CHIP Forum
Haber
İnceleme
Makale
CHIP TV
Galeri
Kategoriler
Forum
MWC 2014
11
Konu Seçenekleri

Oyunu açınca bilgisayarım kapanıyor.yardım lutfenn

Yeni Üye
UID
96431

Kişisel Sayfası
Engelle

08 Kas 2008 23:42     #1
Arkadaslar selamlar..Son gunlerde yeni problemim gundeme gelmeye basladı:)Herhangi bi oyunu açtıgımda bilgisayar kendiliğinden kapanıyor..Sorunun nedenine dair fikir yurutmeyi denedim..ilk once fanı suclamak istedim fakat bilgisayarı henuz yeni açtıgımda oyunlara girdigimde yine bilgisayar kapanıyor..Ve kafasına gore bi surede gerceklesiyo bu her seferinde farklı bi zamanda kapanıyo..Bunun yanısıra 2 gun pc açık download yaptıgım gunler oluyor ve pc hiç kapanmıyor..Oyunlara ozgu bir sorun bu belli..Bu konuda yardımcı olursanız gercekten minnettar kalırım smdiden tesekkurler..

Bildir
Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
82250

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

09 Kas 2008 00:39     #2
ekran kartın veya işlemcin ısınmış olabilir.makinede kendini korumak için kapanıyordur

Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
75834

Kişisel Sayfası
Engelle

09 Kas 2008 00:58     #3
arkadasim senin sorunun su an da (power supply)
hemen 400w çikisi olan kaliteli birtane alman lazim..
su an da dedigimi yaparsan sonra cok tessekur edeceksin bana :)

açiklamasini da yapiyim...
oyun açtigin da yahutta pc yi zorlayici bir işlem yaptigin da yaptigin isleme bagli olarak enerji tüketimi artacaktir.. tüketimi karsilayan bir power supply yok sa güc yetersizliginden kapanir...EMİNİM....

not:önerim sana power supply alana kadar bütçen varsa biraz daha koy üstüne yeni bir kasa al EVEREST iyidir...

SAYGİLARİMLA:...

Son düzenleme: fearless_young ~ 09 Kas 2008 00:59

Yeni Üye
UID
96431

Kişisel Sayfası
Engelle

09 Kas 2008 15:21     #4
fearless_young arkadasım ilgine oncelikle cok tesekkurler..makineyi alalı 1 sene henuz oldu..ve 400 watt cıkıslı bi power supply e sahibim..alırken elemanda aynı uyarıda bulunmustu..ancak zaman asımına ugramasından oturu bu sorun oluyor olabilir mi yine de ?? ama 1 yıl cok bi sure sayılmaz heralde he ? ekran kartınında kendine ait işlemcisi bellegi bi kaç tane fanı var..yani cok ciddi bi sorun olmaz..toz dan ötürü olabilir mi bu tip sorunlar ?

11