A4 tech PK635 Vista 64 bit sorunu

teox
16-01-2008, 23:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

sitesinden güncel yazılımını indirmeme rağmen amcap programını çalıştırdığımda görüntü tam olarak oluşmuyor giden gelen karışan bi görüntü mevcut vista 32 bitte bu sorunu yapmıyor ama 4gb rami görmesi için vista64 kurulu bu konuda yardım ederseniz sevinirim

majik
17-01-2008, 00:37   |  #2  
majik avatarı
Üye
89 mesaj

ben vista 64 bit kurulu bir sisteme  aynı marka kamerayı kurdum bi sorun çıkmamıştı üstelik 1250 mb ram var ve sorunsuz çalıştı

bu da resmi sitesinden

64 bit desteklediği yazıyor ben resmi web den indirmiştim

teox
20-01-2008, 22:38   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

saolasın kardeş ama bende bu sürücüleri yükledim ama sorun devam ediyor büyük ihtimal skystar 2 tv kartından kaynaklanıyor

firoerd
13-12-2008, 10:35   |  #4  
Yeni Üye
22 mesaj

Hayır arkadaşım skystar ile ilgisi yok. Bu sorun Vista 64 bit sürümüyle alakalı. Bende de var aynı sorun. Kamera bozuldu diye gittim bi tane daha aldım aynı sorun devam ediyor. Vista 64 bit ile bu webcamı çalıştıran arkadaşlar varsa detaylı açıklamayı dört gözle bekliyoruz. Bu arada birde PK635 ve PK636MA modellerinin kullandığı çipi bilen varsa yazarsa sevinirim. Çipi üreten firmalarda vista 64 bit driver bulabiliriz sanırım.

Son Düzenleme: firoerd ~ 13 Aralık 2008 10:44
Recep Baltaş
14-12-2008, 00:08   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
firoerd
Bu arada birde PK635 ve PK636MA modellerinin kullandığı çipi bilen varsa yazarsa sevinirim. Çipi üreten firmalarda vista 64 bit driver bulabiliriz sanırım.
Mantıklı bir yaklaşım. Alternatif yol: donanım kimliklerine bakıp benzer yongayı kullanan üreticilerin 64 bit sürücülerini indirmek.

firoerd
10-01-2009, 18:01   |  #6  
Yeni Üye
22 mesaj

evet ama öncelikle bilmek gerekiyor benzer yongayı kullanan üreticileri.

memomix
14-03-2009, 17:36   |  #7  
Taze Üye
5 mesaj

Evet Arkadaşlarım; o kadar araştırıp interneti darma dağın ettim ve sonunda bu illet A4 Tech PK-635 Webcam'in Windows Vista 64 Bit için nasıl çalışacağını buldum.
Öncelikle Sistem olarak 4 Gb Ram ve Windows Vista 64 Bit kullanıyorum.Şimdi;

Yapmanız gerekenler;

-Eğer 4 GB Ram ve Vista 64 Bit kullanıyorsanız;
Bios --> Advanced Settings --> Chipset --> North Bridge Configuration --> Memory Remap Feature--->"Enable " yapın.

-A4 Tech pk-635 webcam ile ilgili bütün driverları kaldırın (''vimicro'' dahil)(sistemi yeniden başlatmalısınız)

-Verdiğim linkteki driveri indirin;
ftp://ftp.onda.cn/download/driver/CAM/vimicro/301pl/win64/05.10.17.ONDA301PL_x64_beta.exe

-Driveri indirdikten sonra şimdi A4 Tech pk-635 Webcam Driveri indirin;
http://rs3.rapidshare.com/files/199013837/CameraA.zip (indirdikten sonra zipten çıkarın)

-Webcam bilgisayara bağlı olmayacak şekilde,verdiğim ilk linkteki vimicro driveri bilgisayara kurmaya çalışın,ilk başta kurulmayacak ama biraz bekleyin Vista,uyumluluk modunu ekrana getirecek ''Önerilen ayarları kulanarak yükle''
Kurulum tamamlanırken bir uyarı alacaksınız ''Sürücü yazılımını yine de yükle'' seçeneğini işaretleyin ve kuruluma devam edin.
Kurulum sonunda vimicro kurulumu ile ilgili hata mesajı gelecek  aldırmayın,sistemi yeniden başlatmanızı isteyecek ve başlatın.

-(Kurulumdan sonra masaüstünüzdeki ''amcap'' iconuna kesinlikle basmayın)

-Yeniden başlattıktan sonra A4 Tech Webcam bilgisayarınıza takın ve biraz bekleyin; ekranın sağ altında ''aygıt sürücüsü yükleniyor'' diyecek ve tabiki bulamayacak,bunu manuel olarak Disk ya da hedef seçmemizi isteyecek;A4 Tech Webcam Driverını nereye indirdiyseniz zipten nereye çıkardıysanız oradaki hedefi seçip devam edin.
''Başarıyla yüklendi ve kullanıma hazır'' deyince olay tamamlanmış demektir!

