Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Resimleri Bilgisayara Aktarmak

Dijital Fotoğraf Makinesi

Resimleri Bilgisayara Aktarmak
DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ

Tarayıcı veya CD'lerin dışında, bilgisayarınıza resim aktarmanın en kolay yollarından birisi de dijital fotoğraf makinesi kullanmaktır. Dijital fotoğraf makinelerinden önce, normal bir makine ile fotoğraf çekip filmi fotoğraf stüdyosuna götürmek ve tab ettirmek zorunda kalıyorduk. Ama artık bu süreç çok gerilerde kaldı. Yapmanız gereken, dijital bir fotoğraf makinesi ile çekim yapmak ve çekilen fotoğrafları evinizdeki yazıcı ile basmak.

Dijital fotoğraf makineleri genellikle yanlarında gelen özel bir kablo ile kolayca bilgisayara bağlanabilirler. Çekim sırasında çok güzel gibi görünen bir fotoğraf aslında kötü mü çıkmış? Hiç sorun değil... Resmi bir grafik programı yardımıyla düzeltebilir veya tamamen silebilirsiniz. Çünkü işin ucunda filmin bitmesi gibi bir sorun söz konusu olmayacaktır.

Windows XP, bilgisayara bağladığınız herhangi bir dijital fotoğraf makinesini hemen tanır ve işleme hazır hale getirir. Makine belleği üzerinde kayıtlı olan resimleri bilgisayara aktarmak, CD'den ya da disketten resim aktarmak ile aynı süreci gerektirir. Yani karmaşık işlemlerle boğuşmak zorunda değilsiniz.
DEVAMI:Uygun Yazılımlar
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • bilgisayardaki fotoğrafları faceye nasıl katarız??

  Ziyaretçi
  26 Mar 2014 15:25

 • htc var bilgisayara nasıl aktarrim resimleri ve videoları

  Ziyaretçi
  23 Mar 2014 10:50

 • fotoğraf makinemin içindeki programı sildim makinemi bilgisayara bağladığımda resimler bilgisayarda gözükmüyor önceden bilgisayara yüklediğim bi program sayesinde alıyordum şimdi o programı da unuttum ne yapmalıyım

  Ziyaretçi
  27 Şub 2014 17:57

 • fotoğraf makinesinin kendi hafızasındaki resimleri bilgisayara aktarmak mümkün mü ??

  Ziyaretçi
  12 Oca 2014 13:32

 • telefondaki hafiza kartindan nasil bilgisayara aktaracagiz

  Ziyaretçi
  08 Oca 2014 19:21

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar