Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Yazıcı Nasıl Bağlanır?

Ön Hazırlıklar

YAZICI NASIL BAĞLANIR?
ÖN HAZIRLIKLAR

1- Bileşenlerin genel kontrolü
Yapmanız gereken ilk işlem, yazıcıyı ambalajından çıkarmak ve kutu içerisinde eksik bir aparatın bulunup bulunmadığını kontrol etmek. Kutuda bulunması gereken aparatların eksiksiz bir listesini, ürünle birlikte gelen kullanım kılavuzunda bulabilirsiniz. Eğer gözünüze herhangi bir eksik çarparsa, hiç vakit kaybetmeden yazıcıyı satın aldığınız satıcıya baş vurmalısınız.

Yazıcıyı bilgisayara bağlamak için, standart elektrik kablosu ile birlikte bir de paralel kabloya (yazıcının bilgisayarın paralel girişine bağlanmasını sağlayan uygun kablo) ihtiyacınız olacak. Bu kablo, genelde yazıcı ile birlikte kullanıcılara sunulmaktadır. Ancak bazı üreticiler, paralel kabloyu ayrı olarak satışa sunmayı tercih ediyorlar. Bu yüzden, öncelikle paralel kablonun ürünle birlikte gelip gelmediğini öğrenmelisiniz. Eğer kablo kutu içerisine dahil edilmemişse, küçük bir harcama yapıp kabloyu ayrı olarak satın almanız gerekecektir.

İkinci adıma geçmeden önce küçük bir hatırlatma... Yeni nesil yazıcıların büyük çoğunluğu, bilgisayar bağlantısı için USB arabirimini kullanmaktadırlar. Eğer sizin yazıcınız da bu arabirimi destekliyorsa, bu durumda paralel kablo yerine USB kablosuna ihtiyacınız olacak.

2- Yazıcının hazırlanması
Yazıcının tüm mobil parçaları, doğal olarak kaldırılması gereken yapıştırıcı bant ve uygun plastik sabitleme tertibatları ile bloke edilmiştir. İlk olarak, cihazın dış kısmında göreceğiniz yapıştırıcı bantı çıkartın. Daha sonra kapağı açın ve yazıcı başlığını bloke eden plastik tertibatları da kaldırın. Bu tertibatları saklamanızda yarar var, çünkü yazıcıyı başka bir yere taşırken faydalı olabilirler.

3- Kâğıt ayarları
Tüm yazıcılar, kağıdın genişliğine ve uzunluğuna göre ayarlanabilen uygun kollara sahiptirler. A4 formatındaki kağıtları tepsiye yerleştirmeyi kolaylaştırmak için, bu kolları kaydırmak faydalı olabilir. Önce tepsiye bir miktar kağıt yerleştirin; hemen ardından kolları kağıtların kenarına doğru kaydırın.
DEVAMI:Yazıcının Bilgisayara Bağlanması
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • cd yi bullamazsam ne yapabilirim

  Ziyaretçi
  22 Mar 2015 15:25

 • benim yazıcı yok aralarında .. ho photosmart B110 teşekkürler

  Ziyaretçi
  06 Mar 2015 21:41

 • ÇOK SACMA

  Ziyaretçi
  06 Mar 2015 20:08

 • gardaş biz nassıl bağlanacığ

  Ziyaretçi
  23 Şub 2015 21:43

 • yazıcı laptop a bağlanırmı

  Ziyaretçi
  23 Oca 2015 19:13

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar