Skyr3x

 

Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Durdurdu..

Bu hatayla karşılaşanlar için kısa bir yazı.

İlk önce belirtmek isteyeyimki kendi sitem haricinde ilk defa başka bir yerde blog açıp yazı yazmaya başladım. Tamamen bilgilendirme amacı ile blogumu açtım. Ramazanda can sıkıntısına bulduğum / merak ettiğim bilgileri burada sizlerle paylaşacağım inşallah. Bu arada Ramazanınız mübarek olsun.

Öncelikle başlayalımki nedir bu "Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Durdurdu!" hatası. Bu hatayı Windows Vista ile almaya başlayanlar var ve Windows 7'de de hata devam etmektedir.Ara sıra Windows 7 'de "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi durdurdu, bu durum kurtarıldı!" gibi bir uyarıda vermektedir. Ben önceden bu hatayı almıyordum anakartımın 2 ram slotu yandıktan sonra almaya başladım ve bu gün merak ettim araştırıyım bakalım neymiş bu hata dedim. Bu hata Xp de ise farklı bir şekilde karşımıza çıkıyormuş (Ben hiç almadım ama bir kişi bunu açıklamış.).Xpdeki hata ise simgeleri gözükmez yapma ve donma / durduk yere duraklama gibi durumlar yaratıyormuş.

ShiftDelete'de bir konuda okuduğum arkadaşta aynı hatayı alıyormuş ve düşündüğüm gibi sorunu ramini değiştirerek çözmüş.(Bu sorun sorun bende 1 ram ve 2 ram slotu yaktığımda başlamıştı demekki diğer ramim hasarlı.)Ayrıca bu hatayı alanların genelinin Win7, Vista, Xp hangi işletim sistemi olursa olsun pcnin kendine reset atması gibi bir hata ilede karşılaştıklarını öğrendim.

Kısacası bu sorunun kaynağı Ramlerden kaynaklıdır. Bu hatayı alan arkadaşların ilk olarak Ramlerini gözden geçirmelerini öneririm.

TAKİP EDİN: SKYR3X

KATEGORİLER

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-TVTüm Videolar