Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Ekran Koruyucu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ekran Koruyucu Ayarları

EKRAN KORUYUCU NEDİR, NASIL KULLANILIR?
EKRAN KORUYUCU AYARLARI

Windows İle birlikte gelen çok sayıda ekran koruyucu bulunmaktadır. Bu ekran koruyucuların ayarlarına erişmek İçin, öncelikle masa üstünde boş bir alana farenin sağ tuşu İle tıklamalı ve açılan menüden "Özellikler" satırını seçmelisiniz. Karşınıza "Görüntü Özellikleri" İsimli yeni bir pencere gelecektir. Üst bölümdeki sekmeler arasından "Ekran Koruyucu" sekmesine tıklayın. Ekranda bir monitör görüntüsü ve seçili olan ekran koruyucusunun ön izlemesi belirecektir.

Alt kısımda yer alan "Ekran Koruyucu" bölümünde İse seçebileceğiniz diğer ekran koruyucuların listesi bulunmaktadır. Mevcut ekran koruyucu İsminin yanındaki küçük oka tıklayarak menüyü açabilir ve farklı ekran koruyucuları denemeye başlayabilirsiniz. "Bekleme Süresi" kutusu İse, ekran koruyucunun devreye gireceği zamanı belirlemenize yardımcı olur. örneğin kutuya "10 dakika" değerini girdiğinizi varsayın. 10 dakika boyunca fare ve klavyeye dokunmazsanız, ekran koruyucunuz otomatik olarak devreye girecektir ve fare veya klavye ile bir işlem yapana kadar çalışmaya devam edecektir.

Ekran koruyucunun diğer bir faydası da, siz başında yokken bilgisayarınıza kimsenin dokunmamasını sağlamaktır. Bunun İçin "Devamında Parola Koruması" satırının yanındaki küçük onay kutusunu işaretlemelisiniz. Artık ekran koruyucu aktive olduğunda, yeniden çalışmaya dönmek için parola soracaktır. Küçük bir uyarı... Bekleme süresini düşük tutarsanız, çalıştığınız zamanlarda bile ekran koruyucusu devreye girebilir ve eğer parola koruması seçiliyse, her seferinde parola yazmak son derece sıkıcı bir hale gelebilir.
DEVAMI:İpucu: Windows'ta ve İnternette
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • MERHABA BENDE NOTE 3 CEP TELEFONU VAR İKİDE BİR EKRAN KORUMAYA GEÇİYOR ÇIKIYORUM HEMEN DEVREYE GİRİYOR İPTAL OLMUYORR KENDİ KENDİNE GİRİRYOR KAPATIYOR YENDEN DEVAM EDİYOR BU VKONUDA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ CEVABINIZI BEKLİYORUM

  Ziyaretçi
  31 Ara 2014 23:56

 • benimde var ne olmuş

  Ziyaretçi
  15 Nis 2014 12:28

 • saol kardeş

  Ziyaretçi
  03 Nis 2014 16:33

 • moniterimiz bozulursa ya...

  Ziyaretçi
  27 Ara 2013 12:18

 • ehhhhhh sayılır

  Ziyaretçi
  18 Kas 2013 11:49

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar