Çift sim kartlı telefonlar toplatılıyor!

CHIP Online
14-10-2008, 17:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Piyasadaki çift sim kartlı ceplerin büyük kısmı toplatılıyor; satın alanlara iade imkanı doğuyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Cift ... latiliyor_9137.html

Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, piyasada satılan 8 çift sim kartlı cep telefonunun teknik özelliklerinin standartlara uygun olmadığını tespit ettiklerini bildirerek, kısa sürede adlarını açıklayacakları bu ürünlerin iade edilebileceğini ve toplatılacağını kaydetti.

Çift sim kartlı telefonların son dönemde çok yaygınlaştığını ve pazar  paylarının yüzde 15'e ulaştığını ifade eden Acarer, sektörde 53 markaya ait 70  çift sim kartlı telefon modeli bulunduğunu söyledi.

Teknik Düzenleme Daire Başkanlığı bünyesindeki "Piyasa Gözetim ve  Denetim Laboratuvarı"nda yapılan testlerle telefonlardaki teknik değerlerin  kontrol edildiğini bildiren Acarer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yaklaşık 2 ayda 13 çift sim kartlı telefonun testi yapıldı.  Diğerlerininki de devam ediyor. Ancak piyasadaki 1,2 milyon çift sim kartlı telefondan 800 bini bu 13 modelden. Bu da pazarın yüzde 60'ı ediyor.  Bunların 8'inin teknik özelliklerinin standartlara uygun olmadığını tespit ettik.  4 tanesinde de sorun var. Bir tanesi ise yapılan uyarı ile uygun hale geldi.  Ürünlerimiz Avrupa Birliği standartlarına uygun olmalıdır. İthal edilen bu  ürünler, Avrupa Birliği standartlarına uygun değil. Baz istasyonları sağlık açısından tartışılıyor ama üzerinizde taşıdığınız telefonları kafanıza dayıyorsunuz. Bunların standartlara uygun olmaması durumunda sağlık açısından önemli etkileri olur."

Tüm konu: Çift sim kartlı telefonlar toplatılıyor!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Piyasadaki en iyi çift sim kartlı cep telefonu...

Banned
14-10-2008, 17:37   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

madem öyle niye en başından bu ürünü test edip öyle piyasaya sürmemişler.

DaRWeLL
14-10-2008, 17:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,851 mesaj
kylie
madem öyle niye en başından bu ürünü test edip öyle piyasaya sürmemişler.
bende bunu dicektim en başatn kontrol etsinler şimdi bu duruma düşmezlerdi..

Borga-x
14-10-2008, 17:47   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Olurmu canım sende... adamların kıymetli zamanlarını böyle önemli şeyler içinmi harcasınlar..

Fattur
14-10-2008, 18:36   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

"Vatandaş ürün alırken teknik özellikleri sorgulamalı. Tüketiciler faturanın yanı sıra teknik özelliklerine de bakmalı. Biz bu firmaları ilan edince tüketici gidip ürünü iade edebilecek fakat sağlık açısından zarar görebilir"

------
zaten sorgulayıp da alıyor.sorgulamasa böyle ürünler piyasada olmazdı.........

Banned
14-10-2008, 21:41   |  #6  
alierenerdal avatarı
Banlandı
361 mesaj

Bu Herifler daha önceden söleselerdi olmaz mıydı .İş işten geçtikten sonra sölemesinler ....

nabay
15-10-2008, 00:14   |  #7  
Yeni Üye
34 mesaj

dedem eşşegi ... al ebeyin hayrını gor ata sozu tam oturuyor bu konuya

ewerpower
24-10-2008, 23:15   |  #8  
Taze Üye
15 mesaj

bende artık iki telefon taşımaktansa 10 gün önce çift hatlı şu çin malı olan telefonlardan 1 tane aldım,aldığım paraya göre bedava, özellikleri ve menüsü güzel, yok yok ama sar değeri nedir bilende yok satıcıda bilmiyor satarken garantisi yok abi dedi,eller serbest modunda kullanıyorum genellikle. peki geri iade et derlerse kime iade edeyim adam satarken garanti yok dedi bilerek aldım, şimdi çık işin içinden çıkabilirsen :)