CHIP Forum
Haber
İnceleme
Makale
CHIP TV
Galeri
Kategoriler
Forum
Canlı Yayın
Konu Seçenekleri

Acronis True Image v11.0 ;[Bootable Cd]hazırlama.

Üye
REP: 130, 3,51
UID
30464

Kişisel Sayfası
Engelle

16 May 2008 02:50     #1
kısa hatırlatma:
Acronis True Image v11.0 ;[Bootable Cd]'si hazırlamak(için).
SORU:boot cd si nasıl oluşturabilirim? bootcd'si oluşturmuyo bu hata veriyo.diğer sürümleride oluşturmuyo sadece acronis 9 da boot oluşuyo.boot cd si nasıl oluşturabilirim biri bi anlatsın yav.
CEVAP:Denetim masasından Bölge ve dil seçeneklerine girin Türkçe dilini İngilizce (A.B.D) Yapın sorun kalkacaktır,kolay gelsin.
Acronis True Image Kullanımı Resimli Anlatım:
Öncelikle program hakkında biraz bilgi vereyim. Acronis True Image bir sistem yedekleme programıdır. Yani bilgisayarınız tertemizken,sorunsuz haldeyken bu programla yedek alıyoruz.
Program yedek alırken %50 sıkıştırma yapıyor(normalin de).
Yani 5 GB sürücünüzü yaklaşık 2.5 Gb olarak yedekliyor.
Daha sonra bilgisayara virüs girdiğinde ya da yavaşladığında format atmak yerine,bu programla bilgisayar 5 dk'da eski, tertemiz yedeğe dönüyor.
Kullanımı oldukça basit.Mümkünse tüm güncelleştirmeleri yapıp, sürücüleri yükleyip Virüs,Spy programını yükleyip\taratın.Tertemiz olsun.
Programın ana penceresi. Burda Backup yani yedek al tuşuna basıyoruz.Çıkan pencerede next tuşuna basıyoruz.Sonra bu ekran geliyor.

Yedeğini almak istediğimiz sürücüyü seçiyoruz:

Yedeği kaydediceğimiz sürücüyü ve klasörü seçip işaretlediğim yere basıyoruz.

Bitti...
Diyelim bilgisayarı Spylar, pop-up'lar, virüsler\trojanlar\solucanlar bastı, doğal olarak windows yavaşladı.
sadece 5 dk'da(bende 3 dk.) eski haline döndürücez.

Ve bilgisayar baştan başlıcak. Windows açılmadan bu program açılıcak aynı işlemleri tekrar yapıcaksınız.Hepsi bu kadar.
Son olarak çoğu arkadaş şunu sordu:"Ya bilgisayar çökerse açılmazsa o zaman yedeği nasıl geri alacağız?"
Şöyle arkadaşlar:

I-İşaretlediğin yere basarak boş bir CD'i takıyoruz ve boot CD'si oluşturuyoruz. Bilgisayar açılmadığı zaman bilgisayarı bu CD'den boot ediyoruz ve Acronis açılıyor,
II-Acronis True Image Home 2010 ==>Menage Acronis Secure Zone(Kurtarma Konsolu) seçeneği :
http://www.chip.com.tr/forum/acr ... id.kur_t165616.html
http://doctus.org/showthread.php?t=47428
http://www.rehberim.net/forum/re ... is-true-image.html#

Son düzenleme: viking20 ~ 05 Haz 2010 04:44

Bildir
Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
32206

Kişisel Sayfası
Engelle

26 May 2008 09:56     #2
dostum acronis 10 kullanıyorum ve boot cd hazırlarken en son proceed e tıklayınca şöyle bir hata veriyor:

failed to build the bootable media
İCON3. PNG(0x400E) Tag=0xABD2DB6B5A02A56B

ve cd yi oluşturmuyor

özel hazırlanmış mart 2008 li windows xp sp2 kullanıyorum ne yapmalıyım teşekkürler...

Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
REP: 130, 3,51
UID
30464

Kişisel Sayfası
Engelle

26 May 2008 13:12     #3
değerli kardeşim sorunun cevabını ben zaten yukarıdaki mesajımda en başta vermiştim:)okumadın galiba:)
neyse tekrar verelim:
kısa hatırlatma:
Acronis True Image v11.0 ;[Bootable Cd]'si hazırlamak(için).
SORU:boot cd si nasıl oluşturabilirim? bootcd'si oluşturmuyo bu hata veriyo.diğer sürümleride oluşturmuyo sadece acronis 9 da boot oluşuyo.boot cd si nasıl oluşturabilirim biri bi anlatsın yav.
CEVAP:Denetim masasından Bölge ve dil seçeneklerine girin Türkçe dilini İngilizce (A.B.D) Yapın sorun kalkacaktır,kolay gelsin.
---
kolay gelsin başarılar dilerim,Acronis ile ilg. bir sorunun olursa şayet sorabilirsin.Bildiğin gibi otomatiğe bağlayıp belirlediğin araliklarda yedekleme alıyor.
EDİT:
Haaa!! aman unutma işin bitince Denetim Masasından DİLİ tekrar türkçe ye getir,yoksa bu seferde diğer programların\işlerin\uygulamaların su koyabilir:)

Son düzenleme: viking20 ~ 26 May 2008 13:22

Üye
UID
32206

Kişisel Sayfası
Engelle

27 May 2008 23:24     #4
dostum internetten araştırıp bu soruyu sordum ama genede hata bende çünkü bulduğumu yazmadım o da şu:
dil seçeneklerinden ingilizce abd yada england farketmez ikisini de denedim yazmaya başlıyor sonuna gelince bitmeden cd çıkıyor ve kötü medya diyor 4 cd zahiyatı oldu sonunda flash belleğe yazdım bende oldu.ama gelgelelim cd ye yazınca olmuyor ne yapmalıyım parlak bir fikrin varsa buyur teşekkürler...

Üye
UID
32206

Kişisel Sayfası
Engelle

27 May 2008 23:27     #5
ayrıca bende 1-2 sene önceden yazdırdığım boot cd var onunla yüklesem hata veriyor ama nedeni büyük ihtimalle kullandığım windows tan kaynaklanıyor.

CHIP Online
REP: 261, 3,90
UID
1207

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

27 May 2008 23:34     #6
Yeni sürümü kullanabilirsiniz.

Üye
REP: 140, 3,89
UID
64475

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

16 Tem 2008 17:54     #7
kızmayın ama çok önemli bu program ücretsiz mi ücretliyse ne kadar ve nerden alınır?Birde sistem yedeğini illa bilgisayaramı yükleyecem bir DVDye yüklense olmaz mı?

Yeni Üye
UID
8575

Kişisel Sayfası
Engelle

21 Tem 2008 19:23     #8
Arkadaşlar, bir kaç gün önce acronisle anlatıldığı gibi yedek almıştım, bir de acronis boot cd si oluşturdum. Bugün bilgisayar çöktü. Format attım işletim sistemini yeniden kurdum. Bu noktadan itibaren, bilgisayarı eski haline (kullandığım programları ve güncellemeleri) nasıl getirebilirim?

Teşekkür eder saygılar sunarım...

Üye
REP: 115, 3,43
UID
37225

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

04 Eyl 2008 15:20     #9
Ben bu programı (deneme sürümü) internet cafeden flash diske indirdim eve geldim kuracaktım ama first name, e-mail bilgilerini falan doldurmamı istedi. Doldurdum ve hata verdi. Kurulum yapamadım. Sanırım internete bilgi göndermeye çalışıyordu. Bende de internet olmadığı için kurulmadı. Şimdi ne yapmalıyım?

Son düzenleme: soulmy ~ 10 Eyl 2008 16:49

Üye
REP: 803, 4,14
UID
76167

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

15 Eyl 2008 07:29     #10
http://eu.acronis.com/homecomputing/download/trueimage/
bu adres kendi sitesi deneme sürümünü indirebilir yada satın alabilirsiniz, ayrıca güzel paylaşım eline sağlık viking.