaybetmiş olursunuz. Bu yüzden simgelerle ve kısayollarla çalışırken dikkatli hareket etmenizde büyük yarar var.
DEVAMI:Terimler
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Eyv Hoxcam Çok işe yaradı Teşekkürler

  Ziyaretçi
  27 Mar 2015 19:26

 • nasıl bişey ya

  Ziyaretçi
  21 Eki 2014 20:21

 • beyler windows 7 de simgeye sağ tıklayıp surukluonuz bak sol degil sag dol ile suruklerseniz bozulur sağ ile surukluonuz buraya taşı dio buraya kısayol oluştur dionuz olu bn ole yaptım

  Ziyaretçi
  31 Tem 2013 01:15

 • rep veriyorum

  Ziyaretçi
  01 Haz 2013 09:05

 • bn anlamdım nasıl yapıcaz?

  Ziyaretçi
  27 Eyl 2009 11:57

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar