Windows 7'yi USB'den kurun

CHIP Online
06-05-2009, 00:58   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Win 7 için boş bir DVD'ye ihtiyacınız yok: CHIP Online farkıyla, adım adım USB bellekten kurulum...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Windows-7-yi-USB-den-kurun_12496.html

Resimlerle: Windows 7 RC Türkçe Görüntüleri

Netbookların popüler olduğu günümüzde artık DVD oynatıcılar bir fazlalık. USB disk üzerinden Windows 7 RC'yi kurabilirsiniz...

Yeni Windows 7'yi denemek istiyorsunuz, boş DVD'niz veya DVD yazıcınız yok veya netbook'unuzda bir DVD oynatıcı dahi yok. Yine de Windows 7 RC'yi deneyebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, zaten çoğumuzda olan programlar ve bir USB disk. Listemizi daha düzenli yazarsak:

İhtiyaçlarınız:

• En az 4 GB'lık bir USB bellek (Eğer Windows XP kullanıyorsanız, 4 GB'lık bir USB harici disk)

• Sanal disk uygulaması: UltraISO

• ..ve tabii ki Windows 7 RC kurulum ISO dosyası

İndirin: Windows 7 RC
İndirin: UltraISO Download

UltraISO yerine, bilgisayarınızda sanal CD/DVD sürücü oluşturabilen Deamon Tools gibi herhangi bir diğer program da olabilir. Biz yine buradaki örneğimizde UltraISO'yu kullanacağız.

Burada dikkat edilmesi gereken şey, anakartınızın USB Diskleri desteklemesi. Eğer çok eski bir anakartınız yoksa, bu destek zaten mevcuttur. Ama yine de uyaralım, anakartınız USB disklerden boot özelliğini desteklemiyorsa, kurulum yapabileceğiniz tek ortam yine DVD sürücüsüdür.

Bu yöntemin en büyük avantajı ise USB 2.0  kullanıyorsanız, çok daha hızlı bir kurulum gerçekleştireceksiniz.

Tüm konu: Windows 7'yi USB'den kurun

Resimlerle: Windows 7 RC Türkçe Görüntüleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 7 RC: Beklentileriniz karşılandı mı?

Süleyman.
05-05-2009, 13:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bence gayet iyi.

PcMaKeR
05-05-2009, 14:31   |  #3  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Orda birşey dikkatimi çekti. dosyada tr-tr vardı.Selçuk abi elindeki Türkçe mi ?

Mustafa@PC
07-05-2009, 18:49   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Ben flashtan kurdum win 7'yi tabi dvd lere göre daha uzun sürüyo kurmak...

720p
07-05-2009, 19:00   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
480 mesaj

Bende USB'den kurdum ama o kadar uzun sürmedi 20 dakikamı aldı toplamda. 4 GB sandisk Cruzer Titanium kullandım kurarken. Ama XP'de USB'yi görmüyor sadece Vista'da görüyor USB'yi list disk yazınca...

Son Düzenleme: 720p ~ 07 Mayıs 2009 19:01
melen
12-09-2009, 20:59   |  #6  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  
Ben flashtan kurdum win 7'yi tabi dvd lere göre daha uzun sürüyo kurmak...
USB 2.0 ise daha kolay olacaktır Mustafa Abi.Göz kırpma

taha4609
03-08-2010, 01:53   |  #7  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Selam, USB den win7 yi hazırlayıp kurdum. Bir sorunum oluştu. Win7 yi kurduğumda "bu windows orjinal değil veya lisans süresi bitmiştir." diye mesaj verip masa üstünü siyah ekranla kapatıyor. DVD den kurduğumda böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Böyle bir sorunla karşılaşan kişiler varmı? varsa busorunu nasıl çözdüler? Not: tam üç sefer farklı iso dosyasından ve dvd den hazırladım. üçünde de aynı sorun oluştu.