Bilgisayar Takılıyor

HPQ-User
06-07-2008, 23:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Desperado sormuş:
Merhaba. Benim sorunum şu. Ben müzik dinlerken veya bilgisayarda işlem yaparken müzik bazen tekrar ediyor bazende dırrrrrrrrrrrrrrttttttttttttttttttt diye uzun bi ses oluyor müzik bozuluyor yani ama düzeliyor. Bu sıklıkla oluyor. Ve bilgisayar açılırken ki ses de aynı bu şekilde dırrrrrrrrttttttttt die çalıyor. Harddiski kontrol ettim sorun yok. Sorun ne olabilir Lütfn yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşlemci : AMD X2 4000
Anakart : Asus M2A-VM AM2
Ekran Kartı : Palit 8600GT Super
Ram : 2 Gb DDR2 667 Kingston

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

metropoltilkisi
07-07-2008, 02:19   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
41 mesaj

-pek anlayamadım ama ses kartını silip bidaha yükle bu belki çözer

SaGoPa KaJMeR.
07-07-2008, 06:47   |  #3  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

Merhaba :
Ses kartınızı Kaldırıp güncell sürümünü İndirip Kurunuz...
Cözülmez ise K-lite codec programını indirip kurunuz... Sisteminizdeki codeclerden kaynaklan sorun olabilir . Dediklerimi bi deneyin

ersinbakar
07-07-2008, 09:25   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,253 mesaj

ses driverini sil tekrar tanıt bencede

_AFD_
07-07-2008, 09:58   |  #5  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

anakart driverlerinı falan yükle bıos güncellemesi ypmaı dene
peki bu sesler gelirken pc donuyormu  ?

eolos
07-07-2008, 13:48   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

bence tamamen performansla ilgili bi durum bu bilgisayar kasılınca mı oluyo müzik dinlerken başka programları acmadan bi dene bakalım aynı ses gelecekmi

Desperado1299
07-07-2008, 16:21   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Format attım kaç kere yani ses driverlerını yeniden kurmuş oldum. Birde normaldede oluyor. Duruh duruken sadece şarkı dinliyorum. oluyor ve bu olurken bilgisayarta takılıyor mouse falan hareket etmiyor. teşekkürler şimdiren.

benersince
07-07-2008, 16:24   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

mausun takılması ekran donmaları ram lerden kaynaklanan soruınlardır

başka media playerlarda bu sorunu veriyormu

soulmy
07-07-2008, 16:29   |  #9  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,939 mesaj

Bence de ramlerden olabilir. Ramleri tek tek tak bakalım. Sorun olacak mı?

Desperado1299
07-07-2008, 16:47   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

Ramlar iyi galiba. Tek tek taktık olmadı. Şimdi bios güncellemesi yapmayı düşünüyorum. Ama nasıl yapcağım. Benim anakartın kini hemen indriip sadece kurulacak galiba yeni anakrt olduğu için. tşkürler

karankula98
22-03-2012, 10:03   |  #11  
karankula98 avatarı
Yeni Üye
22 mesaj

Arkadaşlar Buna Benzer Br Sorunda Bende Var  Herhangi Bir Online Oyunu Oynarken Bir Müddet Sonra bip bip bip biiiip diye bir ses geliyor ve ne tuşa basarsam uzun süre takılı kalıyor mesala yürümek çin w tuşuna basıp elimi çekiyorum fakat hala yürüyor ve 5-6 saniye sonra duruyor yada saldırı için mausun sağ clickine basıyorum elimi çekiyorum fakat hala ateş ediyor win7 x64 ulitmate kulanıyorum 500gb ram 3 gb harddisk 1 gb ekran kartı intel core2 Quard cpu  Q8300 @ 2.50 ghz  Ghz 2.51 işletim sistemim var birde ben bu mesajı buraya yazarken pc kendi masaüstüne geçiyor 2 programla tarttım temiz çıktı sizce ne yapmayalıyım ???

carcarrebarıs
31-03-2012, 11:06   |  #12  
Yeni Üye
37 mesaj

Ses Sistemini Silip Orjinal CD/DVD 'sinden HD Dveck Kur Ordan Ayarlama Yapabilirsin Hiçbir Sorunun Kalmayacaktır CD'DVD Yoksa Bunu İndirip Kulabilirsin Kolay Gelsin...
http://www.download32.com/hd-deck-software.html

A.C.T
31-03-2012, 11:56   |  #13  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
439 mesaj

Merhaba;
Arkadaşım bilgisayarın çok kasıyor yada bilgisayarındaki güncellemeleri tam yapmamışsın ama büyük bir ihtiml bilgisayarının kasıldığı üzerinde duruyorum ;)

MicrosoftGenci
02-04-2012, 20:01   |  #14  
Yıllanmış Üye
304 mesaj

şimdi ramleri denediyseniz hdd denediyseniz 3DMark hangi sürümü olursa olsun yükle ve bilgisayarını test et. test ederken hangi donanımı test ettiğine dikkat et. o donanımı test ederken resert mavi ekran atarsa demek ki o donanımda sıkıntı var demektir. saygılar.

ALooNeBoy87
03-04-2012, 02:34   |  #15  
ALooNeBoy87 avatarı
Üye
83 mesaj

Büyük ihtimalle ram lerde sıkıntı var. aynı şekilde ram slotlarından birinde de bir problem olabilir. Ram leri tek tek ve de ayrı slotlarda test et. Bu şekilde ram arızası olup olmadığını anlayabilirsin.

Kapalı Hesap (2197)
03-04-2012, 07:08   |  #16  
Kapalı Hesap
230 mesaj
Alıntı: HPQ-User  
Desperado sormuş:
Merhaba. Benim sorunum şu. Ben müzik dinlerken veya bilgisayarda işlem yaparken müzik bazen tekrar ediyor bazende dırrrrrrrrrrrrrrttttttttttttttttttt diye uzun bi ses oluyor müzik bozuluyor yani ama düzeliyor. Bu sıklıkla oluyor. Ve bilgisayar açılırken ki ses de aynı bu şekilde dırrrrrrrrttttttttt die çalıyor. Harddiski kontrol ettim sorun yok. Sorun ne olabilir Lütfn yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Sistem Özellikleri:

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Kullandığınız bir antivirüs programı yok mu ? Yoksa büyük ihtimalle antivirüs programınız olmadığındandır. İstediğiniz kadar yeni sürücü ve güncel sürücü yükleyin. Bilgisayarınızda virüs var ise her aman bu söz konusudur. Bu arada sadece ramle alakalı değil işlemci ile de alakalıdır. Eğer işlem konusunda görev yöneticinizi açıp sonrasında aynı şekilde müzik açmayı deneyin. Bakalım sistem kaynaklarınız normal mi yoksa normalin üzerinde mi ?

Saygılarla....

A.C.T
03-04-2012, 20:00   |  #17  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

Bilgisayarına kullandığın işletim sistemi ağır geliyor
Yada windowsun yeni bir sürümünü yükle ;)

AmbaSSadoR
03-04-2012, 22:02   |  #18  
AmbaSSadoR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
400 mesaj

kasa içi temizliğin cpu soğutucusu ,termal macun yenilemesi , ekran kartı(fanlı ise)temizlenmesi şart bunları yaptıktan sonra hala bir düzelme görmüyorsanız programsal sorunlarla ilgilenebilirsiniz ! C=

Kapalı Hesap (154666)
03-04-2012, 22:53   |  #19  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj
Alıntı: HPQ-User  
Desperado sormuş:

Sistem Özellikleri:

Bu tür aksaklıklar yazılım çakışmalarından ya da tanımlanmayan codek bilgilerinden oluşmaktadır.
Bir media player e okuması için bir resim dosyası yüklersek kabul etmez ama zorlarsak buna benzer bir ses meydana getirecektir.
Sistemin yeniden kurulması ve codeklerin de kurulup yapılandırılması gereklidir.

myro01
03-04-2012, 23:48   |  #20  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
16 mesaj

kesin hdd'den bağlantıları iyice kontrol et.sata yada ide ise portlara tam otursun.sorun ortadan kalkar.

mburak12345
04-04-2012, 10:20   |  #21  
mburak12345 avatarı
Yıllanmış Üye
1,242 mesaj

virüs kaynaklı olabilir. cpu ya anlık olarak aşırı yük bindirdiği için olabilir. virüs taraması fena olmazdı.

