Am3+ anakart yardım

vqmpir
07-12-2016, 16:32   |  #1  
vqmpir avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Herkese selamlar yeni bi sistem toplamak istiyorum işlemcimi fx9590 alıcam fakat 9590 tam yükte 338 watt güç tüketiyor ve Türkiyede hatta yurt dışında dahi amazon aliexpress gibi sitelerde 350 watt cpu destekleyen anakart görmedim bu anakart üretildimi bilgisi olan varmı
Asrock ın extrem diye bi anakartını buldum oda max.230watt destekliyor fakat 9590 tam yükte 338 watt çekiyor bu anakartı alsam işlemci ve anakarttan tam performans alabilirmiyim bu birincisi
İkincisi amd turbo tech de çekirdek hızını oto o.c yaptıgı zaman bi darboğaz tıkanma gibi bi sorun yaparmı bu ikincisi
Üçüncüsü ise diyelimki anakartı bu anakartın desteklediği ramleri marka model ve çalışma voltuna göre ayarlasam örnek 9_9_11_24 gibi ve işlemciyi %25 o,c yapsam yine bi tıkanma meydana gelirmi
Şunu söylemek istiyorum amd fx6100 kullanıyorum kingston 1333 hyperx ramlerim var anakartım asus m5a78lmx ve anakartım max. 95w destekliyor ama işlemcim turbo core ile 3.9 a çıktığında 130w istediği için oyunlarda takılmalar meydana geliyor bu yüzden
Onun için herşeyi inciğine boncuğuna göre araştırıp öyle toplamak istiyorum yardım,öneri,görüş ve bilgilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler