bağlantı var gözüküo ama internete giremiyorum

by faruk
24-03-2011, 16:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

sağ alt köşede bağlantı var gözüküyo sinyal gücü mükemmel ama sürekli sayfa görüntülenemiyor hatası alıyorum bnm dışımda evde 3 pc daha var onlarda bi sorun yok iki defa format attım chrome mozilla opera hepsini denedim dns ayarını hem otomatik yaptım hem elle girdim yine değişen bişey olmadı bağlantıyı tanıladığımda : "bilgisayarınız dogru yapılandırılmış görünüyor, ancak aygıt veya kaynak (dns sunucusu) yanıt vermiyor." uyarısı alıyorum

win 7 ultimate 32 bit 

Erşah
24-03-2011, 16:38   |  #2  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Demekki bilgisayarında sorun var.O şekle gel.Sağ tıkla.Sorun gider de.Bakalım çözecek mi?

by faruk
27-03-2011, 15:16   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

sorun gider diyorum ama düzelmiyo bilgisayarınız dogru yapılandırılmış görünüyor, ancak aygıt veya kaynak (dns sunucusu) yanıt vermiyor." uyarısı alıyorum

ygmrtprk
10-06-2011, 00:34   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj

bu sorunun aynısı bende de var. bir çözüm yolu var mı acaba?

eYILDIRMAZ
10-06-2011, 21:30   |  #5  
Taze Üye
13 mesaj

DNS ayarlarınızı : 8 8 8 8
                         8 8 4 4

olarak değiştirirmisiniz? birde böyle deneyin?

ygmrtprk
12-06-2011, 10:51   |  #6  
Taze Üye
5 mesaj

denedim yine aynı. bilgisayarımda mı bir sorun var acaba?

delece23
06-07-2011, 00:52   |  #7  
Taze Üye
10 mesaj

merhaba hocam ben bir soru soracaktım ama  uzmana sorun bölümünen konu açamadım BENDE BURAYA YAZİM DEDİM

ŞİMDİ BİZİM BİR MASA ÜSTÜ PC MİZ VAR VE KARŞI KOMŞUNUN İNTERNETİNDEN YARARKANACAZ ONUNKİ KABLOSUS VE DİZ ÜSTÜ PC Sİ VAR  BENDE WİRİLES ALDIM MARKASI EVERES  Taktım KURDUM VE ÇALIŞTIRDIM  MODEMİ GÖRDÜ  SİNYAL GÜCÜ MÜKEMMEL YAZIYOR VE %100 ÇEKİYOR BAĞLANTI VAR YAZIYOR PCDE  BAĞLI DİYOR BİZİM MASA ÜSTÜNDE  BENİM WRİLESİN CD SİNİ KURUNCA VE ŞİFREYİ GİRİNCE NETE GİRİYOR VE 2 DKK SONRA İNTERNETE GİRMİYIOR VE BİLGİSAYARDA HALA İNTERNETE BAĞLI GÖRÜNÜYOR ACABA NE YAPMAM GEREK ARKADAŞIN MODEMİNİ 2 ARKADAŞ DAĞA KULLANIYOR TOPLAM 3 KİŞİ KULLANIYORUZ ??

Kapalı Hesap (200174)
06-07-2011, 06:23   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

hocam birde şunu dene bende heb işe yaramıştır yarıyorda :)) aygıt yöneticisini aç ağ bölümünden benimki realtek ethernet bağdaştırıcı.Senin ağ bağdaştırıcın nedir bilmiyorum tabi. Zaten yazar orda  ona sağ tıkla kaldır de ufak bi pencere açılır bu aygıtın yazılımınıda sil işaretle orayı kaldırıldıktan sonra üste donanımları tara sekmesine bir defa tıkla tekrar bulup yüklüyor ve mutlu sona ulaşmış oluyorum her defasında %100 işe yaramıştır denemende fayda var diye düşünüyorum..
resimde göründüğü üzere siyah çigiyle işaretlenmiş bağdaştırıcıyı böyle sorunlarda kaldırıp tekrar aratınca yüklüyor ne bağlantım sağlanıyor her zaman işe yaramıştır.....Kolay gelsin denemende fayda var diye düşünüyorum

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (210638) ~ 06 Temmuz 2011 06:30
Nazanko
13-07-2011, 06:07   |  #9  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 6
33 mesaj

Bu konu çok enteresan. ben de notebooku açtığımda sağ alt köşede Kablosuz Ağ bağlantısı -sinyal gücü mükemmel -bağlı yazmasına rağmen internet explorera bağlanmamış olabiliyorum,TT Netin verdiği modemi kullanmaya başladıktan sonra bu şekilde oluyor. Önceki modemde böyle değildi.

