Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Windows ve Sistem Özellikleri

Bilgisayarınızın özelliklerini öğrenmeniz için sadece birkaç tıklama yeterli.

Windows ve Sistem Özellikleri
Bilgisayarınızın tüm özelliklerinden haberdar mısınız? Eğer değilseniz, öğrenmek için bilgisayarınızın kasasını açmanıza gerek yok.

Bir bilgisayarın hızını iki faktör belirler; işlemci ve bellek. Piyasada bulabileceğiniz işlemciler Intel veya AMD gibi farklı markalara sahip olabilirler. Asıl önemli olan işlemcinin, yani CPU'nun hızını bilmektir. Geçmişte megahertz (MHz) değeri ile ölçülen bu hız, gelişen teknoloji sayesinde gigahertz (GHz) seviyelerine ulaştı. Günümüzde 2-3 Ghz'lik işlemci ile donatılan bilgisayarlar pek çok ev kullanıcısı tarafından kullanılıyor. Daha hızlı işlemciler ise, şimdilik profesyonel kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

En çok tercih edilen işletim sistemi olan Windows XP, Pentium III 733 Mhz işlemci ve 128 MB'lık bellek ile çalışabilir. Fakat hiç durmadan gelişen teknoloji göz önünde bulundurulduğunda, böyle bir bilgisayarın artık tam anlamıyla yeterli performans sunamayacağı da ortaya çıkıyor. İş yerlerinde kullanılan bilgisayarlar, ofis yazılımlarının özelliklerinin artması ve grafik öğelerin ağırlık kazanması nedeniyle daha yüksek sistemlere ihtiyaç duyuyorlar. Bunların yanı sıra özel görsel efektlere sahip yeni bilgisayar oyunlarını oynamak da, bahsettiğimiz bilgisayar ile mümkün değil.
DEVAMI:Güçlü Bir Bilgisayar Şart
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • bencede gecer

  Ziyaretçi
  25 Tem 2014 14:51

 • Güzel yorumlar olmadığı için beğenmedim

  Ziyaretçi
  22 Ara 2013 10:50

 • Ya bişe sorcam Win 7 sistem özelliklerinde bilgisayarın markası yazmıyor neden bunun programı felan yokmu veya programsızmı cevabınızı bekliyorum güzel kardeşler

  Ziyaretçi
  20 Şub 2013 18:56

 • win 8 çıkınca win 7 nin modası geçer bence

  Ziyaretçi
  13 Oca 2012 22:02

 • benim sistem tam 9 yaşında özellikleri intel pentium 4 2.40 GHZ 512 MB ram var 128 MB ekran kartı işletim sistemi windows xp pro sp3 (yükseltmeli)bide 60 GB harddisk var ben xp den memnunum başka işletim sistemi de düşünmüyorum..

  Ziyaretçi
  13 Oca 2012 22:00

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar