HP Pavilion Wireless Sorunu

rapsodi0
28-01-2009, 23:17   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Sevgili arkadaşlar.
Benimde hp pavilion 6097 dizüstü bilgisayarım var.
Garanti süresi 10 gün önce doldu. Daha sonra wireless sorunu başladı.
Birden wireless kayboldu ve kablosuz bağlantım gitti.
Bende bugün  kadıköy servise götürdüm. Bu sorunla ilgili hiç bir bilgim olmadığı için bıraktım bilgisayarımı.Ama burada okuduklarımdan sonra  şok oldum diyebilirim. Üretimde bir hata olduğunu hiç düşünmemiştim.Garanti sürem dolduğu için bana fiyat çıkaracaklar. Anladığım kadarıyla pahalı bir sorun bu. Ne yapacağımı bilemiyorum. Bana fikir verir yardım ederseniz çok sevinirim. Hakkımı nasıl arayabilirim.

_cypher_
28-01-2009, 23:27   |  #27  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

anakart değiştirme felan derlerse yaptrma git harici wireless adaptoru al daha iyi bi wireless icin analart deişttirlmezki

rapsodi0
28-01-2009, 23:40   |  #28  
Taze Üye
2 mesaj
_cypher_
anakart değiştirme felan derlerse yaptrma git harici wireless adaptoru al daha iyi bi wireless icin analart deiş
Keşke bu formlara daha önce baksaydım. Bugün götürdüğümde bana fiyat vermediler,  yaptırmayı onaylamasam bile 20 usd ve işçilik tutarı zorunlu dediler. Moralim acayip bozuk.
Ama böyle genel bir sorun olduğu aklımın ucundan geçmedi.
Bir daha asla Hp ürünü almam. Tövbe resmen.
Daha öncede anakart değişmişti. Ama o zaman garanti kapsamındaydı. Daha 2 yıl yeni doldu. Bu kadar bir sürede bu kadar sorun olurmu. Hayret yani.

Kromosomme
04-02-2009, 16:44   |  #29  
Yıllanmış Üye
102 mesaj

Ben de 2 adet Hp Pavilion Dv5 var çok problem yapıyor 1.cisi sarjı hiç dayanmıyor 2.si çok çabuk ısınıyır 3.sü alalı daha 4 ay oldu ama çok acayip yavaşladı bidaha hp alırsam 2 olsun Kamçı HP Pav

azrail_affetmez
Hımm Bu arızayı HP nin pekçok laptopunda daha önceden de gördüm bazılarında format atınca düzeliyor bazılarında ise anlamsız parça değişiklikleri yapıp geri yolluyorlar. wireless sorunu için 3 kere HDD değiştirdiklerine şahit oldum daha önce ayrıca laptop alacaklara HP yi tavsiye etmiyorum arkadaşlar bu yıl 10 tane falan sattım HP yarısı problem çıkardı.
ilginch
04-02-2009, 16:46   |  #30  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

yavaşlamasının donanımla alakası nedir pardon?

taliptako
04-02-2009, 16:53   |  #31  
Yıllanmış Üye
308 mesaj

driverinin yüklü olduğuna emin ol

Kromosomme
04-02-2009, 20:00   |  #32  
Yıllanmış Üye
102 mesaj
urkatat
yavaşlamasının donanımla alakası nedir pardon?
Kardeş neden donanımla alakalı söyleyeyim ben oyun oynamam sadece internet ve müzik bide web sitesi tasarımı ,programda kullanmıyorum toplasan toplasan 3 - 4 gblik bir veri atmışımdır pcyi aldığımdan beri başkada yok antivirüs ve windows sürekli güncel anladınmı şimdi neden donanımsal bi windows yüklü pcye bide benim 3-4 gb lik verim toplasan 4 gbyi geçmes yani ...