Lalen
15-07-2011, 01:16   |  #10  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 4
26 mesaj

Enteresandır ki bugün laptop sağ alt köşede sinyal gücü mükemmel yazdığı halde bir baktım ki daha modemi açmamışım bile..

oguzgfbab
28-05-2012, 16:23   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

TTnetin verdigi modemden öle oldu bencedeCünkü ben rahat rahat kullanıyordum digerki modemi sorun ttnet yazan modemde

selim397
30-01-2013, 19:49   |  #12  
Taze Üye
1 mesaj

Samsung Galaxy young s5360 telefonum var ve wi-fi ile bağlantım var gözüküyor ama internet erişimi yapamıyorum. kablosuz modemimde tek anten var ve modem ttnetin verdiği bir modem. diğer cihazlarda bağlantı sorunu yok bir tek benim telefonumda var. sorun telefonumdan kaynaklanıyor diye telefonuma format attım kapatım açtım yine aynı sorunu yaşıyorum. sorun benim telefonumda mı yoksa ttnetin verdiği modemde mi anlamış değilim hala. yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

murat5038
30-01-2013, 22:06   |  #13  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: selim397  
Samsung Galaxy young s5360 telefonum var ve wi-fi ile bağlantım var gözüküyor ama internet erişimi yapamıyorum. kablosuz modemimde tek anten var ve modem ttnetin verdiği bir modem. diğer cihazlarda bağlantı sorunu yok bir tek benim telefonumda var. sorun telefonumdan kaynaklanıyor diye telefonuma format attım kapatım açtım yine aynı sorunu yaşıyorum. sorun benim telefonumda mı yoksa ttnetin verdiği modemde mi anlamış değilim hala. yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

Şifreleme sistemleri aynı olsun ve değiştirmeyi dene şifre demiyorum dikkat et.

Ağ bulma ağ gizleme özelliğini kontrol edin ağ bulma açık gizleme kapalı olsun modemde.

MorbidAnqeL
06-01-2014, 14:13   |  #14  
Taze Üye
2 mesaj

https://www.chip.com.tr/blog/morb ... remiyorum_8640.html

Mert207
25-07-2015, 21:17   |  #15  
Taze Üye
10 mesaj

Arkadaşlar ben normal bir blok açamadığım için buradan soruyorum.

Kısaca sorunu söyle anlata bilirim. Yakın bir zaman içerisinde dedemdenin kullanmadığı eski bir bilgisayar edindim. Gayet güzel çalıştığını gördükten sonrada internete bağlıyıp bilgisayara yararlı birkaç program indirip temizliyim dedim. Sertifika bulunamadı diye bir hata verdini gördüm. Hata şifreyi yanlış yazdığımdan yada benzer bir insan hatasından kaynaklanıyor olabilir diye bir iki sefer daha bağlanmayı denedim. Sonuç değişmedi. Bu arada söylemek gerekirse bilgisayar çöplük gibi ve dosyalarla zaten az olan hafıza yeri dolmuş ama uygulamaların gereksiz olanlarını sildiğime razmen diskin hala yarısından fazlası dolu. Masa üstünde hata mesajı yazmakta. Anti virüs programıda (ESET NOD32) hata mesajı vermekte dediğim gibi bilgisayar enkaz gibi. Enazından biri bana format atmak dışında başka çözüm önerirse çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayarla ilgili ;

S P E K T R

intel pentium 1.70GHz 593MHz

1.49GB RAM

ekran kartıyla ilgili bir özellik yazmamakta büyük ihtimalle ekran kartı sistem olarak görünmekte

bilgisayarın kendisinde yazan sistem bilgileri bu kadar işletim sistemi de windowsXP profossionel. Bilgisayar donanımlarından çok anlayamıyorum desem doğru olur onun için ki bazı sistem bilgilerini yanlış yazmış olabilirim. Bilgisayarın markası FUJİTSU başka bir bilgim yok.

internet bilgilerini de yazıcağım bu arada şunu söylemeliyimki bilgisayarı kurcalamaya başlayıp gereksiz dosyaları sildikten sonra farkettim ki masa üstündeki active deskop durduruldu yazan hata gitti. 

Wİ-Fİ yanlış yazdıysam ki olasıdır afedin

ağ türü: Erişim noktası

ağ kullanılabilirliği: Tüm kullanıcılar

güvenlik türü: WPA2-Kişisel

şifreleme türü. AES

Söylemek gerekirse şuana kadar sorunsuz olan tüm telefon ve bilgisayarları bu ağa bağlamayı başardım.

Bu kadar uzun mesajı okuyup yardımcı olmaya çalışacak kişilerede teşekkürlerimi şimdiden sunarım

dargman29
24-05-2018, 17:59   |  #16  
Yeni Üye
23 mesaj

aynı problem bendede var. bir türlü sorunu çözemedim

şuradaki yöntem ile çözdüm. https://bilgidevi.com/internete-giremiyorum/

Son Düzenleme: dargman29 ~ 31 Mayıs 2018 21:07