2000TL kurduğum sistem görüş

Kjuan
21-11-2015, 22:04   |  #1  
Kjuan avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar arkadaşlar herkese hayırlı günler hayatımda ilk defa masaüstü bilgisayar kullanıcam şu ana kadar hep laptop kullandım fakat dün geceye kadar.Dün geceki h1z1 adlı oyunu 60 fpsden 10 lara düşmesini gördüğüm ana kadar.

Az buz bilgime göre topladım bana fiyatı aşmıcak yerine tavsiyede yapabilirsiniz.

İşlemci; Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci

Anakart; MSI A68HM-E33 V2 Soket FM2+ DDR3 2133MHz(O.C) VGA&HDMI Anakart

Ekran Kartı; Sapphire R7 370 Dual-X 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

Hard Disk; WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk

Ram; GSKILL 8GB Value DDR3 1600MHz CL11 Tek Modül Ram

Kasa; FRISBY FC-8865G 500W MidT ATX SİYAH KASA

Kurduğum sistem bu şekilde, ben bu sistem ile sonuna kadar daha ilerlerde sistemimi upgrade yani yenileyebilirmiyim mesela ram i 16 yapabilirim biraz daha ilerde işlemcimi değiştirip i7 yapabilirim.Bazıları düşük tutarsan sistemini ilerde yenileyemezsin dediler.Burda şundan kıs diyebileceğiniz bir şey varsa söyleyebilirsiniz.Yorumlarınızı bekliyorum :)

BadSectorX
23-11-2015, 13:44   |  #2  
Taze Üye
4 mesaj

Merhaba iyi günler,

Şimdi biraz kötü yorumlarımla seni üzeyim;
Bahsettiğin AMD işlemci destekli bir anakart fakat sen Intel Marka bir işlemci yazmışsın.
Bu arada şanlısın ki masaüstü bilgisayar toplayacaksın ve ileriye dönük olsun istiyorsun

İlk önce anakart ve işlemciyi seçelim intel mi AMD mi ne fark var ?
Bana göre Intel = Kalite
AMD = Fiyat / Performans ürünüdür.

Teknolojide bana 5 yıl gitsin 10 yıl gitsin diye işe başlarsa yarın çıkan teknoloji seni üzebilir.
Örneğin telefonlarda 4.5 G çıktı ne oldu milyarlık alınan telefonlar ?
Sen şu an anakartını iyi tut , üzerine koyacağın parçalar şu an ne yapmak istiyorsan yeterli olacak kadar olsun veya biraz üzerinde olsun. Sonraki ihtiyaçların için yeterli olmaz ise bilgisayarın parçalarını değiştirirsin.

MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI Anakart
Bu anakart ile bahsettiğin i5 işlemcini kullanabilirsin ayrıca ilerde aynı ram den bir tane daha alarak 16 GB ram yapabilirsin.

Şu an bilgisayarın da tek eksik SSD, Sonuçta işletim sistemin Harddiskin üzerinde çalışıyor diğer parçların ne kadar güçlü olursa olsun Harddiskini beklemek zorunda. oyun için IOPS değeri yüksek bir SSD seçki aldığın parçalar tam gücüyle performans versin... Şiddetle SSD almanı öneririm....

Son Düzenleme: BadSectorX ~ 23 Kasım 2015 13:45
DAIO
28-11-2015, 21:51   |  #3  
Taze Üye
4 mesaj

AMD tam uyumlu parçalarla yıllara meydan okuyor. 9 yıllık makinam sadece 2 formatla hala yaşıyor :) zamanında mimari render için toplatmıştık herşeyiyle AMD tavsiye ederim..

ttbpc
29-11-2015, 09:56   |  #4  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

AMD de Intel de kalitelidir, ikisini de alabilirsin hiçbir sorun olmaz ancak anakartın ile işlemcin uyumlu olmalı. Elektronik te biraz şans işidir en kaliteli mal 6 ay dayanır en dandik mal belki 6 yıl dayanır bu işler belli olmaz :)