Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Word'de Otomatik Sözlük

Otomatik Metin Özelliğini Kullanmak

WORD'DE OTOMATİK SÖZLÜK
3- Bu işlemi daha da kolaylaştırmak için araç çubuklarım kullanabilirsiniz. "Görünüm" menüsüne tıklayın ve "Araç Çubukları" satırını seçin.

Karşınıza gelen araç çubukları arasında "Otomatik Metin" seçeneğinin de bulunduğunu göreceksiniz.

4- Belirlenmiş bir kelime veya kelime grubunu otomatik metin listesine eklemek için yapmanız gereken; metnin içindeki kelimeleri seçip "Otomatik Metin" araç çubuğundaki "Yeni"ye tıklamaktır.

5- Buraya otomatik olarak tamamlanmasını istediğiniz kelimeyi yazın ve işlemi onaylayın. Artık bu kelimenin ilk harflerini her yazdığınızda, Word de geri kalan kısmı otomatik olarak tamamlamayı önerecektir. Kabul etmek için tek yapmanız gereken, "enter"a basmak.

6- Uzun bir metni sıkça tekrarlıyorsanız, kısayol tuşlarını kullanarak büyük zaman kazanabilirsiniz. Bunun için "Araçlar" menüsünde yer alan "Özelleştir" seçeneğine bir kez tıklayın ve "Araç Çubukları" sekmesinin sağ alt tarafında bulunan "Klavye" düğmesine basın.

7- "Kategoriler" bölümünden "Otomatik Metini seçtiğinizde, sağdaki kutuda otomatik tamamlama için belirlenmiş tüm kelimelerin bir listesini göreceksiniz. Listedeki herhangi bir kelimeye kısayol tuşu vermek isterseniz, unutmayacağınız bir tuş kombinasyonuna basın ve ardından seçiminizi onaylayın.
DEVAMI:Dikkat: Kelimelerin Kısayolları
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • metin gelecek

  Ziyaretçi
  21 Eki 2014 16:38

 • 2007'de de yok

  Ziyaretçi
  20 Nis 2013 17:56

 • Bu özellik Office (Word) 2010'da çalışmıyor. kelimenin ilk 4 harfini yazdığınızda önceki sürümlerde -daha önce tanımladığınız- otomatik metni eklemek için tıklayınız yazıyordu. Word 2010'da bu özellik problemli.

  Ziyaretçi
  07 Şub 2011 15:35

 • ben bilgisi olan arkadaşlara bir soru sormak istiyorum (XPİMAJ)ne anlama geliyor teşekkür edrim

  yasar03
  23 Mar 2010 22:27

 • tez yazan arkadaşların dikkatine

  Ziyaretçi
  11 Ara 2008 18:23

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar