PC AÇILIYOR AMA EKRANA GÖRÜNTÜ GELMİYOR

blackdragonfirari
13-10-2012, 00:12   |  #26  
blackdragonfirari avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

skıntı ekran kartında hiç ekran gelmiyorsa kartın tam oturmamış olablir yada arkadaşında değdi gibi kısadevre yapmış cortu çekmiş olablir

safaksemih41
04-05-2013, 22:45   |  #27  
Taze Üye
7 mesaj

merhaba arkadaslar benimde bir sorunum var geçen hafta laptopa format attırdım ve 1 haftadır çok rahat kullanıyordum ancak dün  oglen saatlerınde laptopun kapagını kapatıp evden cıktım. (herzaman böyle yaparım) aksam eve geldiğimde pc ışıkları yanıyodu ancak ekran siyahtı kapalı gibi yani. power tusuyla kapattım yeniden açmayı denedim ancak pc olagan sekilde baslıyor masaustu sesi geliyor ama ekran hep simsiyah neden olabilir. not: bugun tekrar denedim pc acıldı ancak uyku moduna geçmiş kendiliğinden ve suanda sorun devam ediyor.

murat5038
05-05-2013, 23:45   |  #28  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: safaksemih41  
merhaba arkadaslar benimde bir sorunum var geçen hafta laptopa format attırdım ve 1 haftadır çok rahat kullanıyordum ancak dün  oglen saatlerınde laptopun kapagını kapatıp evden cıktım. (herzaman böyle yaparım) aksam eve geldiğimde pc ışıkları yanıyodu ancak ekran siyahtı kapalı gibi yani. power tusuyla kapattım yeniden açmayı denedim ancak pc olagan sekilde baslıyor masaustu sesi geliyor ama ekran hep simsiyah neden olabilir. not: bugun tekrar denedim pc acıldı ancak uyku moduna geçmiş kendiliğinden ve suanda sorun devam ediyor.

Bataryayı çıkart,1DK sonra tekrar tak power tuşuna bas ve açılmasını bekle bir tuşa basma. Eğer açılmaz ise 3DK İçinde Power tuşuna birkez bas (uzun değil) Açılırsa Güç yönetiminden  Dengeli olarak ayarlayıp Uyku modunu kaldır saat ayarlı ise hiçbir zaman olarak ayarla.

Eğer açılmaz veya açılır ise de Biosunu güncelle.

safaksemih41
06-05-2013, 20:06   |  #29  
Taze Üye
7 mesaj

öncelikle tesekkur ederim ilgilendiğin için ancak bataryam bozuk prizde kullanıyorum sürekli. dediğin şeyi defalarca yaptım ama açılmadı lcd ye bagladım lcd ye de goruntu vermedi. sorun anakartımdakı ekran çipinde olsa açılmaması lazım ancak sorun devam ederken bir ara acıldı.

sosyalli
06-05-2013, 22:10   |  #30  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
516 mesaj

anakart üzerinde yuvarlak bir pil var onu çıkar tabi pc kapalı iken güç kablolarını çıkarıp yap bu işlemi çıkar o pili 30 sn sonra tekrar tak bios sıfırlıyor işe yarıyor servise glen cogu makıneyı böyle çalıstırdık :d

murat5038
06-05-2013, 23:28   |  #31  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: safaksemih41  
öncelikle tesekkur ederim ilgilendiğin için ancak bataryam bozuk prizde kullanıyorum sürekli. dediğin şeyi defalarca yaptım ama açılmadı lcd ye bagladım lcd ye de goruntu vermedi. sorun anakartımdakı ekran çipinde olsa açılmaması lazım ancak sorun devam ederken bir ara acıldı.

Devamlı prizden kullandığın için anakarta zarar vermiş olabilirsin. Fazla masraf çıkmaması için Garantisi bitmiş olsa bile Servise gönderip problemini öğrenip maliyeti karşılayabilecek bir rakam verirse Yaptırabilirsin. Eğer donanımsal bir hasar söz konusu değilse sadece işçilik maliyeti ve gerekirse format parası alacaklardır. Eğer bilgisayarı açabiliyorsan her halükarda bios güncelle dediğimi unutmadın heralde.

