Acronis True Image v11.0 ;[Bootable Cd]hazırlama.

NewAge24
13-02-2009, 20:28   |  #26  
NewAge24 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
140 mesaj

İmaj programları C nin Yedeğini alırken mesela C: 50gb ise 50gblık bi dosya yedeklemesi yapmıyor XP ne kadar disk alanı kaplıyorsa onu yedekler..
   Diskini formatladıktan sonra C: bölümünü istediğin boyutta ayarlayabilirsin ama yedeğin kapladıgı alan kadar disk alanı vermek zorundasın. varsayalım Xp 5gb yer kaplıyorsa Formattan sonra C: bölümüne 4 GB lık bi bölüm ayırırsan sistem geri yüklemesi yapamassın.
   Şunuda unutma imaj alırken bu imajı DVD ye almadan Komple Disk formatı atma
Geri yükleyeceğin Yedeği bi DVD ye yazdırman lazım..

black_eternity
13-02-2009, 20:38   |  #27  
Üye
57 mesaj

yok 2. bir harddiskim var onu söylemeye unuttum oraya attım yedek orada duruyor boot cd si ile açıp oradan yükleme yapacagım..bende versiyon 11 yok 10 kullanıyorum bu durumda dvd ye yedekleme yapmam gerekmez heralde degil mi?

shark_hll
23-02-2009, 16:08   |  #28  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba ben  bu program ile harddiskimi  ayrı bir harddiske kopyalıyabilirmiyim?
kopyalana biliyorsa  bu nu nasıl yaparız yardımcı olursanız sevinirim Sanki ayrıca kullandığım  hdd i bilsayara taktığımda  windovsu falan hepsi calışırmı?

tepefatih
04-06-2009, 08:30   |  #29  
Taze Üye
11 mesaj

Teşükkürler arkadaşım. Acronis 10 kullanımı daha basitce gibi ..

karamazov74
14-07-2009, 22:59   |  #30  
Yıllanmış Üye
149 mesaj

arkadaşlar bu boot cd yi sistemi yedeklemeden once olustursak bir zararı olurmu .Ben ilk once boot cd si oluşturdum daha sonra sistemi yedekledim.

Xyzzy
15-11-2009, 17:58   |  #31  
Taze Üye
13 mesaj

harici hdd nin image alabilir miyiz ? içindeki dosyalari kurtarma bakımından..
alınan imageyi yeni hdd üstüne yazma gibi bir olanak varmı ?
hdd deki bilgiler önemli olunca ne yapacağımı şaşırdım bir bilen bilgi yada öneri versin lütfen arkadaşlar tşkler

Slyvantes
17-12-2009, 03:11   |  #32  
Yeni Üye
22 mesaj

Arkadaşlar programı yükledim backup yaptım bootable cd yaptım ama cdyi boot ederken bu hatayı alıyorum;
"acronis loader fatal error boot drive (partition) not found"

boot ettiğimde cd den program açılmadan hiç bişey olmadan bu hatayı veriyor sonra dvm windowsu açmak için entera bas diyor başka bir seçenek yok. Yabancı sitelere baktım ama işe yarar pek bişey bulamadım anladığım kadarıyla...

viking20
05-06-2010, 04:40   |  #33  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
Alıntı: 571.1919  
Arkadaşlar Seagate marka hard diski olanlar Seagete'nin ücretsiz kullanıma sunduğu Seagate DiscWizard'ı kullanabilirler, 
İster kendi sitesinden programı çekip kullanın
http://www.seagate.com/ww/v/inde ... M100000f5ee0a0aRCRD
İsterseniz
Rapidshare'ye yüklediğim boot dosyasını cd ye yazıp kullanın
http://rapidshare.com/files/195454835/SeagateMedia.iso.html
Dip.not: Bu program Acronis firmasının yardımlarıyla hazırlanmıştı
Acronis'in
Seagate ve Maxtor için DiscWizard
Westren Digital için Acronis True Image WD diye sadece bu markalarla kullanılan ücretsiz sürümleri var.

apaci0834
23-10-2010, 11:49   |  #34  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar; sizden şöyle bir yardım isteyecektim. Acronis programını kurdum backup aldım açılışta f11 i soruyor herşey oraya kadar tamam ama ben C: sürücüsünü sildiğimde yani biçimlendirme yaptığımda f11 ile başlangıç yapamıyorum. Aynı laptoplardaki recovery gibi olmasını istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz bana ? Şimdiden teşekkür ederim.

Onuralp Yılmaz
24-10-2010, 09:05   |  #35  
Yıllanmış Üye
922 mesaj

sağol paylaşm için

kaktus45
03-11-2010, 15:32   |  #36  
Taze Üye
1 mesaj

apaci0834 adlı arkadaşa yanıt : arkadaşım bende bu acronisle epeydir uğraşıyorum  ve sorunuzun kısmi bi çözümünü vereyim acizane  imajınızı almışsınız  f11 de aktive etmişsiniz buraya kadar güzeel ve gelelim  c bölümümüz gittiğinde yada sildiğimizde ne olacak  bu durumda elbette f11 silinecektir ama çözüm çok basit  aynı proğramın boot cd oluşturma özelliğini  kullanmanız  tabii bunu  c yi silmeden proğram aktif iken yapmanız lazım  60-70 mb kadar bişey tutuyo  bu boot cd nizi önceden oluşturduğunuz takdirde  sistemi bununla açıp sonra aldığınız yedeği  gösteriyorsunuz ve tabiiki yedeği c dışında bi bölüme aldığınızı varsayıyorum ve onuda silmemeniz gerekiyo  fakaaat en önemlisi asıl sorunuz  ki bunu bende henüz çözemedim ve  20 kadar dvd çöpe attım sırf sizin sorduğunuzu gerçekleştirebilmek için  yani cd yada dvd den direkt  windows kurar gibi aldığımız imajı  pc mize kurabilmek  birtek çözüm bulabildim oda ultra iso ile bu dvd yi yapmak ama o da sadece 4 GB kadar destekliyo oysa benim en küçük yedeklerim  xp 5 GB den başlıyo Win 7 ise 9-10 GB   bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların tecrübesinden faydalanmak isterim