Sw-sustainer 1.80 virüsü

albertox
28-09-2014, 18:14   |  #1  
albertox avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 16
481 mesaj

S.a Arkadaşlar benim her girdiğim sitede bir çok reklam çıkıyor ve kapatamıyorum internet hızımın düşmesinede sebep oldular

Denetim masasına baktığımda Sw-sustainer 1.80 virüsünü gördüm ve reklamla ilgili bir virüsmüş google tarayıcımda portalsepeti denen illet oldu ne yapsam gitmiyor virüsü kaldırmaya çalıştığımda

Belirtilen modül bulunamadı hatasını alıyorum.O zaman silinmiştir diye düşündüm fakat virüs hala işlevini devam ettiriyor yac ile taramada yaptırdım fakat hala reklamlar çıkmaya devam ediyor bu virüsü nasıl silebilirim yardım edin arkadaşlar.

Tolstoy
02-10-2014, 01:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Virüs ve zararlı problemlerinin çözüm ustaları alttaki yeni sitelerinde.
Malware Fix

padisah
15-10-2014, 02:30   |  #3  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Norton 360 ve Emsisoft Antimalware ile bilgisayarına tam tarama yapıp bulunan her şeyi sil.
Norton 360: http://tr.norton.com/downloads-trial-norton-360
Emsisoft Antimalware: https://www.chip.com.tr/forum/emsisoft-anti-malware_t268186.html

Elinthrio
29-10-2014, 19:48   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

Arkadaşların dediği programlara ilaveten AdwCleaner programıyla da sisteminizi taratın. Sorununuz çözülecektir.

black_flood
01-11-2014, 19:34   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

Norton yuvarlak ile çözülememektedir. bu işler yaş işler asla norton' a bulaşmayın hiç anti virüs kurmayın daha iyidir norton kurmaktansa. Portal sepetinin işi biraz can sıkıcıdır şuan için 2 gündür firmalar ile görüşme halindeyim avg eklmiş durumda ama diğer firmalarında ekleyeceğine eminim.

şimdi silme kısmına gelince

ilk önce görev yöneticisini açacağız oradaki listede ntsvc.exe var onun üzerinde sağ klik dosya konumunu göster dedikten sonra görevi sonlandırıp dosyayı içeren klasörü sileceğiz sonrasında ise system32 klasörüne girip gizli dosyaları göster diyeceğiz ve sonra 1 adet gizli klasör görünümlü grup policy klasörü görünecek onuda sileceksiniz ve sonra yeniden başlatacaksınız. bazen tarayıcı kısayolunun özellikler kısmınada bir ön ek koyabiliyor ama genelde koymuyor. antivirüs programı olarak kaspersky yada panda is 2015 kurup sistemi taratıp temizledikten sonra portal sepetine güle güle demiş olacaksınız düzelmez ise regeditten ntsvc.exe şeklinde aratıp kayıt girdilerini silmende gerekebilir.