CHIP Forum
Haber
İnceleme
Makale
CHIP TV
Galeri
Kategoriler
Forum
Canlı Yayın
11
Konu Seçenekleri

Masaüstü Pc'de Kablosuz Ağ Bağlantı Sorunları

Üye
UID
50095

Kişisel Sayfası
Engelle

19 Ağu 2008 21:09     #1
Casper marka masaüstü bir bilgisayarım var, vista home premium işletim sistemi kullanıyorum, ben de kablosuz akımına kapılarak telekomun kampanyasına katıldım ve kampanya kapsamında verilen Air Ties 205 modem ile kablosuz ağ ile internete bağlıyım.

Yaklaşık 15 aydır ufak tefek sorunlar dışında önemli bir sorun yaşamadım, ancak 10-12 gündür internet bağlantısında sık sık kesintiler yaşıyorum,telekomu aradığımda sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını söylediler, modemdeki ışıklar da bağlantı kesildiğinde bile sanki normal bir internet bağlantısı varmış gibi yanıyor. Air Ties Müşteri hizmetlerini aradığımda kontrolleri yaptılar ve onlar da sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını söylediler. Ayrıca splitter cihazı devre dışı bırakıldığında dahi internet yine gelmiyor. Yani splitterda da bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Kablosuz ağı kaldırıp yeniden kurduğumda internet tekrar geliyor ama bazen 1-2 dakika sonra, bazen de 3-4 saat sonra internet tekrar gidiyor. Bazen de hiçbir şey yapmadan balantı gidip sonra kendi kendine geliyor. Kaspersky Anti Virüs ile bilgisayarımı tarattım, herhangi bir virüs çıkmadı. Güvenlik Duvarı ve Kaspersky Anti Virüs Programını devre dışı bıraktığımda dahi değişen bir şey olmuyor.

Sorunun sebebi hakkında bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var, kafayı yemek üzereyim...Sorun İşletim sistemi kaynaklı olabilir mi acaba??? Yani ayarlarda acaba bir değişiklik mi oldu, eğer öyleyse format atmak dışında nasıl eski ayarlarıma geri dönüp internete sorunsuz bir şekilde bağlanabilirim. Sistem geri yükleme ile bilgisayarı sorun yaşamadığım bir tarihe geri yükledim ancak yine değişen bir şey yok....

Bildir
Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
REP: 150, 3,93
UID
82243

Kişisel Sayfası
Engelle

19 Ağu 2008 21:42     #2
eternet kartınınd driverleri vistaya uyumlumu peki ? uyumlu deilse eternet kartının vistaya uyumlu driverini indirip lurman lazık

Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
50095

Kişisel Sayfası
Engelle

19 Ağu 2008 21:48     #3
15 aydır sorunsuz kullanıyorum diye belirtmiştim yukarıda vistaya uyumlu olmasaydı 15 ay boyunca sorunsuz çalışmazdı sanırım...

Üye
UID
33926

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

19 Ağu 2008 21:49     #4
HİPNOZUM
eternet kartınınd driverleri vistaya uyumlumu peki ? uyumlu deilse eternet kartının vistaya uyumlu driverini indirip lurman lazık
ne etherneti adam kablosuz diyor. airties 205 hepsiyle sanırsam wbn-140 veriyorlar yani onun en güncel driverını kurmayı dene derim.

tam geri yükleme yap dicektim onu yazmışın farketmedim.

sormak istediğim şey şu;

bilgisayarın yerini değiştirdin mi? yani o kadar da uzaktan çekecek diye bişey yok wireless da sorunsuz olarak.

modem ayarlarını resetlemeyi dene derim. yani ilk defa takıyormuşsun gibi sanki modemi olur baştan yaparsın hepsini cdsi ile yükle

Üye
UID
50095

Kişisel Sayfası
Engelle

19 Ağu 2008 21:56     #5
mustafa
ne etherneti adam kablosuz diyor. airties 205 hepsiyle sanırsam wbn-140 veriyorlar yani onun en güncel driverını kurmayı dene derim.

tam geri yükleme yap dicektim onu yazmışın farketmedim.

sormak istediğim şey şu;

bilgisayarın yerini değiştirdin mi? yani o kadar da uzaktan çekecek diye bişey yok wireless da sorunsuz olarak.

modem ayarlarını resetlemeyi dene derim. yani ilk defa takıyormuşsun gibi sanki modemi olur baştan yaparsın hepsini cdsi ile yükle
Bilgisayarın yerini değiştirmedim.

Modem ayarlarını resetlemeyi de denedim ama bi işe yaramadı ama cd den yeniden yüklemedim sıfırdan sadece reset attım.......

Yeni Üye
UID
75309

Kişisel Sayfası
Engelle

16 Eyl 2008 00:46     #6
Aynı durum benim başıma Windows XP Professional sürümünde gelmişti. Aniden bilgisayar kablosuz bağlantıda sorun çıkarmaya başladı ve tüm Pazar günümü bu probleme harcamak zorunda kaldım. Sebep ise Zone Alarm Firewall programıydı. Ağ bağlantısının gelip de daha sonra kopmasında genellikle firewall benzeri programların parmağı var. Windows Güvenlik Duvarının ayarlarına bir bak derim. Eğer harici bir firewall programı kullanıyorsan kaldır.

Üye
REP: 91, 3,50
UID
67691

Kişisel Sayfası
Engelle

16 Eyl 2008 01:36     #7
valla arkdaşım bence o telekomun işi idi dün mesela çat çut düşüyodu hadi bendeki vista xp de de gidiyodu telekomdakilerin bişiyden anladığı yok. bizden olsaydı bugün bağlanamazdım hiç bir sorun yok...

Yeni Üye
UID
118378

Kişisel Sayfası
Engelle

17 Mar 2009 15:08     #8
gag
Casper marka masaüstü bir bilgisayarım var, vista home premium işletim sistemi kullanıyorum, ben de kablosuz akımına kapılarak telekomun kampanyasına katıldım ve kampanya kapsamında verilen Air Ties 205 modem ile kablosuz ağ ile internete bağlıyım.

Yaklaşık 15 aydır ufak tefek sorunlar dışında önemli bir sorun yaşamadım, ancak 10-12 gündür internet bağlantısında sık sık kesintiler yaşıyorum,telekomu aradığımda sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını söylediler, modemdeki ışıklar da bağlantı kesildiğinde bile sanki normal bir internet bağlantısı varmış gibi yanıyor. Air Ties Müşteri hizmetlerini aradığımda kontrolleri yaptılar ve onlar da sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını söylediler. Ayrıca splitter cihazı devre dışı bırakıldığında dahi internet yine gelmiyor. Yani splitterda da bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Kablosuz ağı kaldırıp yeniden kurduğumda internet tekrar geliyor ama bazen 1-2 dakika sonra, bazen de 3-4 saat sonra internet tekrar gidiyor. Bazen de hiçbir şey yapmadan balantı gidip sonra kendi kendine geliyor. Kaspersky Anti Virüs ile bilgisayarımı tarattım, herhangi bir virüs çıkmadı. Güvenlik Duvarı ve Kaspersky Anti Virüs Programını devre dışı bıraktığımda dahi değişen bir şey olmuyor.

Sorunun sebebi hakkında bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var, kafayı yemek üzereyim...Sorun İşletim sistemi kaynaklı olabilir mi acaba??? Yani ayarlarda acaba bir değişiklik mi oldu, eğer öyleyse format atmak dışında nasıl eski ayarlarıma geri dönüp internete sorunsuz bir şekilde bağlanabilirim. Sistem geri yükleme ile bilgisayarı sorun yaşamadığım bir tarihe geri yükledim ancak yine değişen bir şey yok....
Arkadaşlar benimde bu arkadaşla bire bir örtüşen bir problemim var ama benim bilgisayarımhenüz çok yeni birkaç günlük. Modemi değiştirdim yine aynı problemi yaşıyorum.
Gag bu problemi muhtemelen çözmüş olmalı çünkü ilk mesaj tarihi eski. Eğer bu problem çözüldüyse lütfen problemi nasıl çözeceğimi banada söyleyebilir misiniz?
Benim aldığım bilgisayarın markası da gag ın bilgisayar markasıyla aynı.

Yeni Üye
UID
185977

Kişisel Sayfası
Engelle

27 Haz 2010 18:34     #9
Merhaba benim de benzer  bir sorunum var.Masaüstü bilgisayarım hiçbir kablosuz ağı göremiyor,eski modemimizde sürekli bağlantı kopmaları olduğu için değiştirdik ve ttnetin modemini aldık ama yine algılamıyor laptop görüyor ama masaüstü bilgisayar göremiyor daha önceden görüyordu ama modem bozulunca laptop kullanmaya başladım ağları algılaması için ne yapabilirim ?yardımcı olıursunuz sevinirim.

Yeni Üye
UID
185977

Kişisel Sayfası
Engelle

29 Haz 2010 19:24     #10
ebruli1892 27 Haz 2010 18:34
Merhaba benim de benzer  bir sorunum var.Masaüstü bilgisayarım hiçbir kablosuz ağı göremiyor,eski modemimizde sürekli bağlantı kopmaları olduğu için değiştirdik ve ttnetin modemini aldık ama yine algılamıyor laptop görüyor ama masaüstü bilgisayar göremiyor daha önceden görüyordu ama modem bozulunca laptop kullanmaya başladım ağları algılaması için ne yapabilirim ?yardımcı olıursunuz sevinirim.
bu konuda yardımcı olursanız sevinirim masaüstü bilgisayarım hiç bir kablosuz ağı göremiyor bilgisarım biraz toplama gibi monitörü,kasası,klavyesinin markası farklı(monitör samsung, kasa'NIN markası-  ASUS) acaba sebebi ne olabilir ve sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleme: ebruli1892 ~ 29 Haz 2010 19:30

11