Bilgisayarimdan Ses Gelmiyor Yardim Lutfen!

tuna akyol
24-07-2014, 13:51   |  #1  
tuna akyol avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

Merhabalar;

Bilgisayarim Acer V5-552G. Bundan 5 ay once aldim ve 2 gun onceye kadar sorunsuz kullaniyordum. 2 gun once Youtube'dan bir video actim ve ses gelmedigini ayrica asagidan ses seviyesini kontrol ettigimde hic bir hareket ve dalgalanma olmadigini farkettim. Her seyi kontrol ettim fakat sorunun ne oldugunu bir turlu bulamadim. Hic bir sekilde bir gun onceki ayarlarimi degistirmemistim. Aygit yoneticisini kontrol ettim driverlar yuklu. Inaktif-aktif ettim durum duzelmedi. Ses ozelliklerini kontrol ettim hepsini varsayilan yaptim duzelmedi. Hoparlor ayarlarindan hoparlor secili durumda onun ayarlarina girip test yapmaya calistigimda hata veriyor. Ayni sekilde Windows Media Player'da bir mp3 oynattigimda hata veriyor. Ama Windows hata denetleyicisini calistirdigimda hic bir hata bulamiyor. Ayni sorun kulaklik taktigimda da gecerli. Internetteki genel cozumleri denedim fakat bir sonuca ulasmadi hic birisi. Sizin bu soruna iliskin cozum onerileriniz ne olabilir?

Edit: Simdi Skype'a girdim ve icindeki ses ayarlarini kontrol ettim "Ses kartina erisilemiyor" tarzinda bir uyari aliyorum. Secilebilecek tek ses karti var zaten orada. Ayrica 1 adet de harici USB ses kartim var ama ondan da ses alamadim.

Son Düzenleme: tuna akyol ~ 24 Temmuz 2014 14:07
excel_mustafa
24-07-2014, 19:14   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

ses kartının driverini kaldırıp tekrar kurmayı denedin mi

tuna akyol
25-07-2014, 09:41   |  #3  
tuna akyol avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

onu da denedim fakat sonuc yok maalesef

excel_mustafa
26-07-2014, 18:29   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

büyük ihtimalle donanım arızasıdır(ses çipinin yanması).garantiye yolla başka çare yok