birlikte aç sorunları

YIKILMAZ674
26-11-2015, 00:14   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
67 mesaj

masaüstü pc yi wın 10 a yükselttikten sonra şu aralar bi sorunla karşılaştım ve haftalardır bi türlü çözemedim sorunu bi program kurmaya kalksam dll dosyaları hep eksik hataları alıyorum ve masaüstüne gelen kısayollara tıklayınca birlikte aç diye bi uyarı alıyorum işin garip tarafı ise görev yöneticisini açamıyorum denetim masasına bile girerken birlikte aç diye bi uyarı geliyor bunları yönetici olarak çalıştırınca sorun yok çalışıyor ama kullanıcı hesapları kapalı olduğu halde yine bu hatayı alıyorum taratmadığım anti ve diğer araçlar kalmadı hatta wın 10 u silip tekrar temiz formatla wın 7 ye döndüm sonuç yine aynı bir iki program kurduktan sonra üçüncü programda aynı hatayı alıyorum buda yetmedi sildim wın 8.1 kurdum sonuç yine aynı bi türlü çıkamadım işin içinden mozilla kuruyorum birlikte aç chorome kuruyorum birlikte aç sorununu alıyorum c clenar advanced systemcare ve bilgisayar eski hızı bir türlü yakalayamadım bişeye tıklıyorum yarım saat sonra açılıyor iyice çileden çıkarttı kaç gündür

sistem özelliklerine gelince

asus h61 anakart, ddr3 1600 mhz 8 gb ram ati hd650 serisi ekran kartı ve 3 adet hdd 320 toshiba 7200 2tb toshiba 7200 ve 1tb toshıba 7200 hddler 320 de sadece sistem kurulu diğerlerinide depolama olarak kullanıyorum sorunu bilen biri varsa yardımcı olursa sevinirim teşekkürler herkese iyi forumlar.

mhmt06
26-11-2015, 00:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

kurduğun programlardan yada d klasöründen virüs bulaşıyodur.   googleye birlikte aç virüsü yaz,  çok küçük bir yazılım vardı sil bat diye.  olmazsa esaslı bir antivirüs kur.  bulaştığı dosya yada programı tespit edince geri kaldırırsın.

ihalilcoban
26-11-2015, 00:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
384 mesaj

Kullandığın HDD lerin birinde muhtemelen virüs var. AVG internet security kur ve güvenli modda tüm sistemi tara. Biraz uzun sürer ama hemen hemen bütün zararlıları dosyalarına zarar vermeden temizler. Bu işlemden sonra kurulum yaptığın iso dosyalarını da kontrol et. Flash belleğe yazdırıyorsan veya dvd ye çekiyorsan, sistemin virüslüyken isolara da bulaşma ihtimali var.

YIKILMAZ674
26-11-2015, 00:42   |  #4  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
67 mesaj

bit defender kaspersky panda cloud bunlarla tarattım bulunanları sildim en son olarak combofix ile tarattım hatta 2 ddepolama diskini devre dışı bırakıp sadece tek 320 hdd yi segatediscwizard ile 8 saatte temizledim bunlada yetinmedim hddlewelformat ile formatladım sistemi yeniden kurdum bu gün orjınal kurtarma dvd ile şimdi ise kurduğum programları denetim masasından kaldırıken şu hataları alıyorum

c: user\yıkılmaz\AppData\Local\Temp\3582-490\unins000\msg is missing Plase correct the problem or obtain a new copy of the program

Son Düzenleme: YIKILMAZ674 ~ 26 Kasım 2015 00:48
ttbpc
26-11-2015, 06:47   |  #5  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

combofix kullanma onun yerine kaspersky rescue disk kullan