c++ neler yapılabilir??

tugaytuna22
26-10-2011, 21:25   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
73 mesaj

c++ programlama diline merak sardım.Ama şuana dek hiçbir ön hazırlık yapmadım.c++ neler yapılabileceği ve bana bu yolda tavsiyesi olan var mı :D
Ben bu işi biraz ciddiye aldım sanırım :d

Tolunay Kaymakçı
26-10-2011, 22:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
479 mesaj

C++ ile ne yapılabileceği sadece hayal gücünüze, donanımın sınırına ve bu dille ilgili bilginize bakar. Yani önemli olan bilmeniz çünkü her türlü program, oyun bu dil ile yapılabilir. Ancak bu dil kesinlikle çok zordur. Gözünüzü korkutmak gibi olmasın 1 gün boyunca uğraşıp sadece konsol ekranında hesap yapan program oluşturduğumu hatırlıyorum.

Kapalı Hesap (217108)
27-10-2011, 15:51   |  #3  
Kapalı Hesap
286 mesaj

C++ ile yapabileceğin şeylerin pek de bir sınırı yok . Sen C++ bildikten sonra gerisi senin hayal gücüne kalmış . Ben bir aralar senin C++ ' ya merak sarmıştım . Visual Basic 2008 Express Edition indirdim . Baktım ne yapabilirim diye ama sonra dili bilmeden bişey yapamıyacağımı anladım . Youtube'den bakarak 2 tane program yaptım . Yani C++ dili bilmeden hiçbirşey yapamazsın .

tugaytuna22
27-10-2011, 17:28   |  #4  
OP Üye
73 mesaj

Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim...
'leptop' youtube dan video izleyerek 2 tana program yaptım demişsin.Yaptığın programları merak ettim ve bu işe ilk başladığından, 2 program yaptığın zamana kadar  kaç gün geçti ? ona göre bakıcam yani :d

PcMaKeR
27-10-2011, 17:37   |  #5  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

c++ öyle basit öğrenilecek bir dil değil. Emek harcaman gerekiyor. O dili bilince iş bitmiyor. İşletim sistemine göre derlemeler işlemciye göre derlemeler.

low level ile high level arasında bir dil. Öğrenmek için yıllarını verirsin ama deneyim kazandıkça o verdiğin emekleri geri alırsın.

İşletim sistemleri,
driverlar,
oyunlar,
güçlü sunucu programları,
grafik programları,
pic yönetimi,
antivirusler,
aklına ne gelirse yaparsın.

Web programlama kasar ama.

Genel de bu dili överler överler ve ilk defa programlamaya merak salan çaylaklar 2 - 3 hafta sonra sıkılır ve yorulur. C# a benzemez kolay kolay.

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 27 Ekim 2011 17:38
bobboken
07-11-2011, 11:25   |  #6  
Üye
91 mesaj

Piyasada çok güzel C kitapları (özellikle alfa yayınlarının) var; bir kitap al. Ve sabret... Ciddi emek vermen gerekir...
Koay gelsin...

KralMnmix
29-05-2015, 16:58   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Kardeşim başkalarının yazdıklarına bakma sen eğer yazılım işinde yeniysen c++ bilmeyen insana basit gelir.İnternette ders veren bir çok site var bunlardan önerebilceğim sanalkurs ve muhammed mastar .Muhammed mastarın ayrıca c++ diline özel çıkardığı kitap var bu kitabı alırsan öğrenmen daha basitleşecektir. c++ öğrendikten sonra diğerdiller basit gelecektir.Tavsiyem c++.