Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Resimleri Bilgisayara Aktarmak

Dijital Fotoğraf Makinesi

Resimleri Bilgisayara Aktarmak
DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ

Tarayıcı veya CD'lerin dışında, bilgisayarınıza resim aktarmanın en kolay yollarından birisi de dijital fotoğraf makinesi kullanmaktır. Dijital fotoğraf makinelerinden önce, normal bir makine ile fotoğraf çekip filmi fotoğraf stüdyosuna götürmek ve tab ettirmek zorunda kalıyorduk. Ama artık bu süreç çok gerilerde kaldı. Yapmanız gereken, dijital bir fotoğraf makinesi ile çekim yapmak ve çekilen fotoğrafları evinizdeki yazıcı ile basmak.

Dijital fotoğraf makineleri genellikle yanlarında gelen özel bir kablo ile kolayca bilgisayara bağlanabilirler. Çekim sırasında çok güzel gibi görünen bir fotoğraf aslında kötü mü çıkmış? Hiç sorun değil... Resmi bir grafik programı yardımıyla düzeltebilir veya tamamen silebilirsiniz. Çünkü işin ucunda filmin bitmesi gibi bir sorun söz konusu olmayacaktır.

Windows XP, bilgisayara bağladığınız herhangi bir dijital fotoğraf makinesini hemen tanır ve işleme hazır hale getirir. Makine belleği üzerinde kayıtlı olan resimleri bilgisayara aktarmak, CD'den ya da disketten resim aktarmak ile aynı süreci gerektirir. Yani karmaşık işlemlerle boğuşmak zorunda değilsiniz.
DEVAMI:Uygun Yazılımlar
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • bilgisayara telefondan resim yüklüyorum resimleri al diyorum ..acılan sayfada cached 42293891.ping alınırken hata oluştu erişim engellendi yazısı çıkıyor altta ahalı dosyayı atla yazıyor atlıyorum açmıyor bu defada hatalı tüm dosyaları atla diyor ona basıyorum alıyor ama bilgisayarda alınan resimler gösterilmiyor ne yapabilirim lütfen yardım ederseniz çok sevineceğim şimdiden teşekkürler

  Ziyaretçi
  11 Mar 2015 03:17

 • Tabletimdeki fotoları pc ye aktaramıyorummm. Lütfen yardımm yaaa :'(

  Ziyaretçi
  29 Oca 2015 20:29

 • @29 Oca 2015 20:29 usb kablosuyla gönder zaten tabletin kablosu var

  Ziyaretçi
  07 Mar 2015 11:42

 • tabletten bilgisayara nasıl fotoraf atılır bilen varmı

  Ziyaretçi
  16 Oca 2015 21:03

 • Mrb telefonumdan resimlerimi otomatik bilgisayara atarken watsapta eskiden silmis oldugum resimleri atmaya kalkti yukleme yariya geldiginde hemen iptal ettim resimlerin bir kismini bilgisayar kaydetmis olabilirmi yariya kadar olan kismini kaydettiyse hangi dosyada bulabilirim acil yardimci olumusunuz

  Ziyaretçi
  10 Oca 2015 23:56

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar