Batılıların 13 rakamını sevmemesin Arka Yüzü

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Banned
10-11-2014, 13:06   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 11
13 mesaj

çünkü bizim kutsal değerlerimizin çoğu 13 le bağdaşıyor  59 saniyenizi ayırıp izlemenizi tavsiye ederiz

Batılılar Neden 13 Rakamını Uğursuz Kılıyorlar Bilinmeyen GerçeklerBatılılar Neden 13 Rakamını Uğursuz Kılıyorlar Bilinmeyen Gerçekler
BİZİM İÇİN 13 ÇOK ÖNEMLİ DEĞERLER İFADE EDİYOR AMA KANDIRILIYORUZ BİLİNÇLİ GENÇLİK İÇİN PAYLAŞALIM

Batılılar Neden 13 Rakamını Uğursuz Kılıyorlar Bilinmeyen Gerçekler

Selçuk İslamoğlu
23-01-2015, 05:54   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

İlginç herşeyleri ay takvimi olanların tarihleri miladi takvime göre uydurması eylemi var. 

Hayır efendim, Batılıların 13 uğursuz saymalarının bir çok nedeni var, Orjinali Hz. İsa'nın öldürülmeden önce son yediği akşam yemeğinde toplam 13 kişi olmasıdır. Bir diğeri 13 Ekim 1307 Cuma günü (13. Cuma diye de bilinir) Papalığın gizli bir emirle aynı anda "Tapınak Şövalyeleri" kıyımını başlatmış olmasıdır. Aynı anda Avrupa'nın bir çok yerinde Tapınak Şövalyelerinin çoğu katledilmiştir. 

Bu dinlerden çok önceki kültürlerde ise 13 rakamının uğursuzluğu, kadınların 1 yılda 13 kez adet olmasından dolayıdır (28 x 13) 

Arkamızdan hurafe uydurmayalım.

yenijenerasyon
23-01-2015, 20:31   |  #3  
yenijenerasyon avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
42 mesaj

Müslümanlıkla veya Osmanlı ile hiç alakası yok. İşsizin biri düşünmüş demiş ki ben ne yapsam hristiyan-müslüman düşmanlığını körüklemek için bir adım atmış olurum.

Sonra tarihlerdeki rastlantıyı kullanarak böyle bir hurafe uydurmuş.

Şu an kalk git amerikaya, yoldan geçen herhangi birini çevir ve sor "kardeşim siz niye 13ü uğursuz buluyorsunuz ?" diye. O bile bilmiyorum sadece bir gelenek diyecektir.