Bios Update'inden Sonra Bios Gelmemesi

pcmagduru
03-05-2016, 09:30   |  #1  
pcmagduru avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle anakartım msi 970a g46. Dün gece msi live update denen uygulama ile anakartım için bios güncellemesi v2.8 oldugunu farkettim.Biosu güncelledim live update aracılığıyla. Sonra pc yeniden başladı ve ekrana hiç bir görüntü gelmedi. Bir iki sefer restart attım gene aynı idi. Bu durum karşısında bios pilini çıkardım ve jumper yoluyla cmos clear yaptım. Cmos clear işe yaradı sanırım cünkü ekrana bir takım yazılar geldi lakin bios ekranı bir türlü gelmiyor ve pc acılmıyordu. Ekrana gelen yazıda ise aşağıda press Del key to enter setup menu , F11 to enter boot menu yazıyor. Fakat hangi tuşu denersem deneyeyim bir işlem yapmıyor pc . Bu ekranda sabit kaldı. Del , f11 diğer bütün f tuşları sırasıyla denedim olmadı.... Pc bu ekrandan bir türlü cıkmıyor.  Bu arada sanırım bios güncellemesi esnasında bir problem oldugundan bu oldu ve bios bozuldu. Nasıl düzelticem .? Press del key to enter setup menu diyen ekrandan nasıl kurtulucam ? Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar yeni anakart alacak bütçem mevcut degil :S

pcmagduru
04-05-2016, 13:44   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

cevp  yokmu arkadaşlar ? :S