arama motorunu değiştiremiyorum .

redboris
14-01-2011, 13:26   |  #1  
redboris avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj

arkadaşlar merhaba bilgisayarımın arama ayarları çok değişik biçimde değişti. zapzade diye allahın belası bulaşık bir video sitesine bulaştım ne olduysada  regedit dir. gpedit.msc dir hepsini denedim olmadı şu google nasıl arama sağlayıcım olarak değiştireebilirim lütfen yardım edn yoksa bu allahın belası siteden her kurtulmak istediğimde formatmı atmam gerekiyor .. ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Yavuz Taşcı
14-01-2011, 13:48   |  #2  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

Merhaba.. Explorer açılış sayfanızı değiştirmek için İnternet Explorer sayfası üzerinde Tools >> İnternet Options seçeneğine gelin. Açılan sayfada explorer için açılış sayfanızı değiştirebilirsiniz..

redboris
14-01-2011, 14:00   |  #3  
redboris avatarı
OP Yeni Üye
39 mesaj

bunların hepsini denedim hocam fakat hiç biri olmuyor . ve değiştirme ekranıda kapalı sizin dediğiniz bölümde.

Yavuz Taşcı
14-01-2011, 16:30   |  #4  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

Merhabalar.. Konu ile ilgili aşağıdaki adresten bilgi alabilirsiniz..
http://www.bilgiportal.com/v1/id ... lendi-Kesin-zm.html

Yavuz Taşcı
14-01-2011, 18:04   |  #5  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

Merhabalar. İlk önce belirtmek isterim ki, siz den yaşca büyük olan bir insana suçlama babında "sen ne yaptın" gibi sözler kullanmanız yanlış bir davranış... Bir konu hakkında kişi bazlı eleştirme yaparken biraz daha dikkatli olmanızı öneririm.Evet, diğer sözlerinizde haklısınız. Kullanıcılar maalesef sizinde dediğiniz gibi biraz çaba gösterip sorununun çözümünü forum da aramak yerine hemen forum içerisinde ki kişilere yönelebiliyorlar. Tabiki bizim burada olmamızın nedeni, bilgisayar konusunda tecrübe ve bilgisi olmayan arkadaşlarımıza bilgi ve tecrübelerimizin yettiğince yardımcı olmak. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı forum içerisinde herzaman online durumda olamıyoruz ne yazıkki. Arkadaşlarımızın sorunlarının çözümü ilk önce forum içerisinde arama  yapmalarını önermek yerine belki onlara kötülük edip kendimiz cevaplıyoruz.Bu da onları forum da arama yapmak yerine hazırcılığa teşvik ediyor. Ama dediğim gibi forum içerisinde bulunmamızın birinci nedeni tecrübe ve bilgisi olmayan kullanıcılara yardımcı olabilmek.Bizlerin çaba sarfedip sorun çözümünde göstermiş olduğumuz hassasiyeti eminim ki, arkadaşlarımızda ,forum da ön araştırma yaparak göstereceklerdir.

Son Düzenleme: Yavuz Taşcı ~ 14 Ocak 2011 18:22
KENAN_35
17-01-2011, 14:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
990 mesaj

arkadaşım öncelikle antivürüsle tam sistem taraması yaptır birüsleri temizle sonra ardından google chrome yi indir kur chrome ile nete gir internet exporler kullanma sorun yaşarsın.. chrome üzerinden sorunun çok rahat düzeltirsin

redboris
22-01-2011, 04:03   |  #7  
redboris avatarı
OP Yeni Üye
39 mesaj

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. ilgilendiğiniz için kullanıp kullanmama konusuna gelince bende biliyorum herhalde google yazıp bulmayı ama indir diğim dosyaların haddi hesabı yok 5mb- 10mb diye diye 4gb lik kota sonunda doluyor. fatura kabarık gelince de aileye birşey diyemiyoruz eger kullanıldığını düşünüyorsan konuya yorum yapmazsın olur biter ii geceler.

geceyatmz
23-01-2011, 00:01   |  #8  
Üye
61 mesaj

baska bir tarayıcı kullan kardes 
madem hepsi tutmadı format atacan yada tarayıcını değiştir ben 4 farklı tarıyıcı kullanıyorum 
safari crome firefox ve opera 
expolerı sevmedimden gerek bie duymuyorum

redboris
23-01-2011, 02:08   |  #9  
redboris avatarı
OP Yeni Üye
39 mesaj

yok halletim kardeş saolsun yavuz beyin verdiği sitede adım adım anlatmış . bende değişik tarayıcıları sevmiyorum yinede ilgilendiğin için sağol .

ALİHAN BAŞLAR
23-01-2011, 12:36   |  #10  
Üye
92 mesaj

İnternet Explorer sayfası üzerinde Tools >> İnternet Options seçeneğine gelin ordan ayarlama yapabilirsiniz..