Son Düzenleme: murat5038 ~ 06 Mayıs 2013 23:31
murat5038
06-05-2013, 23:29   |  #32  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: sosyalli  
anakart üzerinde yuvarlak bir pil var onu çıkar tabi pc kapalı iken güç kablolarını çıkarıp yap bu işlemi çıkar o pili 30 sn sonra tekrar tak bios sıfırlıyor işe yarıyor servise glen cogu makıneyı böyle çalıstırdık :

Leptop üzerinden konuştuğumuzun farkındasın değil mi?.

safaksemih41
07-05-2013, 16:10   |  #33  
Taze Üye
7 mesaj

garantisi bitti götürücem zaten ama suan cok lazım ödevlerimi yapamıyorum bi servise goturdum 100-150 tl arasında degısır dedı suan ogrencı parasıyla onu karsılamam zor kendi imkanlarımla bişeyler yapmaya calısıyorum. bu sabah yine acılır gıbı oldu samsung yazısı gorundu ondan sonra wındows denetlemesını atlamak ıcın bır tusa basın yazan sayfada dondu kapattım sonra ve yine acamıyorum. dmek istedğim ara sıra acılıyor .

murat5038
07-05-2013, 21:04   |  #34  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Linux live cd ile ödevlerini ve diğer şeyleri yapabilirsin.

safaksemih41
10-05-2013, 23:33   |  #35  
Taze Üye
7 mesaj

arkadaslar tekrar merhaba. bugun laptopu servise verdim ve hasar tespti yapıp bana bi mebla söylediler. dediler ki anakart uzerındekı pil yerinden çıkarılmıs tekrar takılmıs o yuzden ekrana elektrık gıtmıyo fırt zırt bıseyler dedı 170 tl ye yaparız dedi sizce bu sorun dogrumu dogruysa bu mebla yuksek degıl mı ?

Recepcan59
04-02-2014, 14:53   |  #36  
Taze Üye
1 mesaj

Aynı sorun bendede var kasadaki bütün parçalar değiştirildi.Fakat sorunun monitörde olduğunu fark ettim monitör aldığım da sorun ortadan kalkacak benim şuan ki monitörüm ışığı selektör yapıyor yanıyo sönüyo hızlıca ekranda görüntü yok bence aynı sorun sendede var.

TEKNO ÇOCUK
09-11-2014, 14:14   |  #37  
TEKNO ÇOCUK avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
31 mesaj

İşlemci ile fan arasındaki sıvı dediğin eğer termal macun ise en yakin PC bayininden termal macun temin et ve 1 mm kalınlığında olacak şekilde sur elinle dümdüz et sonra tekrar dene :D

Black Legend
09-06-2015, 08:21   |  #38  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: osmanmert  
BİLGİSAYARIM SON ZAMANLARDA BAZEN AÇILIŞTAKİ SİNYAL SESİNİ VERMEDEN AÇILIP EKRANA GÖRÜNTÜ VERMİYORDU.BU ARALARDA SIK SIK OLMAYA BAŞLADI.PARÇALARLA OYNAYINCA AÇILIYORDU AMA BUGÜNDEN SONRA ARTIK HİÇ GÖRÜNTÜ VERMEMEYE BAŞLADI..SİNYAL SESİNİ ALAMIYORUMPARÇALARI ÇIKARARAK DENEDİM.EKRAN KARTINI ÇIKARIP ONBOARD EKRAN KARTI GİRİŞİNE TAKTIM AYNI SORUN TEKRARLANDI..PSUYU DEĞİŞTİRDİM YİNE TEKRARLANDI..RAMLERİ DEĞİŞTİRDİM YİNE TEKRARLADI..ŞU ANDA İKİ SEÇENEK VAR.SORUN YA İŞLEMCİDE YADA ANAKARTDA..BU SORUNLA KARŞILAŞAN ARKADAŞLARDAN YARDIM BEKLİYORUM..
SİSTEM
-P4 3.4 PRESCOT(YAKLAŞIK BİR YIL OVERCLOKLA 3.8 İLE KULLANDIM GEÇEN AY ESKİ 3.4 GHZ HALİNE GERİ ÇEVİRDİM-AYRICA EN SON PARÇALARI TEMİZLERKEN İŞLEMCİ VE FAN ARASINDAKİ SIVIYI TAMAMEN SİLDİM AMA SADECE İKİ HAFTADIR BU ŞEKİLDE)
-8800 GT SPARKLE EKRAN KARTI
-1+1 GB RAM(silgi ile silinmiş temizlenmiş)
-600 WATT PSU
-160 GB HDD
-NVİDİA DESTEKLİ 775 PİN Q2D 1333GHZ DESTEKLİ 800 MHZ MODELİNİ HATIRLAMADIĞIM
Alıntı: harun51  
acaba 2 ram aynı anda kullanmak bu tür sistemlere zararmı veriyor bende cift ram kullanıyodum bendede aynı sorun var cift ram kullanan diger
 Kardeş senin sorunu az önce çözdüm elimde görüntüsü gelmeyen bir makina vardı pin sayıları aynı bir işlemci bul değiştir görüntün gelicektir

ekmeksepeti
21-07-2015, 14:25   |  #39  
Taze Üye
1 mesaj

beyler ben de benzer bi sorun yaşıyorum.benim sorunum şu: pc açılıyo herşey tastamam hatta şu an tabletten uzak bağlantı yaparak bağlandım pcye ordan yazıyorum.sıkıntı şu uzaktan bakınca monitörde hiç bişey gözükmüyo fakat mönitöre yukardan flash tutunca ve çoook yakından bakınca ekran gözüküyo ama hani sanki görünte var da ışık yokmuş gibi.sorunu ne olabilir

yusuf6554
29-07-2015, 16:07   |  #40  
Taze Üye
2 mesaj

MONİTÖRDE SORUN VAR

monitörün değişmesi lazım

eğer laptop ise servise götür

Son Düzenleme: yusuf6554 ~ 29 Temmuz 2015 16:09 Neden: Yanlış soruya yazdım :(
kaanhan44
07-06-2016, 02:27   |  #41  
Taze Üye
1 mesaj

Yil oldu 2016 , tonlarca makale , forum yorumlari , okumadigim , uygulamadigim yontem kalmadi. Son kez de burda sansimi denemek istedim.
Laptop umu her zamanki gibi kapagini kapattim . Sicak bir gundu , o gun laptop sicaktan dolayi kendini 5 kere kapatmisti fakat bu kez ben isteyerek ekranimi kapattim . isimi halledip ekrani actim ekran gelmedi. Yeniden baslattim hp yazisi cikiyor windows baslatiliyor simgesi gorunuyor kasmiyorda yukleniyor guzelce... Sonrasi yok. Normal modda windows baslatiliyor dan sonrasi yok.
Acma tusuyla laptop u kapatim tekrar actim , guvenli kipte baslattim . hersey normal acildi. Bu olay olustugu vakit guvenli moddan ne yapabilirim bilmiyodum . bu yuzden forumlarda gordugum ilk cozum olan Chkdsk yontemini denedim. Acil disari cikmam gerektiginden chkdsk islemini yarida keserek laptop u kapattim. Yeniden acrigimda ayni sekilde normal modda ekran gelmiyodu fakat bu sefer guvenli moda acilis oncesi windows un baslattigi system dosyalari ekranimda liste halindeyken laptop donuyordu. Sanirim windows u da bozmustum. Recovery managerdan hata kurtarma sistem onarma yi denedim olmadi. Format attim.
Format sonrasi ilk kurulum icin windows un normal modda baslamasi gerekiyor hepimizin bildigi gibi. Fakat normal modda yine ekran gelmedi. Guvenli modu denedigimde ise , ilk kurulum yapilmadigindan sistem guvenli modda baslatilamiyor hatasi aldim. Elimde herhangi bir sistem yedegi olsa windowsu guvenli modda acabilecegimi dusunuyorum fakat su an oyle bir sansim yok. Her kafadan bir ses cikiyor , kimi diyor ram in bozulmustur , kimi diyor harddisk degis  kimi diyor ekran kartinda sorun olabilir.