Kromosomme
05-02-2009, 23:08   |  #33  
Yıllanmış Üye
102 mesaj

HP's  Problem :(

erkan1410
22-02-2009, 23:23   |  #34  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar ben de de dv6000 modeli labtop var. sizlere üzülerek sölemek istiyorum sorun donanımsal. anakart üzerinde var olan chip fiziksel adres veremediği için bir görünüyor bir görünmüyor wireles, işin en üzücü yanı ise yakın zamanda pc nizin ekranında görüntü kalmayacak pc uyarı vererek ilk açılıştaki siyah ekranda kalacak, bu aynı chip den kaynaklanan sıkıntı.... arkadaşlar sorun donanımsal ve üretim hatasından kaynaklanıyr. garantisi biten cihazlarınızı lütfen ücret karşılığı yaptırmayın tüketici haklarına başvuruun ve türkiy egenelindkei sorunun ortak olduğunu söleyin. www.sikayetvar.com a mesaj yazın şikayet edin hp ye baskı kurun hakkınızı arayın 3. kez aynı arızada cihaz değişilmesi zorunludur arkadaşalar lütfen birlite hareket edelim sonuna kadar...

arda460
03-06-2009, 20:20   |  #35  
Taze Üye
2 mesaj

Bende de Tx1000 tablet pc var HP.Aynı wireless sorunu bu nedir böyle ya?
Bende USB Wireless kart kullanmak zorunda kaldım hala da öyle :(

karabasan92
23-01-2010, 20:54   |  #36  
Taze Üye
1 mesaj

slm bnde bir hp paviliondv6920et kurbanıyım :( vista yüklüyken wireless sorunsuz çalışıyordu.Ancak windows 7ye geçtim bi anda wireless yok oldu ne yapabilirim??burdaki yazıları okudum harici wireless adaptörü almayı düşünüyorum bi daha hp ürünü almam..

xr450
21-04-2010, 21:49   |  #37  
Taze Üye
1 mesaj

benimde HP Pavilion tx1000 var.malesef wireles sorunu bendede başladı yazılanları okuyunca Hp ye olan nefretim giderek artıyor.Bundan sonra Hp almak biyana yanından dahi geçmiycem.Alacak olanlarada engel olucam..

onur911
05-01-2011, 16:31   |  #38  
Taze Üye
2 mesaj

Merhaba;

Arkadaşlar hp lerin pavilion serisinde wireless görmeme (sadece bluetooth açma)usblerin çalışmaması sonrasında makinanın 2 uzun 2 kısa dıt sesi ile görüntü gelmemesi gibi sorunları standart bir arıza olarak herkesin başına geldi ve gelmeye devam ediyor. Biz  Universal Notebook  olarak hplerin garantili olarak her türlü arızasını yapiyoruz.Servisimiz 2001 yılından beri notebook elektroniği konusunda uzman kadrosu ile level 3 (chipset) seviyesinde notebook onarımını sürdürmekteyiz yerimiz küçükyalıda Türk Telekomun karşısındadır her türlü sorunlarınız için cep telefonumu veriyorum 535 7991103

baytarpc
23-12-2012, 20:54   |  #39  
Taze Üye
1 mesaj

3 gunlukken wireless gitti yurtdısında calısıyorum guvenıp aldım yazıklar olsun hpye bende bı bok sanırdım bu markayı.bı hafta oncesıne kadar lenovo kullanıyordum.yere dustu kapıya carptım calısırken pılını cıkardım banamısın demedı bundan sonra dusmanıma bıle aldırmam bu markayı elımızde patladı

cemalaga
07-02-2013, 09:21   |  #40  
Taze Üye
1 mesaj

toshio hp support a gir 

-internet ve güvenliğe tıklat

-hp ağ denetimi var ona bas

-sonra karşına soru çıkar evet e bas

-o kendi yapar sorun ortada kalmaz

vetsiz
03-03-2014, 20:26   |  #41  
Taze Üye
7 mesaj

arkadaşlar sorun çözüldü laptop a format attıktan sonra wifi özelliğinin gittiğini gören arkadaşlar hp nin sitesinden bütün kablosuz driverleri sabırla deneyin ben yaptım ve sonunda sp51605 nolu driver ile sorunu çözdüm tekrar ediyorum formattan sonra bağlantısı giden arkadaşlar sabırla tüm sürücüleri yükleyin bi tanesi olacaktır

ysnozclk
11-11-2014, 11:29   |  #42  
Taze Üye
14 mesaj

Merhaba Arkadaşlar

Bu sorun HP Bir dönem hemen hemen bütün cihazlarında yaşadığı sorundur. Hatta ilk başta wireless gidecek. Daha sonra aşırı ısınmadan dolayı ekranda çizgiler başlayacak ve daha sonra hiç açılmayacak

