3d max Türkçe eğitim Videoları

~Dark Lord~
08-04-2009, 17:40   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

eywallah güzel paylaşım

Jussby
03-09-2009, 11:02   |  #27  
Taze Üye
6 mesaj

villa için part 7 yi yollarmısınız inddirdikten sonra hata verio bi o eksik

Yunus. Emre
14-09-2009, 01:26   |  #28  
Yunus. Emre avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,148 mesaj

Paylaşım mükenmel helel olsun bizimle bunu paylaştığın için

btcad
16-10-2009, 10:59   |  #29  
Taze Üye
5 mesaj

Hülya Telli
Autodesk Yetkili Eğitmeni
3dmax Eğitmeni
Autocad Eğitmeni

Bilgi toplumunda yaşıyor olmanın getirdiği gereklilik yaşam boyu öğrenimin esasını oluşturarak, beraberinde kurumlarda da kendisini hissettirmeye başlamıştır.“İçinde yaşadığımız yeniçağda, zenginlik bilginin ürünüdür. Bilgi, ekonominin başlıca hammaddeleri ve en önemli ürünleri haline gelmiş bulunuyor. Günümüzde zenginlik yaratmak için gerek duyulan sermaye varlıkları arazi, bedensel emek, imalat aletleri ve fabrikalar değildir. Bunların yerini bilgi almış durumdadır.” (Thomas A. Stewart)
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok ülke, gelişmişlik düzeyini devam ettirmek ve maksimize edebilmek amacıyla, teknolojiye, bilimsel çalışmalara ve özelliklede insana yatırım yapılmasına önem vermekte ve bu alandaki çalışmalarına artan bir hızla devam etmektedir. Küresel rekabet hem ülkeler hem de kurumlar düzeyinde devam ederken rekabetin temeline hız, maliyet ve kalite yerleşmiş durumdadır. Ayrıca bu yapı içerisinde bilgi de önemli bir rol üstlenmektedir. Bilgi toplumunda yaşıyor olmanın getirdiği gereklilik yaşam boyu öğrenimin esasını oluşturarak, beraberinde kurumlarda da kendisini hissettirmeye başlamıştır. Hammaddeleri elde tutmak değil, bilginin ve bilgi teknolojilerinin elde tutulması ülkeler ve işletmeler için yeni gerçek kabul edilmektedir.
İşletim sistemlerinin gelişmesi, bilgisayarların güçlenmesi, kişisel bilgisayar kullanımının yaygınlaşması ve hayatı kolaylaştırmasıyla beraber yeni bilgi alanları da ortaya çıkmış, bireylerin ve işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik yazılımlarda gelişmeye başlamıştır. Bugün birçok yazılım gündelik hayatımıza girdiği gibi istisnasız bütün iş dallarında kullanılmaktadır. Günümüzde her işletme bulunduğu sektöre, kendi koşul ve gereksinimlerine uygun ihtiyaç duyduğu yazılıma yatırım yapabilmektedir. Elle yapılan birçok iş, teknolojideki bu hızlı değişimden ve beraberindeki gelişmeden etkilenmiş, işin daha hızlı ve daha kısa bir sürede yapılması sağlanarak zamandan ve kaynaktan tasarruf edilmesi sağlanmıştır.
Ağ teknolojilerinin gelişmesiyle beraber, bilginin kişi ve kurumlar arasında etkin bir şekilde paylaşılması iş verimliliğinde artış sağlamakta ve elde edilen bilgi mekândan ve zamandan bağımsız değere dönüştürülebilmektedir. Burada önemli olan kişi veya kurumların kendi sektörlerine uygun sistemi veya ihtiyaç duydukları yazılımı doğru bir şekilde seçebilmeleridir.
Günümüzde tek bir yazılımla da her şey halledilebilir demek mümkün değildir. Farklı alanlardan örnekler verelim. Adobe ailesinin resim işleme, tasarım ve grafik üzerine kurulmuş, vektörel tabanlı bir resim düzenleme yazılımı olan photoshop programı ile düşündüklerinizi ekrana yansıtabilirsiniz. Ancak bir tasarımcının Photoshop dışında diğer tasarım programlarını da çok iyi bir şekilde kullanabilmesi gerekir. Mesela Macromedia ailesinin kartvizit logo, yazı mizanpaj olarak kullanılan Freehand veya katalog, broşür ve amblem çalışmaları için kullanılan Corel Draw yazılımı gibi. Bunların dışında kitap tasarım olanaklarını kullanarak uzun belge projelerinde kolaylık sağlayan QuarkXpress programlarını kullanabiliyor olmakta tasarım sektöründe yer alan firmaların ve bu sektörde görev alanların bir adım öne çıkmasını sağlamaktadır. Bu listeyi daha da genişletmek isteyenler baskı, multimedia ve grafikler için hazırlanmış Adobe Illstrator programını veya son yıllarda dergilerin, gazetelerin, kitap yayıncılarının ve reklam acentelerinin tercih ettiği Indesign programını da tercih etmelidirler.
Başka bir örnek, donanım ve yazılım sektöründeki gelişmelere bağlı olarak mimari yazılımlarda da ilerleme kaydedilmiş olmasına verilebilir. Öncesinde elle hazırlanması haftalar süren paftalar, mimari yazılımların gelişmesine paralel olarak daha kısa sürede ve daha az zamanda hazırlanabilir hale geldi. İki boyutlu çizimden 3 boyutlu modellemeye geçildi. Bunun sonucunda hazırlanan iki boyutlu çizim 3 boyuta dönüştürülmekte, otomatik olarak kesitleri alınabilmekte, malzeme ve ışık etkisiyle foto gerçekçi resimler elde edilebilmektedir. Örneğin Autodesk firmasının ürettiği AutoCAD yazılımı ile 2 boyutlu çizimleri kısa zamanda oluştururken, 3ds max yazılımıyla gerçek hayatta olabilen ama gerçekte olmayan tasarımları yapma olanağı elde edilebilmektedir. Bu ve sayısını artırabileceğimiz diğer yazılımlar örneğin birçok mimarın tercih ettiği ArchiCAD, ADT Revit, ya da makine mühendislerinin ve teknikerlerinin daha çok tercih ettiği MDT- Inventor veya Solidworks, ya da harita mühendislerine ve teknikerlerine hitap eden NetCAD, ArcView GIS gibi yazılımlar, üniversite diplomasını tamamlayan tüm teknik kişilerin iş hayatı için ön koşul olmuştur. Aynı şekilde İnşaat Mühendislerinin teknik bilgilerini tamamlayan SAP2000, STA4-CAD, Primavera yazılımlar da ihtiyaç haline gelmiştir.

