CHIP Forum
Haber
İnceleme
Makale
CHIP TV
Galeri
Kategoriler
Forum
Canlı Yayın
-->
Konu Seçenekleri

Bu Lanet Virüs Nasıl Silinir? (Win32.Sality.AA)

Yeni Üye
UID
192645

Kişisel Sayfası
Engelle

31 Ara 2010 09:42     #1
Arkadaslar meraba

Bu Lanet olası Windows32.Sality.AA denen virüsle basım 2 senedir belada. Ne yaptıysam bir türlü kurtulamadım. Denemediğim yol kalmadı. Bir sürü antivirüs programı denedim. Hepsi buldu ama silmedi. Avira ve Norton virüsleri cok rahat buldu ve sildi sandım. Fakat onlarda silmemiş. Bu lanet virüs kayıt defterini ve görev yöneticisini devre dışı bırakıyor. Pc ye komple format attım. Pırıl pırıl oldu ve cok güzel calısıyordu. Gecen gün flash bellek taktım. O virüs tekrar girdi. Su anda kayıt defteri devre dısı kaldı. Yakında görev yöneticisi de gider, eminim. 
Arkadaslar sorum su ;

Bu lanet virüsten sonsuza dek nasıl kurtulurum?
Flashımdaki virüsü nasıl komple kaldırırım?
Bu assalık virüsü nasıl öldürürüm?

Allah belasını versin bu virüsün. Ömrümü yedi. Gözünüzü sevim, PC canavarı abilerimden rica ediyorum. Bana yardım edin. Yoksa ben flashlarımı da pc mi de paramparca edicem. İndirdiğim filmler, müzikler, resimer programlar, verdiğim o kadar emek çöpe gitsin istemiyorum.

Simdiden tesekkurler, SAYGILAR...

Bildir
Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
70527

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

31 Ara 2010 10:07     #2
Bu virüsün hakkında Kaspersky gelir ancak bende çok uğraştım ama bu şekilde hallettim, eğer sisteme tamamen yayılmışsa A.v programlarınında kurulumunu engeller Güvenli Modda da açılmaya izin vermez bu durumda temiz bir Windows yüklemesi yapmalısın ve yedeklerini Antivirüsle taratmalısın, yükleme işlemi bittikten sonra ilk işin A.v yi yüklemek olsun yanlız
 yedeklerinin bulunduğu sürücüleri sakın açma  yine başa döneriz. çözüme ulaştımı o kadarda sıkıntılı bişey olmadığını göreceksin aslında

Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Yeni Üye
UID
192645

Kişisel Sayfası
Engelle

31 Ara 2010 10:11     #3
Tüm Kaspersky sürümlerini tek tek denedim. Antivirüs programlarının kurulumunu eNGELLEME DURUMUNA KADAR İLERLEMEDİ VİRÜS.Güvenli modu denemedim. Yedeklerimi de tek tek tarattım. Virüs bulunmadı dedi. Aynen dediğin gibi pc ye formattan sonra ilk olarak kaspersky yükledim. (Driver bile yüklemedn önce) 
Yedeklerimin bosa gitmesi bana cok koyar. O zaman pc yi çöpe aarım kırarım :D 2 senedir deli oldum bunun yüzünden.

Bir kaç kişi AVG dene demişti. Simdi onu deniycem yükleme bitmek üzere. bAKALIM Bİ FAYDASı olcak mı. Cok övdüler AVG yi ...

Son düzenleme: ekhrem123 ~ 31 Ara 2010 10:13

Üye
UID
156403

Kişisel Sayfası
Engelle

31 Ara 2010 10:22     #4
Kardeş temiz bir format at sen yinede,ondan sora hiçbirşey yapmadan av yazılımı kur ve güncelle.Sonra bilgisayarı güvenli modda temiz bir tarat.O flash belleğinide git internet kafede güzelce biçimlendir.Sorunun düzelecektir..

Yeni Üye
UID
192645

Kişisel Sayfası
Engelle

31 Ara 2010 10:53     #5
Kardesm ben format olmadan nasıl kurtulurum demiştim. O kadar emeğim çöpe gitsin istemiyorum. Bu virsüten formatsız kurtulmazsam pc yi parcalıycam ve çöpe atıcam. Anlayın lütfen. Ben o filmleri, müzikleri, resimler, dökümanları biriktirmek icin neler neler yaptım. Emeklerim bosa gitmesin istiyorum.

Üye
REP: 111, 3,42
UID
162691

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

31 Ara 2010 10:57     #6
O flash'ı pc'ne takma.Arkadaşın dediği gibi internet cafede temizlet.Sonra da temizden format at.Olmazsa kasanı çöpe at kardeş.Ne diyelim sana.

Üye
UID
108082

Kişisel Sayfası
Engelle

31 Ara 2010 11:24     #7
combofix'i denedin mi?

Yeni Üye
UID
201829

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

31 Ara 2010 14:36     #8
fatihdw nin dediği gibi combofix ile tarat virüslü flashıda tak combofixi çalıştır güncellemesine izin vermelisin!!!
sora temizlemeye başladığında flashtakide dahil btn virüsleri temizleyecektir.

Yeni Üye
UID
201829

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

31 Ara 2010 14:37     #9
antilerin rescue cdlerinide kullanabilirsin

Üye
UID
196404

Kişisel Sayfası
Engelle

31 Ara 2010 17:21     #10

Evet arkadaşlar sality.aa virüsünü temizlemek için birden çok yol var ama ben en kolayını en basitini sizlere öneriyorum şimdi kendinize kaspersky 2010 versiyonunu kurun ve sistemi güvenli moda açın normal moda virüs açılmasına izin vermiyor güvenli moda 30 günülük deneme sürümü ile pc yi full scan ile taratın virüsleri tek tek exe dosyalarından sıyırıp alıyor tarama bitikten sonra pc ye reset atın bu sefer normal bir şekilde windowsu başlatın ve kaspersky anti virüs programızını çalıştırın tekrar full scan ile taratın sality.aa virüsünden eser kalmayacak ben denedim süper bir performans ve sonuç aldım 2010 versiyonu süper bir yazılım inş sizinde işinize yarar