Bağlantı Kesiliyor

emremektup
07-08-2007, 22:58   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
165 mesaj

Arkadaşlar
Geçen gün ADSL'ye abone oldum. TTNet. İki gündür kullanıyorum fakat henüz 1 saat bile aralıksız bir bağlantı sağlanamadı. 20-25 dakikada bir mutlaka bağlantı kesiliyor. 1024'lük kotasız kullanıyorum. Kesintilerin sebebi ne olabilir? Modem mi bozuk yoksa bu problemden şu an herkes mi dertli. Belki hızda yapılan yükseltmeler sebebiyle altyapı yetersiz kalmış olailir diye düşündüm. Birileri açıklarsa sevinirim.

ahmetali53
07-08-2007, 23:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
197 mesaj

Bağlı olduğun santralde sorunolabilir. Müşteri hizmetleirini ararsan ayrıntılı bilgi alabilirsin.

casper3483
08-08-2007, 00:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
114 mesaj

KABLOLARDA Bİ TEMASSIZLI VEYA KOPUKLUK OLABİLİR JAGLAR HATALI ÇAKILMIŞ OLABİLR TTNET İ ARA ONLARDA SORUN YOKSA BU DEDİKLERİMİ Bİ DÜŞÜN

matmania
08-08-2007, 00:13   |  #4  
Yeni Üye
29 mesaj

evinizde paralel telefonlar varsa bağlantıda sorun yaşanır eğer splitterı telefon hattının ana girişine takmadıysanız!!

SedorKing
08-08-2007, 00:36   |  #5  
Yıllanmış Üye
182 mesaj

Spliteri Doğru Bağladığınızdan Emin Olun Pcde Virüs Olmadığından Emin Olun Bazı Virüslerde Sebep Olabiliyor Brnzer Şeylere Birde Bağlantı Kesildiğinde Modemdeki Bağlantı Işığıda Sönüyormu Takip Edin Sönüyorsa Yanlız Ağ Bağlantı Işığı Değil Tabiki Ethernet portundan Bağlandıysanız USB den Bağlandıysanız Ağ Işığı Olmayabilir Diğer Işığa Bakacaksınız Modemi Açtığınızda Bağlanan Dek Yanıp Söner Bağlanınca Sürekli Yanar Hiç Göz Kırpmaz  Bu Işıkta Sorun Varsa TTneti Arayın 4440375 Kolay Gelsin

Banned
08-08-2007, 00:48   |  #6  
Banlandı
1,148 mesaj

Bağlantı kopmaları bendede oluyor...
Özellikle TTnet'in modem bilgileri ile ilgili sayfasına yönlendiriyor...
Bu günde 4-5 kez oluyor...
Nedendir acaba...
saygılar...

emremektup
09-08-2007, 22:46   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
165 mesaj

bağlantılar kısa süreli olarak kopuyor. aşağı yukarı her saat bir iki kez kopuyor. kopmaların süresi birkaç saniye sürüyor. kopma anında ışığın yanıp yanmadığını pek inceleme şansı bulamıyorum çünkü modemle bilgisayar arasında mesafe var. ama yine de görebildiğim kadarıyla kopma anlarında modemin üzerindeki ışıklardan "PPP" sönük oluyor. Normal çalıştığı zamanlarda da "LAN" yazılı ışık çok hızlı bir şekilde yanıp sönüyor. Splitter da bir sorun olduğunu sanmıyorum. Daha birkaç saat önce yenisini aldım fakat durum değişmedi. 4440375'i arıyorum kimse telefona bakmıyor. Habire Mozart'ın Türk Marşını çalıyorlar. En azından klasik müzik zavkime uygun (İyimserliğin bu kadarı!).
Eeee. Bu ışıklar hakkında bilgi verecek olan. Belki bu yoldan bir çözüme varırız.

denkirmizi
12-08-2007, 01:33   |  #8  
Taze Üye
9 mesaj

ilk önce koptuğunda ağ kablosu takili değil demiyor dimi ? demiyorsa modemden değildir (: 2 splitterla denediysen hala kopuyorsa ppp yazan işik modemde telekomdan alinan ip yi gösterir ama bu ışık yanindaki adsl ışığı sönüncede sönebilir.büyük ihtimal sinyal düşük geliyor binana ondan kaynakli (: bunla ilgili ariza kaydi birakcan başka bişey yapamazsin çünkü

denkirmizi
12-08-2007, 01:34   |  #9  
Taze Üye
9 mesaj
byzihh
Bağlantı kopmaları bendede oluyor...
Özellikle TTnet'in modem bilgileri ile ilgili sayfasına yönlendiriyor...
Bu günde 4-5 kez oluyor...
Nedendir acaba...
saygılar...
senin sorunun telekomun çalişmasindan kaynakli :) türk telekom dış ıp vermeyince kendi içindeki 172 li ip lere yönlendirir o domainde telekomun k.adi ve şifre hata sayfasina yönlendirir yarinda ayni sorun olursa ara ariza kaydi birak