Sorun çıkaran parça

HP Wireles card parçası sorunludur. Ben kendi bilgisayarımdan söktüm sonra gittim Amazon'dan bir tane sipariş verdim 8$ felan. geldiğinde bilgisayara taktım. Ve daha sonra driver bulup yükledim ve şuan sorunsuz çalışıyor.

Servise yolladığınızda bunun için sizden 100 120$ gibi bir fiyat çekebilirler. Ben sorunumu böyle çözdüm.

Driver yükleyecek arkadaşlar. HP o dönem bir çok laptopda farklı wireless card kullandığı için. Kartın üzerinde yazan modele göre driver yüklerseniz belki sorununuz çözülebilir.

Öncenden çalışıyordu şimdi niye çalışmıyor diyen arkadaşlar. Bir güncelleme paketi felan yüklemişinizdir o yüzden olmuştur. Aslında sorun çok basit ama HP İşte

umarım faydalı olmuştur

ahmet5536
11-11-2014, 19:16   |  #43  
ahmet5536 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 12
74 mesaj
Alıntı: vetsiz  
arkadaşlar sorun çözüldü laptop a format attıktan sonra wifi özelliğinin gittiğini gören arkadaşlar hp nin sitesinden bütün kablosuz driverleri sabırla deneyin ben yaptım ve sonunda sp51605 nolu driver ile sorunu çözdüm tekrar ediyorum formattan sonra bağlantısı giden arkadaşlar sabırla tüm sürücüleri yükleyin bi tanesi olacaktı

HP'nin sitesindeki sürücüler güncel değildir. Tavsiyem her zaman en güncel sürücülerin kullanılması.

Güncel sürücüleri istersen. Bunu yükleyip oluşan linki burada paylaşın. Güncel sürücüleri vereyim.

Jacub
28-07-2015, 00:48   |  #44  
Jacub avatarı
Yeni Üye
40 mesaj

Olay:
Ben 5 yıldır Hp Pavilion serisi laptop kullanıcısıyım. İşletim sistemim Windows 7 dir. Bilgisayarımın kasasını bir sebepten dolayı açtım ve  Wireless aygıtını slotundan söktüm sonra sorunsuz bir şekilde tekrar taktım. Bilgisayarı tekrar açtım ve gördüm ki görev çubuğundaki Kablosuz Ağ simgesi yerine Kablolu Ağ simgesi vardı. Bilgisayarım wifi aygıtını görmüyordu tekrar bilgisayarımı açıp kabloları kontrol ettim wireless aygıtının üzerindeki iki kablo zaten güzel bir şekilde takılıydı neyse çıkarıp tekrar taktım ve bilgisayarımı tekrar açtım. Bu sefer Kablosuz Ağ simgesi geldi tamam bu sefer oldu demek ki kabloları iyi takmamışım derken 5 dk. sonra tekrar Kablosuz Ağ simgesi giderek Kablolu Ağ simgesi geldi. Wifi açma kapama tuşu bulunan f12 ye basmama rağmen üzerinde yanan kırmızı ışık bir türlü beyaza dönmüyordu. Sonra Aygıt Yöneticisinden>Ağ Bağdaştırıcıları bölümünden Broadcom Wireless aygıtının kendiliğinden silindiğini gördüm. Nasıl olabilirdi ki bir aygıt yazılımı kendi kendiliğine silinebilir derken forumlarda pavilion serisinin wireless sorunu diye araştırırken aslında bir çok insanın bu konuda sıkıntılı olduğunu gördüm. Ve çözüm aramaya koyuldum.