-En son olarak masaüstünüzdeki ''amcap'' iconuna tıklayın ve sonucu göreceksiniz

(A4 Tech Webcam Driverını bilgisayara kurmayınız..)

Webcam sorunsuz bir şekilde çalışacak ve üstelik 4 GB Ram,64 Bit Vista sisteminde!

(Bir Teşekkürü çok görmezsiniz umarım,çünkü gerçekten çok zamanımı alan bir sorun oldu bu)

Son Düzenleme: memomix ~ 14 Mart 2009 17:45
baygandalf
21-06-2009, 19:45   |  #8  
Taze Üye
4 mesaj

selam memomix oncelikle ayrıntılı yazın için teşekkürler dediklerini yapmaya calıstım fakat ilk erdigin linki kurarken "please make sure your OS is windows 2000 later" yazısı cıkıyo dolayısıyla devam edemiyorum diğer işlemlere neyapmam lazım.Bİrde anakartımın biosunda advanced settingste chipset veya northbridge bolumleri gorunmuyor.

Bu arada vista home premium 64 bit kullanıyorum ram 6 gb ve işlemci corei7 ekran kartıda ati hd 4850x2 2 gb.

Son Düzenleme: baygandalf ~ 21 Haziran 2009 20:02
asiller_sefiller
03-08-2009, 10:10   |  #9  
Taze Üye
10 mesaj

arkadaşlar bende bir şeyler paylaşmak istiyorum  bu konuda benimde pc m de vista var ve de haliyle a4tec kamera sorunu var DI taki kamerayı söküp çipine bakana kadar gördüm ki çip vimicro sitesine gidip indirdim draveri kurdum ve sorun ortadan kaktı.

kurulum çok basit eski görüntü (cam dreveri) kaldırın ve bu dreveri kurun bu kadar basit
 NOT: windows7 dede sorunsuz çalışr tarafımdan denendi
   burdan indir
http://www.4shared.com/file/1207 ... 0301PLH_070329.html

memomix
08-08-2009, 17:16   |  #10  
Taze Üye
5 mesaj

baygandalf arkadaşım .exe'nin uyumluluk görünümü ayarlarından onu windows xp yap,yönetici olarak çalıştır öyle dene,olacaktır,linkler silinmiş olabilir,asiller_sefiller verdiği link vimicro üreticisinin sürücüsü yani benim verdiğimin aynısı olmalı.

Son Düzenleme: memomix ~ 08 Ağustos 2009 17:18
firoerd
26-10-2009, 20:18   |  #11  
Yeni Üye
22 mesaj
Alıntı: memomix  
Evet Arkadaşlarım; o kadar araştırıp interneti darma dağın ettim ve sonunda bu illet A4 Tech PK-635 Webcam'in Windows Vista 64 Bit için nasıl çalışacağını buldum.
Öncelikle Sistem olarak 4 Gb Ram ve Windows Vista 64 Bit kullanıyorum.Şimdi;

Yapmanız gerekenler;

-Eğer 4 GB Ram ve Vista 64 Bit kullanıyorsanız;
Bios --> Advanced Settings --> Chipset --> North Bridge Configuration --> Memory Remap Feature--->"Enable " yapın.

-A4 Tech pk-635 webcam ile ilgili bütün driverları kaldırın (''vimicro'' dahil)(sistemi yeniden başlatmalısınız)

-Verdiğim linkteki driveri indirin;
ftp://ftp.onda.cn/download/driver/CAM/vimicro/301pl/win64/05.10.17.ONDA301PL_x64_beta.exe

-Driveri indirdikten sonra şimdi A4 Tech pk-635 Webcam Driveri indirin;
http://rs3.rapidshare.com/files/199013837/CameraA.zip (indirdikten sonra zipten çıkarın)

-Webcam bilgisayara bağlı olmayacak şekilde,verdiğim ilk linkteki vimicro driveri bilgisayara kurmaya çalışın,ilk başta kurulmayacak ama biraz bekleyin Vista,uyumluluk modunu ekrana getirecek ''Önerilen ayarları kulanarak yükle''
Kurulum tamamlanırken bir uyarı alacaksınız ''Sürücü yazılımını yine de yükle'' seçeneğini işaretleyin ve kuruluma devam edin.
Kurulum sonunda vimicro kurulumu ile ilgili hata mesajı gelecek  aldırmayın,sistemi yeniden başlatmanızı isteyecek ve başlatın.

-(Kurulumdan sonra masaüstünüzdeki ''amcap'' iconuna kesinlikle basmayın)

-Yeniden başlattıktan sonra A4 Tech Webcam bilgisayarınıza takın ve biraz bekleyin; ekranın sağ altında ''aygıt sürücüsü yükleniyor'' diyecek ve tabiki bulamayacak,bunu manuel olarak Disk ya da hedef seçmemizi isteyecek;A4 Tech Webcam Driverını nereye indirdiyseniz zipten nereye çıkardıysanız oradaki hedefi seçip devam edin.
''Başarıyla yüklendi ve kullanıma hazır'' deyince olay tamamlanmış demektir!

-En son olarak masaüstünüzdeki ''amcap'' iconuna tıklayın ve sonucu göreceksiniz

(A4 Tech Webcam Driverını bilgisayara kurmayınız..)

Webcam sorunsuz bir şekilde çalışacak ve üstelik 4 GB Ram,64 Bit Vista sisteminde!

(Bir Teşekkürü çok görmezsiniz umarım,çünkü gerçekten çok zamanımı alan bir sorun oldu bu)

Gerçekten haklısın ben de çok aradım... İyi bulmuşsun bu bilgiyi hemen deniyorum. Teşekkürler.

highwaytr
11-11-2009, 23:13   |  #12  
Taze Üye
4 mesaj

dostum  asiller sefiller ..eline ve emeğine sağlık... windows 7 32 bıt kurmuştum.. . 1 haftadır aramadığım denemediğm site kalmamıştı... Senın  paylaşımında yazdığın linkdeki webcamera driver ını indirip kurdum .. harika çalışıyor.  WINDOWS 7  de webcamera PROBLEMİ olanlara DUYURULUR !!!!!!!!!!  ...

orhangulesci
16-01-2010, 12:24   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

selam dostum asiller-sefiler in verdiği linkdeki driver ı indirdim windows 7 32 bit kullanıyorum kameram çalışıyo fakat msn de devreye girmiyo yani windows 7 de web cam problemi halen dah devam ediyo ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum

Kapalı Hesap (156578)
16-01-2010, 23:31   |  #14  
Kapalı Hesap
3 mesaj
Alıntı: asiller_sefiller  
arkadaşlar bende bir şeyler paylaşmak istiyorum  bu konuda benimde pc m de vista var ve de haliyle a4tec kamera sorunu var DI taki kamerayı söküp çipine bakana kadar gördüm ki çip vimicro sitesine gidip indirdim draveri kurdum ve sorun ortadan kaktı.

kurulum çok basit eski görüntü (cam dreveri) kaldırın ve bu dreveri kurun bu kadar basit
   burdan indir
Arkadaşım teşekkürler
Wİndows 7 Ultimate 32 bit  kullanıyorum ve çalıştı çok sağol ;)

asiller_sefiller
23-06-2010, 10:35   |  #15  
Taze Üye
10 mesaj
Alıntı: highwaytr  
dostum  asiller sefiller ..eline ve emeğine sağlık... windows 7 32 bıt kurmuştum.. . 1 haftadır aramadığım denemediğm site kalmamıştı... Senın  paylaşımında yazdığın linkdeki webcamera driver ını indirip kurdum .. harika çalışıyor.  WINDOWS 7  de webcamera PROBLEMİ olanlara DUYURULUR !!!!!!!!!!  ...

eğer faydalı olabildiysem mutlu olurum sevgiler selamlar.

asiller_sefiller
23-06-2010, 10:39   |  #16  
Taze Üye
10 mesaj
Alıntı: REDKAYA  
Arkadaşım teşekkürler
Wİndows 7 Ultimate 32 bit  kullanıyorum ve çalıştı çok sağol ;)

sende saol arkadaşım eğer yardım cı olabildiysem ne mutlu bana

asiller_sefiller
23-06-2010, 10:46   |  #17  
Taze Üye
10 mesaj
Alıntı: orhangulesci  
selam dostum asiller-sefiler in verdiği linkdeki driver ı indirdim windows 7 32 bit kullanıyorum kameram çalışıyo fakat msn de devreye girmiyo yani windows 7 de web cam problemi halen dah devam ediyo ne yapmalıyım yardımlarınızı
msn i kaldırıp tekrar kurmayı denedinizmi acaba.?

Son Düzenleme: asiller_sefiller ~ 23 Haziran 2010 10:50
emirhanguven
16-07-2010, 20:21   |  #18  
Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: asiller_sefiller  

burdan indir
ya sen varya on numara bi insansın Allah razı olsun kardeşim.

Beyler Windows 7 Home Basic 32 Bitte sorunsuz çalışıyor indirebilirsiniz..

asiller_sefiller
17-07-2010, 03:17   |  #19  
Taze Üye
10 mesaj

teşekkürler kardeşim faydalı olabilmişsem ne mutlu bize..:d

aLi7
08-10-2010, 19:57   |  #20  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar kolay geLsin ben biostan bu sekmeleri buLamadım eksik olan ne var anlamadım her yerine baktım ama yok yok yok eksik olan bişiler mi var acil yardım lütfen

Chipset --> North Bridge Configuration --> Memory Remap Feature--->"Enable  

bu sekmeler yok

aLi7
08-10-2010, 19:59   |  #21  
Taze Üye
3 mesaj

işletim sistemiMde windows 7 Ultimate 64 bit arkadaşlar yazmayı unutmuşum yukarı