piRe

 

Youtube'a girmenin en kısa yolu.

Youtube ve diğer yasaklı sitelere giriş.

Yasaklı siteler için herkes bir şeyler yazdı çizdi, hala bir kavgadır gidiyor. Aşağıdaki hazırladığım program ile ister hosts dosyanızı değiştirir yasakları delersiniz, isterseniz DNS adresini değiştirerek yasak tanımazsınız. Gerisi size kalmış. Hosts dosyasını elle değiştiremeyen veya DNS adresini girmeyi beceremeyenler, tüm bu işleri bu programla tek tıkla halledebilirler. Kurulum gerekmiyor.

Şimdiden belirteyim verdiğim dosyada virüs vb. olduğunu, çalışmadığını veya herhangi bir sorun olduğunu iddia eden sorunun kaynağını kendi sisteminde arasın!. İsteyen kullanır istemeyen kullanmaz, gereksiz hizipleşmeye lüzum yok.

Bu program XP/Vista/Win7 de çalışır.
DNS adresi olarak 208.67.222.222 ve 208.67.222.220 numaralarını girer.
Sorun çıkmaması için tüm internet geçmişinizi silerek, IE veya Firefox'u yeniden başlatmalısınız.

Örnek:
Youtube'a girmek istiyorsanız yapmanız gereken Hosts Ayarla yada DNS Ayarla butonuna basmak. Ardından youtube logosuna tıklayın. Yaptığınız değişiklikleri eski haline getirmek için  Kaldır butonuna basacaksınız. Kurulum gerekmiyor, sadece bir tıklamayla hosts dosyanıza gereken IP adreslerini ekleyerek yada DNS adresi girerek sizi bu zahmetten kurtarıyor.

Ek: Son günlerde Youtube ile ilgili yaşanan sıkıntının asıl nedeni hosts dosyanıza önceden ilave edilmiş olan IP adresleridir. Bu sorunu aşmak için ilk önce Hosts Kaldır dedikten sonra DNS Ayarla butonuna basmalısınız. Hosts ve DNS ayarlarını birlikte kullanmamanız önerilir. Yani DNS Ayarla dediğinizde Hosts Ayarla seçeneğine ihtiyacınız yoktur. Hosts Ayarla seçeneği, DNS ayarını değiştirmeye yetkili olmayan kısıtlı kullanıcılar için uygun olacaktır. Bu işlemler sonrasında tarayıcı geçmişini sildikten sonra IE yada Firefox'unuzu açmanız gerekmektedir. Aksi halde yaptığınız değişikliğin hiçbir anlamı kalmaz. Yine sorun varsa ya da youtube'ye girebildiğiniz halde videoları açarken hata iletisi alıyorsanız eklentilerinizi gözden geçirerek gerekli eklentilerin devredışı olmadıklarından emin olun.

Son olarak, Internet Seçenekleri > Güvenlik sekmesinde gördüklerinizi Özel Düzey>Sıfırla diyerek veya Gelişmiş seçeneğindeki ''Gelişmiş Ayarları geri yükle'' ve ''Sıfırla'' seçeneklerini uygulayın. Bu işlem sizi diğer tarayıcı sorunlarınızdan da kurtaracaktır. Bu işlem size karışık geliyorsa Başlat>cmd komut satırına rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 C:\WINDOWS\inf\iereset.inf yazıp işlemin bitmesini beklemeniz yeterlidir.

Rapidshare'den indirmek için TIKLA. v1.7
Alternatif linkten indirmek için TIKLA. v1.7

Hosts dosyasında yapacağınız değişiklik ile girebileceğiniz siteler;
http://i26.tinypic.com/14j9v2t.jpg
DNS değiştirdiğinizde ise yasak diye bir derdiniz yok.

Online virüs tarama sonuçları:
1.link için
Youtube.exe - Jotti's malware scan
2.link için
Youtube.rar - Jotti's malware scan

VirusTotal tarama sonuçu:
Youtube.exe - VirusTotal scan

Önemli;
Diyelim pc nize bir zararlı yazılım bulaştı ve hosts dosyanıza bazı IP adresleri ekledi, bozuldu ya da sildi. Bu durumda silinen, değişikliğe uğrayan bu dosyanızı Hosts Kaldır diyerek anında orjinal haliyle yerine koyabilirsiniz. Üstelik yazmaya karşı korumalı olarak. Hosts dosyanızı yerinde görebilmek için;

  1. Başlat'ı ve sonra Bilgisayarım'ı tıklatın.
  2. Araçlar menüsünde Klasör Seçenekleri'ni tıklatın.
  3. Görünüm sekmesinde, Gizli dosya ve klasörleri göster'i tıklatın.
  4. Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (Önerilen) onay kutusunu temizleyin. Değişikliği onaylamanız istendiğinde Evet'i tıklatın.
  5. Tamam'ı tıklatın.
    Artık C:\WINDOWS\system32\drivers\etc içindeki hosts dosyanıza ulaşabilirsiniz. İçeriğinde elle değişiklik yapabilmeniz için, hosts dosyasına sağ tıklayarak salt okunur özelliğini kaldırmalısınız.

Önemli Not:
Bu arada programda virüs vb. olduğunu yazanlar olmuş. Kendilerine kullandıkları antivirüsü gözden geçirmelerini öneririm!. İspatını isteyen Winrar ile basit bir .sfx exe'si oluşturarak kullandığı antivirüs ile taratmasını tavsiye ediyorum. Bakın bakalım sonuç ne olacak? Elbette ki Kasper yada Sophos hazırlayacağınız bu .exe dosyasını zararlı olarak algılayacak. Peki neden? Sebebi gayet basit. Hosts dosyası içerisinde adı geçen yt-video-upload.l.google.com satırından dolayı. Host dosyasından bu satırı çıkarırsanız tarama sonuçlarında aynı uyarıyı almayacaksınız.

KATEGORİLER

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-TVTüm Videolar