playerhs
17-10-2009, 20:51   |  #30  
Taze Üye
1 mesaj

çok saol işime yaradı

alien_fx
18-10-2009, 22:09   |  #31  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,671 mesaj

eywallah hacı :D

sudecq
17-11-2009, 17:37   |  #32  
Taze Üye
1 mesaj

emeğinize teşekkürler..

venasque
28-06-2010, 23:31   |  #33  
Taze Üye
1 mesaj
linkler çalışmıyor sanırım...ayrıca bir şey sormak istiyorum acil!!!!!ben max de çalışırken edit,tools,group menüsünün altında yer alan move,scale,rotate  ayrıca snaps paneli vardır o kayboldu nereye nasıl bastım bilmiyorum.ve geri getiremiyorum...bana bunu nasıl geri getirebileceğimi söyler misiniz...teşekkürler....

aspendos42
30-06-2010, 12:59   |  #34  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: nihatxp  
EN BAŞTAN BASİT VİLLA MODELLEME+KAPLAMA+ IŞIK + VRAY RENDER

Kaynak

Dersi Hazırlayan

Gökhan

7 nolu dosyada hata var lütfen güncellermisiniz. emeğinize ve elinize sağlık şahane olmuş.

hktn_83
27-09-2010, 11:03   |  #35  
Taze Üye
1 mesaj

emeğinize sağlık. ancak 7. videoda bir sorun var sanırım.. bilğilerinize... saygılar :)

ahmetfarukaktass
05-10-2010, 20:50   |  #36  
Taze Üye
2 mesaj

ya ne olur şu villanın bozuk olmayan linklerini verinya deli oldum lütfen rica ediyorum

ahmetfarukaktass
07-10-2010, 14:33   |  #37  
Taze Üye
2 mesaj

7. partda bozukluk var lütfen güncelleyelim

elvin846
27-02-2011, 21:55   |  #38  
Taze Üye
1 mesaj

men istifade ede bilmedim mene komek ede bilersiz?

metehan11
13-03-2011, 16:31   |  #39  
Taze Üye
1 mesaj

Çok güzel paylaşım ama 7 de hata var...

mmugeugras
24-03-2011, 11:51   |  #40  
Taze Üye
1 mesaj

Paylaşım için tşkler.parola soruyor 7.partta sorun var.günceller misiniz?

Son Düzenleme: mmugeugras ~ 24 Mart 2011 11:54
3D Eğitmeni
29-02-2012, 15:27   |  #41  
Yeni Üye
24 mesaj

Donanım ve yazılım sektöründeki gelişmelere bağlı olarak mimari yazılımlarda da ilerleme kaydedilmiş olmasına verilebilir. Öncesinde elle hazırlanması haftalar süren paftalar, mimari yazılımların gelişmesine paralel olarak daha kısa sürede ve daha az zamanda hazırlanabilir hale geldi. İki boyutlu çizimden 3 boyutlu modellemeye geçildi. Bunun sonucunda hazırlanan iki boyutlu çizim 3 boyuta dönüştürülmekte, otomatik olarak kesitleri alınabilmekte, malzeme ve ışık etkisiyle foto gerçekçi resimler elde edilebilmektedir. Örneğin Autodesk firmasının ürettiği AutoCAD yazılımı ile 2 boyutlu çizimleri kısa zamanda oluştururken, 3ds max yazılımıyla gerçek hayatta olabilen ama gerçekte olmayan tasarımları yapma olanağı elde edilebilmektedir.
Bu ve sayısını artırabileceğimiz diğer yazılımlar örneğin birçok mimarın tercih ettiği ArchiCAD, ADT Revit, ya da makine mühendislerinin ve teknikerlerinin daha çok tercih ettiği MDT- Inventor veya Solidworks, ya da harita mühendislerine ve teknikerlerine hitap eden NetCAD, ArcView GIS gibi yazılımlar, üniversite diplomasını tamamlayan tüm teknik kişilerin iş hayatı için ön koşul olmuştur. Aynı şekilde İnşaat Mühendislerinin teknik bilgilerini tamamlayan SAP2000, STA4-CAD, Primavera yazılımlar da ihtiyaç haline gelmiştir.

Hülya Telli
3D Eğitim Uzmanı
www.hulyatelli.com

CUERVO
04-12-2012, 11:37   |  #42  
Taze Üye
1 mesaj

ben indiremedim bi sorun mu var acaba

tolan
27-06-2013, 17:21   |  #43  
Taze Üye