Bilgisayar Kursu geçerliliği için üye girişi yapın veya kayıt olun

Yazıcı Nasıl Bağlanır?

Yazıcının Bilgisayara Bağlanması

YAZICI NASIL BAĞLANIR?
4- Elektrik bağlantısı
Yazıcıyı elektrik hattına bağlayabilmeniz için özel bir adaptöre ve kabloya ihtiyacınız olacak. Siyah bir kutuya benzeyen adaptör ve bağlantı kablosu, yazıcı ile birlikte kullanıcılara sunulmaktadır. Kablonun bir ucunu yazıcının uygun girişine, diğer ucunu da adaptör üzerindeki girişe takın. Adaptörden çıkan kabloyu ise prize bağlamanız gerekiyor.

5- Mürekkep kartuşlarının yerleştirilmesi
Yazıcıyı çalıştırın ve kapağını açın. Kapağı açtığınızda, kartuş yuvalarının da ortaya doğru hareket ettiklerini göreceksiniz. Yeni nesil yazıcıların hemen hepsi, iki farklı kartuş yuvasına sahiptir. Küçük yuvaya siyah mürekkep kartuşu, diğerine ise renkli mürekkep kartuşu yerleştirilir. Kartuşları kutusundan çıkartın ve üzerlerindeki koruyucu bandı, bu kısma dokunmamaya dikkat ederek ayırın. Artık kartuşları yuvalarına yerleştirebilirsiniz.

Ancak bu işlemi gerçekleştirmeden önce, kullanım kılavuzundaki talimatlara göz atmayı da ihmal etmeyin.

6- Yazıcının bilgisayara bağlanması
Başlamadan önce hem bilgisayarın hem de yazıcının kapalı olması gerektiğini unutmayın. Paralel kablonun bir ucunu yazıcıya takın (gerekli giriş yazıcının arkasında bulunur) ve jakı sabitleyicilerin yardımıyla yuvaya sabitleyin. Kablonun diğer ucunu ise, bilgisayarın arkasında bulunan paralel girişe (LPT yuvası) yerleştirin ve jakın iki yanında bulunan vidaları sıkın.

Eğer yazıcı USB arabirimini kullanan bir modelse, yine aynı aşamaları izleyeceksiniz. Ancak bu kez kablonun iki ucunda da sabitleyici bulunmadığını göreceksiniz ve bağlantı için USB girişlerinden yardım almanız gerekecek.

7- Gerekli sürücülerin yüklenmesi
Yazıcının ve bilgisayar arasındaki bağlantıların doğru olarak yapılıp yapılmadığını bir kez daha kontrol edin. Herşey yolundaysa, artık bilgisayarı ve yazıcıyı çalıştırabilirsiniz.

Windows açıldığında, yazıcı ile birlikte gelen CD'yi CD sürücünüze yerleştirin ve kısa bir süre bekleyin. Yükleme programı otomatik olarak başlayacaktır. Bu noktadan sonra, ekranda göreceğiniz talimatları izlemeli ve kurulumu tamamlamalısınız. Kurulum işlemi sona erdiğinde, yazıcınız da kullanım için hazır duruma gelmiş olacaktır. Artık belgelerinizi basmaya başlayabilirsiniz.
DEVAMI:USB ve Firewire
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • gardaş biz nassıl bağlanacığ

  Ziyaretçi
  23 Şub 2015 21:43

 • yazıcı laptop a bağlanırmı

  Ziyaretçi
  23 Oca 2015 19:13

 • MÜKENMELLL.....

  Ziyaretçi
  03 Oca 2015 15:53

 • bu ne ya insan türkçe kullanma kurma talimatı koymazmı ag

  Ziyaretçi
  19 Eki 2014 10:10

 • teşşekür ederiz

  Ziyaretçi
  16 May 2014 11:04

Siz de yorumunuzu yazın

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar