CHIP Forum
Haber
İnceleme
Makale
CHIP TV
Galeri
Kategoriler
Forum
Canlı Yayın
11
Konu Seçenekleri

Arka planda çalışan programları tamamen nasıl kapa

Üye
UID
84986

Kişisel Sayfası
Engelle

16 Eki 2008 08:55     #1
Acil arkadaşalr bilgisayarı açtığımızda arka planda kendi çalışan programlar oluyor ve sistemin hızını biraz da olsa kesiyor.Bunları tamamen nasıl iptal edebiliriz.Sağ alt köşede saat göstergesinin yanında olan kçük simgelerden bahsediyorum bunları kapatıyorum ama pc yi her açtığımda yeniden geliyor ve sistemi yavaşlatıyor yardımlarınızı bekliyorum

Bildir
Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
REP: 977, 4,07
UID
61889

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

16 Eki 2008 09:08     #2
Başlat-çalıştıra msconfig komutunu verip, açılan penceredeki başlangıç sekmesinden devre dışı bırakarak kapatabilirsiniz. ayrıca hxmetler sekmesinden bu tür yazılımların otobaşlayan hizmetlerini kontrol edebilirsiniz.

Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
84133

Kişisel Sayfası
Engelle

16 Eki 2008 09:15     #3
Windows 2000, XP, Vista'da bu yöntemle başlangıç programlarını devre dışı bırakabilirsiniz.

1) Başlatı (Start) tıklayın.

2) Çalıştıra gelin (Run)

3) msconfig yazip enter'a basın

4) Başlangıç (Startup) tabını tıklayın.

Açılan pencereden istemediğiniz programların yanındaki çek işaretini kaldırın.
Tamam'ı tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Başlangıçda çalışan programları nasıl kapatırım?

http://www.uzmanim.net/Sorular/Windows/Windows-Vista/Baslangicda-calisan-programlari-nasil-kapatirim/Q_90.aspx

Yeni Üye
UID
93805

Kişisel Sayfası
Engelle

23 Eki 2008 12:24     #4
benim bildiğim ccleaner kayıt defterindeki hataları ve bilgisayarda gereksiz dosyaları silmekte tam bi profosor bence herkes kullanmalı gercekten cok güzel

Yeni Üye
UID
89414

Kişisel Sayfası
Engelle

18 Kas 2008 11:57     #5
ARKADASŞLAR MSCONFİG HİZMETLER CALISAN PROGRAMALRI HANGILERINI KAPATMAK LAZIM

Üye
REP: 708, 4,10
UID
74448

Kişisel Sayfası
Engelle

18 Kas 2008 12:16     #6
whiskys
ARKADASŞLAR MSCONFİG HİZMETLER CALISAN PROGRAMALRI HANGILERINI KAPATMAK LAZIM
bunu sana söylemem için başlangıcı açıp o sayfanın bir resmini buraya koyman lazım böyle bir şeyi görmeden sana kaldırman gereken programları söylemek zor.
Alıntı
Acil arkadaşalr bilgisayarı açtığımızda arka planda kendi çalışan programlar oluyor ve sistemin hızını biraz da olsa kesiyor.Bunları tamamen nasıl iptal edebiliriz.Sağ alt köşede saat göstergesinin yanında olan kçük simgelerden bahsediyorum bunları kapatıyorum ama pc yi her açtığımda yeniden geliyor ve sistemi yavaşlatıyor yardımlarınızı bekliyorum
geçen gün Advanced SystemCare 3 programını indirdim sistem için gerekli olan ttemizlik ve disk birleştirme kayıt defterinin birleştirilmesi gibi işleri sadece bu programı kullanarak yaptım gerçektende işe yaradı ve sistemi hızlandırdı ayrıca bu programı açınca yardımcı programlar< yönetici araçları<başlangıç yönetici kısmından arka planda çalışmasını istemediğin bütün programların tikinii kaldırarak engelleyebilirsin.

11