Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Windows'a Yeni Yazı Tipleri Eklemek

"Yazı Tipi Ekle" Penceresi

WINDOWS'A YENİ YAZI TİPLERİ EKLEMEK
4- Karşınıza "Yazı Tipi Ekle" isimli yeni bir pencere gelecek. Önce, yüklemek istediğiniz yazı tipi dosyasının bulunduğu sürücüyü seçin (sabit diskten, CD-ROM'dan ya da disketten olabilir). Daha sonra, klasörler arasında gezinerek yazı tipi dosyasını bulmanız gerekli. Açtığınız klasörde yer alan tüm yazı tipleri, otomatik olarak "Yazı Tipi Listesi" alanında listelenecektir. Eğer klasör içinde hiçbir yazı tipi yoksa, bu alanda "Hiçbir yazı tipi bulunamadı" uyarısıyla karşılaşacaksınız. Bu durumda diğer klasörleri araştırmanızda yarar var.

5- Yüklemek istediğiniz dosyayı seçtikten sonra "Tamam" düğmesine tıklayın. Eğer listelenen yazı tiplerinin tümünü Windows'a eklemek isterseniz, sağ bölümdeki "Tümünü seç" düğmesinden yardım alabilirsiniz. Bu düğme, klasör içerisindeki tüm yazı tiplerinin sadece tek bir tıklamayla seçilmesini sağlar.

6- Tüm işlemleri doğru yaptıysanız, seçtiğiniz dosyalar da mevcut yazı tipleri arasındaki yerlerini alacaklardır. Artık bu yazı tiplerini de kelime işlemcinizle veya diğer programlarla birlikte kullanabilirsiniz.

7- Eğer bir yazı tipi dosyasının üzerine sağ fare tuşa ile tıklarsanız ve açılan menüden "Yazdır" satırını seçerseniz, yazma penceresi ile birlikte tüm karakterlerin görüntülendiği yeni bir pencerenin açıldığını göreceksiniz. Yazma penceresini kapatarak bu yeni pencereyi incelemeniz mümkün.
DEVAMI:İpucu: Daha Fazla Karakter Seçmek
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • 500 Adet Yazı Fontu Dosya Boyutu : 12,4 MB İndirme Linki : http://adf.ly/rxmLE

  Ziyaretçi
  11 Eyl 2014 12:09

 • selam millet

  Ziyaretçi
  05 Tem 2014 11:28

 • selamun aleykum... yahu, ben bir kur'an meali html olarak hazırladım. bu html dosyasını wordpress'e zip-rar şeklinde oluşturup veya, başka türde nasıl bir kereden yükleye bilirim.. çok uğraştım lütfen bana yardımlarınızı esirgemeyin teşekkürler...

  Ziyaretçi
  06 Eki 2013 02:03

 • Merhaba, ben Windows 8 kullanmaya başladım ve "yeni yazı tipi ekle" seçeneğini bir türlü bulamıyorum.

  Ziyaretçi
  23 Ağu 2013 18:38

 • Windows Vista'da denetim masasından yazı tiplerine girip sağ tıklayıp yazı tipi ekle'den yapılıo bilginize.. Tabi .rar .zip arsivnde flnsa ondan cıkarıp Yerel disk D veya C'ye fln atın, ben öle yptm yani :D

  Ziyaretçi
  20 Eki 2011 20:55

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar