Winrar'da Partları Birleştirmek(Resimli Anlatım)

viking20
06-08-2008, 19:19   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Winrar'da Partları Birleştirmek(Resimli Anlatım)
Bütün parçalar aynı klasörde olmalı ve eksiksiz!
Burda örnek olarak bir film verdim ve hepsi için aynı yöntem kullanılır.

ilk olarak dosyayı açıyoruz. Sonu .part01 olanı

Dosyamız orda, mouseun sol tuşu ile çekip alıyoruz dışarı(sürükle-bırak)..

İşte film rarın içinden çıkmaya başlıyor. İşlem tamamlanınca indirmiş olduğunuz partlar otomatik olarak birleşecek ve elinizde bir tane film dosyası oluşmuş olacak. Bu film dosyasını başarıyla elde ettikten sonra artık partlara ihtiyacınız yok, yer kaplamamaları için gönül rahatlığıyla silebilirsiniz onları.
Bu işlem sırasında da bazı hata mesajlarıyla karşı karşıya gelebilirsiniz, bu hatalar ve çözümleri şöyledir:
EKSİK PART
Eğer dosyayı rardan çıkarırken şöyle bir hata mesajı alırsanız:

Ya bütün partları henüz çekmemişsinizdir, ya da partları aynı klasör içinde tutmuyorsunuzdur, ya da partlardan birinin ismi (uzantısı hariç) diğerlerinden farklıdır. Bu yüzden winrar sizde eksik olan partın yerini istiyordur.
Çözümü ise duruma göre; eksik partları tamamlamak, partları aynı klasöre toplamak ya da değişik olan partın ismini diğerlerininkiye aynı hale getirmektir(uzantısını değiştirmeden!).
HATALI ÇEKİLMİŞ PART
Eğer filmi rardan çıkarırken buna benzer bir hata mesajı alıyorsanız:

Hata mesajının sonundaki wrong password? ifadesine takılıp da şifre yanlış zannetmeyin. Şifreleri her zaman doğru veririz. Böyle bir hata mesajı aldığınızda mesajda belirtilen partı hatalı çekmişsiniz demektir. Bu hatalı çekme olayı sizden kaynaklanmaz ve her kullanıcının başına ara sıra gelir. Bu yüzden fazla dert etmeyin ve hata mesajında listelenen partı tekrar çekin.Tekrar çekince sorununuz düzelecektir.

bektash
06-08-2008, 22:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

heheh .rar bunu kendisi otomatik yapıyor yeterki partlar aynı klasor icerisinde ve eksiksiz olsun :) Tesekkurler

minnoş_97
06-08-2008, 22:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,115 mesaj

GÜZEl anlatım olmuş :D

Banned
06-08-2008, 22:47   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
1,447 mesaj
bektash
heheh .rar bunu kendisi otomatik yapıyor yeterki partlar aynı klasor icerisinde ve eksiksiz olsun :)
Aynen katılıyorum BeğendimBeğendim

haqan35
16-09-2008, 14:57   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

arkadaşım 'Dosyamız orda, mouseun sol tuşu ile çekip alıyoruz dışarı(sürükle-bırak)..' demişin nereye sürüklyip bırakcazz lütfen yardım

viking20
16-09-2008, 18:28   |  #6  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

Edit:dosyaların [part numarası hariç]hepsinin isimleri aynı olmak zorunda,yoksa program kendi bulamaz.
Edit2:Yönetim onayı sonrası artık yukarıya ekleme yapamuyorum maalesef,onun için burada veriyorum.Kolay gelsin.

Son Düzenleme: viking20 ~ 16 Eylül 2008 18:29
mufacha
11-10-2008, 13:05   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Her hangi boş bir klasöre çek bırak tabi kolay olsun diye winrar tam sayfa görüntülenmemeli.

haqan35
27-10-2008, 15:43   |  #8  
Taze Üye
4 mesaj
mufacha
Her hangi boş bir klasöre çek bırak tabi kolay olsun diye winrar tam sayfa görüntülenmemeli.
saol karddeşim yardm için

metlak
02-10-2009, 15:07   |  #9  
Taze Üye
12 mesaj

çok basit gerçekten bunu yapamayan arkadaşlar varmı bilmiyorum ama şayet yapamıyorum diyen varsa bu video dan bakabilirler

ertug001
09-12-2010, 12:37   |  #10  
ertug001 avatarı
Yeni Üye
20 mesaj

merhaba arkadaşlar ben corel draw 12 yi 2 parti olarak indirdim fakat bu program protable.Bu protable programları winrar içinde aynı klasöre cıkardım fakat ikinci partininde ismi aynı olduğu için üstüne yazıdı.Bu durumda ben bu 2 partı nasıl cıkarıp kurmam gerekiyor.Unutmayın arkadaşlar program PROTABLE DIR.

viking20
09-12-2010, 13:51   |  #11  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

[vlc media player bu işi çözer. nasıl yapacağınızı da alıntı yaparak aktarıyorum;
" Tek partı diğerlerini indirmeden nasıl izleyeceksiniz?
İndirdiğiniz rar lı partı sağ tıklayarak klasöre aç diyoruz. Winrar sizden 2. partı isteyecek orda kesinlikle işlem yapmayın yaparsanız dosya silinir.
İşlem yapmadığınız klasöre gelin ilk partı orda görecesiniz. Çift tıklayın program size bir soru soracak NO deyin ve filmi izleyin Yani ben de kısa açikliyim; Klasöre çıkar diyince geçici bir klasör oluşuyor ya işte ordaki klasörü kullanın ve izleyin...](Alıntı)