arcoms
30-04-2014, 18:14   |  #22  
Taze Üye
1 mesaj

Öncelikle selamlar, 

Aynı sorunla yaklaşık iki aydır uğraştım. araştırmadığım yerli yabancı kaynak kalmadı. senin gibi bilgisayarda sorun çıkarabilecek donanımları, yazılımsal olarak kontrol ettim. Sonunda çözüme windows olay günlüğünü açarak ulaştım. çünkü bilgisayarın nezaman ne sebeble kilitlendiğini raporlayan tek merkez burası. Bende ki genel sorun ani kapanmalardan önce o kilitlenme anı ve benim power tuşuna uzun süre basarak bilgisayarı kapatma işlemimden önce oluşan hata kernel power hatasıydı. 

kendime donanım özellikleri güçlü bir kasa almıştım. üzerine ram sayılarımıda 4 adete çıkartmıştım. ayrıca bu kitlenme anı genelde ses sistemi kasaya takılıyken oluşuyor diye düşünmeye başlamıştım. en sonunda psu yani power supply nin gücünün anakart organlarını beslemede yetersiz kalma ihtimalini inceledim. kasayı sökerek psu nun kaç wat güç çıkısı olduguna interdent piyasası fiyatına ve kalitesine baktım. durum kritikti. 

ertesi gün direk gidip 750wat 80plus yeni psu aldım akşam getirip kendim taktım. o günden sonra herangi bir kilitlenme yaşamadım çok şükür. ondan sonra da anakartın tüm slotlarını doldurarak ses sistermi usble harddsikler. vb takarak kilitlenmeye zorladım ama nafile. 750 wattı bitirmem şuanda bu bilgisayarla imkansız. 

dediğim gibi sorun başka birşeyden de kaynaklı olabilir. öncelikle sorunu iyice araştırmalısın. ve windows olay günlüklerinin hata kodlarını yine araştırmalısın. kolay gelsin şimdiden

denizmavisi6161
30-04-2014, 20:24   |  #23  
Taze Üye
5 mesaj

ARKADAŞLAR BEN KONU NASIL AÇICAM ACAMIYOM BİR TÜRLÜ YARDIM LÜTFEN!!!

GannicusS
30-04-2014, 22:31   |  #24  
GannicusS avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
467 mesaj
Alıntı: arcoms  
Öncelikle selamlar, 

Aynı sorunla yaklaşık iki aydır uğraştım. araştırmadığım yerli yabancı kaynak kalmadı. senin gibi bilgisayarda sorun çıkarabilecek donanımları, yazılımsal olarak kontrol ettim. Sonunda çözüme windows olay günlüğünü açarak ulaştım. çünkü bilgisayarın nezaman ne sebeble kilitlendiğini raporlayan tek merkez burası. Bende ki genel sorun ani kapanmalardan önce o kilitlenme anı ve benim power tuşuna uzun süre basarak bilgisayarı kapatma işlemimden önce oluşan hata kernel power hatasıydı. 

kendime donanım özellikleri güçlü bir kasa almıştım. üzerine ram sayılarımıda 4 adete çıkartmıştım. ayrıca bu kitlenme anı genelde ses sistemi kasaya takılıyken oluşuyor diye düşünmeye başlamıştım. en sonunda psu yani power supply nin gücünün anakart organlarını beslemede yetersiz kalma ihtimalini inceledim. kasayı sökerek psu nun kaç wat güç çıkısı olduguna interdent piyasası fiyatına ve kalitesine baktım. durum kritikti. 

ertesi gün direk gidip 750wat 80plus yeni psu aldım akşam getirip kendim taktım. o günden sonra herangi bir kilitlenme yaşamadım çok şükür. ondan sonra da anakartın tüm slotlarını doldurarak ses sistermi usble harddsikler. vb takarak kilitlenmeye zorladım ama nafile. 750 wattı bitirmem şuanda bu bilgisayarla imkansız. 

dediğim gibi sorun başka birşeyden de kaynaklı olabilir. öncelikle sorunu iyice araştırmalısın. ve windows olay günlüklerinin hata kodlarını yine araştırmalısın. kolay gelsin ş

Chıp online üye alımı kapansın..

Erhan Tiryakioğlu
23-05-2014, 23:51   |  #25  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Çalışmakta olan sistemin kararsızlığından yani doğru çalışmayışından kaynaklı bir hata bence bu.

İzleyebileceğin yol:

1.CCleaner İle Temizlik ve ardından Kayıt defteri hatalarını çözümleme.

2. Bilgisayar/Sağ Tık Özellikler/Gelişmiş/Performans Ayarları/Ve En iyi performans için e tik koyup uygulaman.

3. Sorun hala düzelmediyse BSPlayer'ı kurmanı öneririm.