Ekran karti olsa windows baslatiliyoru goremezdim ya da guvenli mod acilmazdi diye dusunuyorum.

Anakart olsa tuhaf sesler gelirdi ya da windows hic kurulmazdi

Harddisk ise anlamadiklarim arasinda ; zaten format attigim bir harddisk neden normal modda ekran gelmemesine neden olabilir.

Su an format atildigindan ve normal modda ekran gelmediginden dolayi ilk kurulumu yapamiyorum , dolayisiyla guvenli modda cozum degil , formatta...

Fikirlerini ogrenmek istiyorum , sorunum sizinkilere yakin ama bir o kadar da uzak.

tems bilgisayar
18-07-2016, 18:07   |  #42  
Taze Üye
2 mesaj

donanımsal bi sıkıntı var gibi gözüküyor.. yardımcı olabilmek için iletişim http://www.temsbilgisayar.com

BeratGamingg
19-07-2016, 01:14   |  #43  
Taze Üye
1 mesaj

napabilirim çözüm ? 

Badsmokin
26-07-2016, 00:01   |  #44  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
368 mesaj

Bios sorunlu, resetleyip tekrar güncelleyiniz

BYSMARTİEN
03-12-2016, 10:59   |  #45  
Taze Üye
1 mesaj

kardeş bilgisayarın fişlerini çek açma kapama  tuşuna 1-2 dk bas ve 5 dk bekle 

sonra fişleri tak aç

benim önerim

Tevhid
07-08-2017, 18:03   |  #46  
Taze Üye
1 mesaj

merhabalar bende de aynı sorun vardı Ram slotunu değiştirdigimde görüntü geldi yalnız tam enerjiyi kesmezsem açılmıyor tekrar görüntü gelmiyor youtube' da ki bir arkadaşta %100 işlemciden kaynaklanıyor diyor pinlerde eğilme olmuş olabilir diyor

Umutcan Kemal
24-05-2019, 15:42   |  #47  
Taze Üye
1 mesaj

yaklaşık 3 gündür uğraştım çözemedim ama kendi kendime çözüm ürettim onboardan pcyi açtım baktım windos ürün anahtarım etkin değil onu etkinleştirdim virüs programı indirip taratıp virüsleri sildim pcyi resledim boot menuye gırdım hdmı seçenegiğini seçtim onboard dıye bı yazı vardı onu hdmı yaptım ekran kartını tekrar taktım çıkışında problem var heralde boyle gırısı bıraz oynadım felan ufurdum kabloyu ıyıce sojktum ekran geldi sanırım ekran kartı çıkışında sorun var deneyin

gamelmurat
01-01-2021, 18:13   |  #48  
Taze Üye
5 mesaj

Benzer sorunlar karşılaştım, klavye fare ve monitöre görüntü sinyal gelmiyordu benimde.Sonunda sorunu tespit ettim.Kasanın arkasında Power Supply girişinde sıkıntı olabiliyor duvara dayanan kasalar kablosu eğilme durumu veya kablo sağlam olsa dahi psu girişinin üç tırnağına kablomuz tam oturmuyor psu girişine iyice power kablosunu ittirerek sorunum çözüldü.

gamelmurat
01-01-2021, 18:14   |  #49  
Taze Üye
5 mesaj

Benzer sorunlar karşılaştım, klavye fare ve monitöre görüntü sinyal gelmiyordu benimde.Sonunda sorunu tespit ettim.Kasanın arkasında Power Supply girişinde sıkıntı olabiliyor duvara dayanan kasalar kablosu eğilme durumu veya kablo sağlam olsa dahi psu girişinin üç tırnağına kablomuz tam oturmuyor psu girişine iyice power kablosunu ittirerek sorunum çözüldü.

gamelmurat
01-01-2021, 18:14   |  #50  
Taze Üye
5 mesaj