BİLGİSAYARA HOPARLÖR BAĞLAMA

HPQ-User
09-05-2008, 19:31   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Rap37 sormuş:
arkadaslar ben bilgisayara müzik setının hoparlörünü bağlamak istiyorum ancak müzik setındekı hoparlörün ucu tel,hoparlörün baglandıgı yerse lale jak dann.şimdi ben bu müzik setnın uçlarını lale jak yapıp direk taksam olurmu ayrıca müzik setındekı iki hoparlörün ucları ayrı ayrı ancak bnm bılgısayrın arkasında 1 tane jak girşi var bu bnm sadece bi tane hoparlör baglayabilecegım anlamınamı gelıyor...şimdiden tşk..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp professıonal.1024 mb ram.124mb ekran kartı.çift cekırdek.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

tirex_x
09-05-2008, 20:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
445 mesaj

pc arkasında ki jack lar tekli mono ise uclarını kesip tek stereo haline getirebilirsin yapacağın  başlıkları kesip iki hoparlör uclarından birertane kısadevre diğer ikisi sol ve sağ hop olarak ayıracaksın
yalnız hoprlörleri direk bağlamayı düşünüyorsan hiç yapma çünkü ses alamayacaksın anfi kullanman gerekecek.

Suleyman3535
29-06-2008, 21:09   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar merhaba konu aamadıgım için burdan sorabilirim .Benim bi adet müzik setim war bundaki hoparlörlerin verdişgi sesi cok seviyorum aynı zamanda bu müziks etinin içindeki yükselteci kullanarak bilgisayara vaglamak istiyorum nasıl yapabilirim?Elimde bir adet bilgisayarın cıkısında baglı stereo jack war bunu radyonun neresine bağlamalıyım? müzik seti açık konumda cevaplarınızı bekliyorum.

nurtan
02-07-2008, 18:30   |  #4  
Yeni Üye
48 mesaj

Bilgisayarın arkasında çevresi kırmızı olan bir ses çıkışı var. Müzik setinizin anfi fişini buraya sokun, tamam.

maholan
20-03-2010, 12:09   |  #5  
Taze Üye
18 mesaj

arkadaşlar bende iki tane 40W 8inch 8ohm yazan hoparlör var ve bunları pc bağlıcam ama onboard ses kartı(7+1) var ve bunları direk nasıl bağlarım veya bir anfi veya başka bişi gereklimi yardımcı olrsanız sevinirim.(1+1 hoparlörün uydu hoparlörünün kablosundan bağlasam nasıl olur )