Çözüm:
Hemen Hp nin işe yaramaz driverlerının bulunduğu Web sitesine girdim ve Ağ sekmesi altında bulunan Broadcom Kablosuz Ağ driverını indirdim ve kurayım derken bilgisayarım bunu açmamakla ısrar etti ve ne ettiysem bir türlü kurulum menüsüne gelemedim yani gene her zaman ki gibi Hp nin web sitesi işe yaramamıştı. Bende bilgisayarımda yüklü olan HP Support Assistant yazılımına tıkladım ve Bakım menüsü altındaki gereken güncelleştirmeleri yaptım bilgisayarım benden yeniden başlatmamı istedi ve yeniden başlatıldıktan sonra kendi kendiliğine silinmiş olan Broadcom Kablosuz Ağ driverım HP Support Assistant sayesinde yeniden yüklendi. Tamam bu sefer kesin oldu heralde derken 5 dk. sonra Görev Çubuğundaki Kablosuz Ağ simgesi gene gitti ve yerini Kablolu Ağ simgesi aldı. Sinirlerim tepeme bindi ve neredeyse günümü bu sorun için harcamıştım. Daha sonra sorunu bilgisayarımda aramaya başladım ve  Denetim Masası>HP Wireless Assistant a tıkladım oradan Bluetooth ve Kablosuz Lan Adaptörünün devre dışı olduğunu gördüm, ümitsizce Etkinleştir e bastıktan sonra birden Kablosuz Ağ simgesi görev çubuğunda belire verdi ve İnternetime kablosuz olarak tekrar bağlandım. Sorunu böylece çözmüş oldum ve bu sorunu ilerleyen zamanlarda yaşamadım. Benim gibi sıkıntısı olan arkadaşlar gittiğim yolu deneyebilir. Bilgisayarımın diğer sıkıntıları saymıyorum ama bu sorunuda çözmüş bulunmaktayım.

dosmantos
04-11-2015, 12:23   |  #45  
Taze Üye
1 mesaj

eğer 1 mesaj üstümdeki arkadaşın yazdığı çözüm yolları ile çözemediyseniz yine hp nin kendi sitesinden bios bölümünden kendi modelinize uygun olan sayfadan mesela ben hp pavilion dv5 1005-et idi ben oradan girip bios uygulamasını indirdim ve bios u güncelledim sorunum çözüldü. büyük ihtimalle yukarıdaki çözümler olmadıysa bios u güncelleyin sorun kalmaz sorun mekanik değil yazılımsaldır.

SevdaBilgisayar
30-08-2016, 11:57   |  #46  
Taze Üye
1 mesaj

1 Sene sonra konuyu tekrar hortlatıyorum. Başına gelmeyen arkadaşlar direk fn kombinasyonunu önermişler. Bu her makinada yiyen bir durum değil. Asus, lenovo, grundig, casper, exper gibi cihazlarınız varsa evet kablosuz özelliğini aktif etmeniz için hotkey yüklemeniz yeterli. Asus gibi yabancı menşeili cihazlarda sitesinden sürücüyü kolayca indirip kurabilirsiniz. Eğer cihazınız exper, grundig veya seri numarası silinmiş bir caspersa bayağı bir hırpalanacaksınız. Kimsede lafımı kendine çekip benim makinemde bir sıkıntı yok laflarıyla kalabalık yaratmasın, ben her ay en az 20 casperla uğraşıyorum, başına gelen bilir. Ancak hp cihazların bazılarında hotkey sistemi klavyede değil, cihaz üzerinde ve arkadaşların yaşadığı gibi hiçbir şekilde açılmıyor. Ben bu şekilde gelen cihazların 2 tanesinden 1ini bios güncellemesi yaparak çözüyorum. işinize yarar, yaramaz ama kullandığınız son sürüm bios değilse bir şansınız olacaktır. İyi günler dilerim.