.: ONLINE BİLGİ :.

 

Photoshop ile göz rengi

Photoshop ile göz rengi nasıl değiştirilir? Bunu kısaca anlatacağım.

Photoshop ile Göz Rengi Nasıl Değiştirilir

Yukarıdada gördüğümüz gibi istediğimizfotoğraftaki göz rengini photoshop ile istediğimiz göz rengineçevirmemiz mümkündür. Aşağıda anlattığımız adımları sırayla vedikkatlice uyguladığınızda sizde photoshop ile kolayca göz renklerininnasıl değiştiğini öğreneceksiniz.
Photoshop ile Göz Rengi Değiştirme – Adım 1(Resmi büyütmek için üzerine tıklayın)Göz rengini değiştirmek istediğimiz fotoğrafı photoshop ile açın.
Photoshop ile Göz Rengi Değiştirme – Adım 2(Resmi büyütmek için üzerine tıklayın)Resimdede görüldüğü gibi gözün renkli kısmını “pen” aracı ile seçin.
Photoshop ile Göz Rengi Değiştirme – Adım 3(Resmi büyütmek için üzerine tıklayın)Seçme işlemimiz bittikten sonra “pen”aracımız seçili iken çalışma ekranına sağ tıklıyoruz. Açılan pencerede“Make Selection” seçeneğini seçiyoruz ve açılan pencerede hiç bir ayarıdeğiştirmeden “Ok” butonuna tıklıyoruz.
Photoshop ile Göz Rengi Değiştirme – Adım 4(Resmi büyütmek için üzerine tıklayın)Gözün çevresinde seçili alanoluşturduktan sonra “CTRL+C” ve hemen ardından “CTRL+V” yaparak seçilialandaki gözün renkli kısmını yeni bir layer yani katmana kopyalıyoruz.
Photoshop ile Göz Rengi Değiştirme – Adım 5(Resmi büyütmek için üzerine tıklayın)Kopyalanan layer yani katman seçiliiken “CTRL+U” tuşlarına basarak “Hue/Saturaion” renk panelini açıyoruz.Bu panel yardımı ile istediğimiz rengi seçiyoruz.
Photoshop ile Göz Rengi Değiştirme – Adım 6(Resmi büyütmek için üzerine tıklayın)İstediğimiz rengi verdikten sonra“Blur” aracını açıyoruz. Kopyaladığımız layer yani katmandaki gözümüzündışa vuran hatlarına “Blur” etkisi veriyoruz. “Blur” aracınınkalınlığını çalışmamıza göre değiştirip “strenght” değerini “50″yapıyoruz. Layer yani katmanımızın “Blending” modunuda “Hue” olarakdeğiştiriyoruz.
Photoshop ile Göz Rengi Değiştirme – Adım 7(Resmi büyütmek için üzerine tıklayın)İstediğimiz renk ile renklendirdiğimizgözümüzü “CTRL+T” yardımı ile “Free Transform” moduna getirerekresimdeki gibi yanlara genişleterek orjinal fotoğraftaki gözün belirginolan kısımlarını kapatıyoruz. Yeni renkli göz kısmı eski gözü kapatıcakşekilde büyüklüğünü ayarlıyoruz.
Photoshop ile Göz Rengi Değiştirme – Sonuç
Tüm adımları atlamadan dikkatliceuyguladığımızda yukarıdaki fotoğrafın ortaya çıktığını görüyoruz. Sizdeadımları anlayarak kendinizi geliştirdiğinizde kendi renginizi veyailginç renkleri göz rengi yapabilirsiniz.

TAKİP EDİN: WORLD_PC

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-TVTüm Videolar