CHIP Forum
Haber
İnceleme
Makale
CHIP TV
Galeri
Kategoriler
Forum
Canlı Yayın
Konu Seçenekleri

Bluetooth Çevre Aygıtı Problemi %100 çözümü

Yeni Üye
UID
102787

Kişisel Sayfası
Engelle

07 Ara 2010 17:38     #1
Arkadaşlar windows 7 de yaşanan, cep telefonu veya diğer bluetooth aygıtlarının yol açtığı Çevre aygıtı sorununu şöyle çözebilirsiniz; 

Başlat > Aygıt ve Yazıcılar > kullandığınız bluetooth cihazınıza sağ tık yapıp Özellikleri açın, Hizmetler sekmesine gelip hepsini deaktif hale getirin, sırayla teker teker deneyerek soruna yol açan hizmeti bulun, diğerlerini aktif hale getirin. (aynı anda Aygıt Yöneticisi penceresinden takip edebilirsiniz) .
Ben sistemimde aşağıdaki gibi yaparak sorunu çözdüm.

Bildir
Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
167774

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

08 Ara 2010 15:24     #2
ciddi ciddi windows çevre aygıtları neden tanımıyor microsoft bu işte göçtü

Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
96750

Kişisel Sayfası
Engelle

17 Ara 2010 23:40     #3
win7 64 bit kullanıyorum ve denedim ancak senin çözüm işe yaramadı dostum

Yeni Üye
UID
6270

Kişisel Sayfası
Engelle

20 Oca 2011 14:28     #4
İşte gerçek çözüm arkadaşlar. evet arkadaşlar uzun süre araştırmam sonunda bulduğum driveri sizlerlede paylaşmak istedim .bilgisayarımda cok ayar çektim ama hiçbiriside cevre aygıtı sorununu cözemedi cünküğ yazılımı bulamıyordu işte size verecegim linkteki driver bu yaranıza melhem olacak . arkadaşlar kendinizi hiç kasmayın size sadece bir link verecegim ondaki driveri yükleyin problem tamamdır yani sonuclanacak . hiç bilgisayar ayarını vs değiştirmeye gerek yok http://www.broadcom.com/support/bluetooth/update.php site budur . sitenin alt kısmında dowloand vardır ona basınca yeni bir sayfa acılacak ve ordan accept i tıklayın driveri ilk önce bilgisayarınıza yükleyin mesela masaüstüne  daha sonrada programı çalıştırın . kurulum zaten sizi yönlendirecek siz accept gördüğünüzde tıklamaya devam edin  4 5 dakikalık yüklemeden sonra rommade yazısa tıklayın bilgisayar tekrar acılıp kapanacak ve bundan sonra işlem tamam olacak . kısacası burdaki işlem bilgisayarımızın bulamadığı yazılımı yüklemek . benim asus laptobumda işe yaradı inşallah sizlerde de yararlı olur .

Son düzenleme: nrurfali ~ 20 Oca 2011 14:29

Teşekkür edenler: buraksade

Yeni Üye
UID
204657

Kişisel Sayfası
Engelle

22 Oca 2011 12:29     #5
Nrurfali dediğini yaptım ancak şu ekranda donup kalıyor. benimde laptopım asus.

Uploaded with ImageShack.us
Çözümü nedir acaba?

Üye
UID
62963

Kişisel Sayfası
Engelle

08 Şub 2011 02:38     #6
İşte bu ya 1 yıldır çözümü bulamamıştım teşekkür ederim gerçekten ufak bi sorundu ama halledildi sayende...

Yeni Üye
UID
213025

Kişisel Sayfası
Engelle

24 Nis 2011 21:22     #7
Tşk ederim arkadaşım. Bazı sitelerde Bletooth driveri yüklenmesi istenmiş. Bu driver hatası değildir.
Telefonumu Pc suite programına senkronize ettiğimde tlf.un btooth tarafından desteklenen özellikleri bilg.a yükleniyor. Aslına bakılırsa pc suite programının driver eksikliğinden kaynaklanıyor.
Ben şimdiye kadar Nokia nın birçok modelini eşledim, genelde 4 ad. çevre aygıtı çıkarıyor.
En son Nokia N8 tlf.umu btoothdan eşleme yapmıştım. senin tarif ettiğin yerleri komple kaldırıp birer birer eklemeyle sorunu hangi hizmetler çıkardığını gördüm ve iptal ettim.
Arkadaşım gerçekten emeğine sağlık. sırf sana bu tşk.ü yazmak ve diğer arkadaşların da bu konuyu ciddiye alması için sisteme üye oldum.
Teşekkürler...

Yeni Üye
UID
202457

Kişisel Sayfası
Engelle

20 Tem 2011 02:27     #8
[url=../kisisel/204657/]BabsAFY[/url] sen farkılı çalıştır xp olarak dene yani uyumluluk modunda çalıştır. programı sağa tıkla çıkar

Üye
UID
81662

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

20 Tem 2011 13:27     #9
ozkance 20 Tem 2011 02:27

[url=../kisisel/204657/]BabsAFY[/url] sen farkılı çalıştır xp olarak dene yani uyumluluk modunda çalıştır. programı sağa tıkla çıkar
Konu hortlamış.

Yeni Üye
UID
222202

Kişisel Sayfası
Engelle

03 Eyl 2011 19:31     #10
http://www.broadcom.com/support/bluetooth/update.php

site budur . sitenin alt kısmında dowloand vardır ona basınca yeni bir sayfa acılacak ve ordan accept i tıklayın driveri ilk önce bilgisayarınıza yükleyin mesela masaüstüne  daha sonrada programı çalıştırın . kurulum zaten sizi yönlendirecek siz accept gördüğünüzde tıklamaya devam edin  4 5 dakikalık yüklemeden sonra rommade yazısa tıklayın bilgisayar tekrar acılıp kapanacak ve bundan sonra işlem tamam olacak . kısacası burdaki işlem bilgisayarımızın bulamadığı yazılımı yüklemek . benim asus laptobumda işe yaradı inşallah sizlerde de yararlı olur .

teşekkürler nrurfali. Benim Lg r590 laptobumda da işe yaradı.